Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

CaTaLinZIF
Enigmatic
Subiect Autor

Zgomote ciudate...

12 Mai 2009, 22:19

de o vreme mi se aude un huruit ca de rulment stricat in momentul in care accelerez in treapta 1 si 2 si am rotile virate, daca decuplez schimbatorul zgomotul dispare....plus ca daca accelerez brusc sau franez mai brusc se aude un zgomot cam pe sub scaunul soferului cred eu...parca se rupe ceva sub ea...ceva de genu cand se intine ceva la maxim pana in punctul de rupere.
Am fost cu ea la verificare si mi-au zis ca nu e nimik defect la ea, eu sunt sigur ca ceva are dar ma tem sa nu fie ceva mai scump si ei sa se fereasca sa nu schimbe pe garantie.
A mai patit cineva asa cu masina sau are idee ce ar putea fi?...
Leon 2.0 TDI Stylance. Magico Black. B-77-ZIF
Cordoba 1.9 TDI 101 CP SV-09-UMU
Ibiza 1.4 75 CP Yellow SV-09-WFT

eddy_wtx
LowRider

Re: zgomote ciudate...

12 Mai 2009, 22:35

CaTaLinZIF scrie:
de o vreme mi se aude un huruit ca de rulment stricat in momentul in care accelerez in treapta 1 si 2 si am rotile virate, daca decuplez schimbatorul zgomotul dispare......

am si eu ceva asemanator, deci nu cred ca e ceva de temut...

CaTaLinZIF
Enigmatic
Subiect Autor

12 Mai 2009, 23:00

asa mi s-a zis si de la service....dar mi se pare foarte deranjant sunetul....cineva spunea sa nu fie rulmentul de sarcina din capul telescopului, dar nu vad in ce sarcina ar fi el in treapta 1 si 2...plus ca in treptele superioare nu se mai aude nimik....
Daca o sa mai fie multi care o sa zica ca eu la fel...nah...atunci nu cred ca e foarte grav....mersi oricum de sfat.

adrian1

16 Mai 2009, 16:02

acelasi zgomot sub scaun se aude si la mine, incearca sa muti scaunul cu un click mai in fata sau mai in spate sa vezi daca se mai aude
Oriunde merg si orice fac, in fata vad doar rosu-alb / Sufletul meu e colorat, in alb si rosu, rosu-alb !
SOLO DINAMO!
-------------------------------------------------
Leon 1,4 100 cai frumosi :P, Candy White& Beautiful

CaTaLinZIF
Enigmatic
Subiect Autor

18 Mai 2009, 22:30

nu e de la scaun....am incercat....e ceva sub masina...dar nush ce poate fi in zona aia....