Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
wasile
Mesaje: 235
Membru din: 13 Oct 2008, 10:18
Localitate: bucuresti

Re: conexiune telefon

20 Iun 2009, 08:57

forbs scrie:
Sony Ericsson W950, Symbian UIQ 3.0 in principiu merge. Naspa faza cu Nokia E51.

In alta ordine de idei, am vrut sa incerc o chestie........... nu ma pricep prea bine, dar am zis ca poate...
Am incercat sa comut auditia walkman de pe telefon pe conexiunea bluetooth in speranta ca voi asculta muzica in sistemul masinii dar n-a mers. E adevarat ca nu am incercat nici transferul pe o casca bluetooth normala, sa verific functionalitatea.
Se pricepe cineva sa-mi spuna daca e posibil?
Nu am intrari auxiliare, nici Line-In nici USB.
MS.


te chinui degeaba. bluetoothul de la leon nu are a2dp.
Leon FR TDI 170CP
 
Avatar utilizator
Roby
Mesaje: 196
Membru din: 03 Aug 2008, 18:35
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: conexiune telefon

05 Aug 2009, 12:34

mirceamircea scrie:
Hmm....cred ca are ceva cu NOKIA.... :(

la symbian face faza asta sau daca are protectie pe agenda :-@ ca sa nu iti ia cineva numerele din telefon prosti de genu:D
 
Avatar utilizator
deep
Mesaje: 1354
Membru din: 22 Aug 2008, 11:22
Localitate: Constanta
Contact:

Re: conexiune telefon

05 Aug 2009, 14:05

forbs scrie:
Sony Ericsson W950, Symbian UIQ 3.0 in principiu merge. Naspa faza cu Nokia E51.

In alta ordine de idei, am vrut sa incerc o chestie........... nu ma pricep prea bine, dar am zis ca poate...
Am incercat sa comut auditia walkman de pe telefon pe conexiunea bluetooth in speranta ca voi asculta muzica in sistemul masinii dar n-a mers. E adevarat ca nu am incercat nici transferul pe o casca bluetooth normala, sa verific functionalitatea.
Se pricepe cineva sa-mi spuna daca e posibil?
Nu am intrari auxiliare, nici Line-In nici USB.
MS.

BT-ul trebuie sa fie AD2P capable

http://en.wikipedia.org/wiki/Bluetooth_profile

"Advanced Audio Distribution Profile (A2DP)

This profile defines how high quality audio (stereo or mono) can be streamed from one device to another over a Bluetooth connection.[1] For example, music streamed from a mobile phone to a wireless headset or car audio.

A2DP was initially used in conjunction with an intermediate Bluetooth transceiver that connects to a standard audio output jack, encodes the incoming audio to a Bluetooth-friendly format, and sends the signal wirelessly to Bluetooth headphones that decode and play the audio. Bluetooth headphones, especially the more advanced models, often come with a microphone and support for the Headset (HSP), Hands-Free (HFP) and Audio/Video Remote Control (AVRCP) profiles.

A2DP is designed to transfer a uni-directional 2-channel stereo audio stream, like music from an MP3 player, to a headset or car radio.[2] This profile relies on AVDTP and GAVDP. It includes mandatory support for the low complexity SBC codec (not to be confused with Bluetooth's voice-signal codecs such as CVSDM), and supports optionally: MPEG-1 , MPEG-2, MPEG-4, AAC, and ATRAC, and is extensible to support manufacturer-defined codecs, such as apt-X. Most bluetooth stacks implement the SCMS-T digital rights management (DRM) scheme. In these cases it is possible to connect the A2DP headphones for high quality audio."
1.4 with strong personality & Cupra looks... called Dulfy
 
Avatar utilizator
calinutzz
Subiect Autor
Mesaje: 33
Membru din: 22 Apr 2009, 16:16
Localitate: Cluj
Contact:

Re: conexiune telefon

05 Oct 2009, 11:07

Mi-am schimbat telefonul ... acum am un Blackberry 8900 si merge ca uns. Leon-ul si-a copiat singur contactele din telefon dupa vreo 3 sec. de la conectarea la telefon.

Inainte, cand aveam Nokia E51 nu mergea decat daca apelam numarul de pe telefon direct ... clar problema e undeva la Nokia.
grav.grav.grav
 
Avatar utilizator
grecutzu2005
Mesaje: 4872
Membru din: 16 Dec 2008, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: conexiune telefon

05 Oct 2009, 11:10

Eu am avut nokia si nu am avut nici o treaba. ala expres music.
acuma am un apple si iara merga ca uns nici nu ma chinui sa pun mana pe telefon cand conduc.
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro
 
Avatar utilizator
mirceamircea
Mesaje: 702
Membru din: 29 Aug 2008, 11:25
Localitate: Titan / Vitan
Contact:

Re: conexiune telefon

05 Oct 2009, 11:14

Pai da, pe iPhone merge bine, dar pe Nokii d-astea mai low cost (E50) nu vrea ....
____________________________________________________________
MirceaM
Ex: Seat Leon CUPRA 1P - SWJ

Ex: Cielo '97 GLE
 
Avatar utilizator
grecutzu2005
Mesaje: 4872
Membru din: 16 Dec 2008, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: conexiune telefon

05 Oct 2009, 11:18

Si pe asta 6230 sau cum ii zice de are toata lumea 6300 sau ceva de genu... sti care zic, ca nu ma pricep la modele foarte bine.
merge fara probleme. La mine cel putin.
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro

 
Avatar utilizator
mirceamircea
Mesaje: 702
Membru din: 29 Aug 2008, 11:25
Localitate: Titan / Vitan
Contact:

Re: conexiune telefon

05 Oct 2009, 11:21

grecutzu2005 scrie:
Si pe asta 6230 sau cum ii zice de are toata lumea 6300 sau ceva de genu... sti care zic, ca nu ma pricep la modele foarte bine.
merge fara probleme. La mine cel putin.


Da, se poate, eu n-am incercat decat cu E50......oricum, am trecut din nou pe iPhone si e OK acum !!
____________________________________________________________
MirceaM
Ex: Seat Leon CUPRA 1P - SWJ

Ex: Cielo '97 GLE
 
Avatar utilizator
patzaichin
LEONidas
Mesaje: 1717
Membru din: 22 Sep 2009, 21:08
Localitate: Bucuresti

Re: conexiune telefon

21 Oct 2009, 21:19

Eu am Nokia E71 si merge struna....mi-a citit LEONidas imediat agenda, am si apel in asteptare....
Asa e pui parola la inceput...si dupa aia trebuie doar sa intri in masina si se activeaza imediat...
Nu stiu ce sa fac cu acel buton de pe volan care are semnul de voce....ca dau comanda...CALL "x" (x fiind cineva din agenda) apoi imi zice "number please" deci tre sa sti numarul pe de rost....si dupa ca ii zic si numarul....nu mai face nimic... :(((
LEONidas...1.4 TSI
ImagineImagineImagine
 
BONDI
Mesaje: 438
Membru din: 04 Noi 2008, 18:26
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: conexiune telefon

21 Noi 2009, 17:35

 
Avatar utilizator
MrPain
Mesaje: 108
Membru din: 29 Noi 2009, 22:28
Localitate: Bucuresti/Constanta

Re: conexiune telefon

30 Noi 2009, 17:18

Legat de conexiunea bluetooth. Cand am luat masina abia imi cumparasem telefonul, Nokia E51. Nu se sincroniza de niciun fel cu agenda, doar puteam sa sun de pe telefon prin boxele masinei. Rezolvarea problemei a venit cand am facut update la firmware telefonului. Acum se sincronizeaza, chiar merge foarte bine copierea din agenda. Sfat: incercati sa updatati telefonul la cel mai nou firmware. Atentie! Salvati datele inainte de efectuarea update-ului.
Seat Leon Sport-Up 1.4 TSI
 
Ciosmi
Mesaje: 1588
Membru din: 28 Noi 2007, 17:18
Localitate: Bucuresti

Re: conexiune telefon

07 Dec 2009, 23:18

God bless you Mr Pain.
Chiar nu imi trecea prin cap un update :bounce:
Leon Cupra Mk2 - Stage 2+ | EvoMS Intake | Custom exhaust (3") | H&R Street Performance SS Coilover | Sachs clutch | RS4 FPR | Vis HPFP | Bosch 044 |
 
Avatar utilizator
MrPain
Mesaje: 108
Membru din: 29 Noi 2009, 22:28
Localitate: Bucuresti/Constanta

Re: conexiune telefon

07 Dec 2009, 23:48

Merge? Sunt curios daca ati incercat careva telefoane cu windows mobile sau mai nou cu android...
Seat Leon Sport-Up 1.4 TSI
 
unknownevo
Mesaje: 31
Membru din: 18 Ian 2010, 11:03
Contact:

Re: conexiune telefon

23 Ian 2010, 11:55

Si la mine aceasi problema:(( Am un Nokia 5800 XM uploadat la ultimul firmware si nu imi arata contactele :(
-Seat Leon 2.0 TDI 140CP Black - 2006-
 
Avatar utilizator
O.Alex
Mesaje: 64
Membru din: 07 Mar 2010, 00:53
Localitate: Valcea

Re: conexiune telefon

09 Mar 2010, 10:20

@mircea - pe iphone merge fara alte probleme?
Seat Leon Sport 1.4 TSI - 125 HP

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator