Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

cristi_mky
Inginer

Re: Sfaturi pt soferii din provincie care viziteaza Bucurestiul!

01 Sep 2009, 22:51

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
HONDA
YAMAHA
VW
SEAT
BUGGY

misu caftangiu

02 Sep 2009, 14:37

adevaru e ca daca nu sti bucurestiul mai bine lasa masina in fata la primu mall sau supermarket si ia taxiu sau transport in comun. e mai sigur. e nebunie frate. imi faceau ochii in cap ca titirezu. nu mai sti cum sa te incadrezi , pe unde sa o iei... e groaznic. ma descurc mult mai bine cu metroul sau autobuzu desi am stat 4 ani in buc. pana in 2002. da mergeam numa cu metroul daca puteam ca era mai rapid. :D
oricum , apropo de soferii minune de la mine, sunt unii de bun simt care stiu ca nu se descurca in ````traficul infenal````` :lol: :D din alba iulia si isi lasa masina ( X5, Q7 , alea alea, nu glumesc) la Kaufland, in parcare.
nascut talent , mort speranta ! :-)

luci&dana
VIP

02 Sep 2009, 15:57

mie imi place cum se conduce in bucuresti. daca poti, treci si pe rosu, depasiri pe contrasens etc. am prins si cozi interminabile de la piata unirii pana la intrare pe A2 am facut 2 ore...dar si cand poti sa-i dai...ii dai frate nu te joci...la noi in constanta se circula mai dezastruos.
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4

deyuuu
ARDELEANU

03 Sep 2009, 14:25

multumesc lui dumnezeu ca nu`s din bucuresti :)) la chestia cu numerele de bucuresti este cam asa ... unii soferi sunt cam nesimtiti si majoritatea au nr de bucuresti ...si de aceea sunt foarte huliti ... sau mai sunt si categoriile alea de nesimtiti"smekeri" MS 69 XXX care fac unele chestii intentionat...si daca ii opreste "nenea organ" isi suna relatiile si scapa ... daca fac eu ceva si ma opreste am belito ... scoate tot de la mine ... deci asa e ... sincer am fost 1 singura data in bucuresti cand aveam vreo 4 anisori in gara de nord am fost cu trenul la mare si trebuia sa il schimbam :))

cornelius

03 Sep 2009, 15:06

nu vreau sa creez un flame pe topic, dar ganditi-va ca Bucurestiul are 2 mil. de locuitori.
dupa el e Iasi cu 320 mii. pai e ca in jungla, pericolul e de 6 ori mai mare, trebuie sa fii pregatit pentru orice :lol:
mie imi place sa merg prin orasele mai mici, ca sunt oamenii mai calmi, nu sunt asa turbati ca aici, unde a tunat si a adunat, sa nu mai vorbim de cum se iau permisele.
Seat Cordoba 2006
1.4 16V 100CP Rosu Emocion

Magazin piese de schimb, consumabile si accesorii
Service auto, lucrari de mecanica, tinichigerie, vopsitorie si statie ITP

http://www.depozitul-de-piese-auto.ro
contact@premiumautoparts.eu; cornel.baluta@premiumautoparts.eu
Tel:0723.281.792
Tel:0749.546.788

ImagineImagine

deyuuu
ARDELEANU

03 Sep 2009, 15:14

in bucuresti pot llua un permis chiar daca am 17 ani ? :))

GINA

04 Sep 2009, 14:54

inainte imi era frica sa conduc prin bucuresti . asta pana am ajuns prima data , si mi-a intrat in sange :)) imi place aglomeratia dar oricum fara gps nu as iesi nici pana la magazinu din colt . cel mai lung drum DEODATA ca sa ii spun asa,l-am parcurs din dr taberei pana in pantelimon la alto syncro,ca mi s-a faramat masina exact in bucuresti , nu la mine in oras :))
nu stiu daca am luat de maxim 2 ori vreo injuratura in bucuresti . si am nr de CT si sunt si fata . ihihih
micile placeri ale vietii:cum ar fi sa dai cu bormasina dis-de-dimineata-n toti peretii ?
www.donaseat.ro

Nicky

05 Sep 2009, 00:36

deyuuu scrie:
in bucuresti pot llua un permis chiar daca am 17 ani ? :))

varsta minima pentru a conduce pe drumuri publice e inca 18 ani. poti sa incepi scoala mai devreme, chiar daca nu ai facut deja 18 si la 18 ani mergi si dai proba teoretica si cea practica si gata permisul. asta daca si inveti decretul :D
http://www.car-setup.com Car Setup Romania

Nicky

05 Sep 2009, 00:42

Pana sa ma stabilesc in Bucuresti, tin minte ca veneam din cand in cand in vizita si nu a fost data sa plec cu masina la fel ca la venire, in aceeasi stare.

Exemple, fara numar:

- furat oglinzi retrovizoare
- furat radio casetofon
- furat cd player
- furat rezerva
- furat trusa scule (10-15 kg)
- spart geam dreapta fata (pentru cd player)
- anvelopa taiata (nu era locul nimanui, dar era masina cu numere de Gorj...provincie=inferioritate, in conceptia multor locuitori ai capitalei)
- zgarieturi, semnaturi, mizerii aruncate pe masina de la etaj etc.

Bdul Lacul Tei e zona cu pricina, cica ar fi patria hotilor. Eu inca locuiesc acolo :lol:
http://www.car-setup.com Car Setup Romania
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7