Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Cosmin
Admin
Subiect Autor

Vand piese Seat Leon 2.0 TFSI

29 Apr 2009, 17:18

Cu permisiunea si la rugamintea lui Mihai deschid acest topic pt. cei interesati sa cumpere piese de pe un Seat Leon 2.0 TFSI avariat in urma unui accident.
Sunt disponibile la vanzare (cu mici exceptii) tot ce nu e avariat.
Cateva poze care au fost postate de Mihai

Imagine

Imagine

Pt. detalii despre preturi il puteti contacta pe Mihai la nr. de telefon 0740 215 336 sau 0724 411 665.
O sa incerc sa fac in timp o lista completa cu piesele disponibile si preturile lor.
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

ibiza_boy87

Re: Vand piese Seat Leon 2.0 TFSI

29 Apr 2009, 17:32

m-ar interesa panoul de comenzi de la geamurile electrice de la usa sofer.tot panoul cu cele 5 butoane ,4 de la geamuri si 1 de blocare geamuri spate.daca il ai anunta- ma.mersi anticipat
seat leon 1p kit aero

Andrei_VVB

29 Apr 2009, 20:02

Ma intereseaza interiorul! Fetele de usi, scaune, bancheta...doar daca au supravietuit cu bine! Bordul stiu ca e "pocnit" . Ceva poze eventual?
Seat Leon 1p 2.0TDI Stylance Black
Suma respectelor!

Cosmin
Admin
Subiect Autor

30 Apr 2009, 07:54

Ibiza Boy, exista butoanele din usa soferului, insa se vand doar impreuna cu manerul din plastic in care sunt incastrate. Pt. un pret informativ vorbeste cu Mihai (nr.de telefon in primul post).

Andrei, din cate stiu eu , interiorul e promis altcuiva. Insa daca esueaza tranzactia, o sa fie disponibil. Pret informativ 3.000 de lei (scaune fata, bancheta spate, fete usi). Pt. pretul final vorbeste cu Mihai (nr. de telefon in primul post).

Sambata o sa postez si poze cu interiorul.
Imagine

Florin&David
JAF

30 Apr 2009, 10:49

ghita nu reusesc sa vad pozele.
spune-mi te rog in ce stadiu sunt; jantele aliaj si barile fata/spate.
multumesc.
FIAT 500 - 1.4/100 CP, B 38 RUP
SEAT LEON - 1.4/86 CP, CT 50 DAB

Imagine

calinutzz

30 Apr 2009, 12:20

m-ar interesa bara spate !!

daca se poate, mai multe poze ?!?
grav.grav.grav

Cosmin
Admin
Subiect Autor

30 Apr 2009, 17:07

Florin, din pacate masina nu avea jante de aliaj (a avut intr-o vreme BBS Seat Sport 18 '', dar Mihai a trebuit sa le dea). Masina are jante de tabla, din care 3 sunt in perfecta stare.

Barile fata / spate sunt stock (masina nu mai are kit-ul aero), insa din pacate cea din fata e distrusa. Cea din spate e in perfecta stare.
Sambata o sa pun mai mult poze si cu interiorul.

As mai vrea sa adaug ca masina e editia oarecum limitata 2.0 TFSI care a fost disponibila pe piata inaintea aparitiei echiparii FR. Desi are acelasi motor, masina nu are logo-ul FR nici in interior, nici nu are barile fata / spate cu design specific FR. Practic e o echipare sport-up cu motor 2.o TFSI.
Imagine

TIBI

01 Mai 2009, 18:21

roata de rezerva este?
sau e cu chit de reparatie?
intreb pt un amic care nu are cont
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

Cosmin
Admin
Subiect Autor

01 Mai 2009, 20:17

Tibi, inca nu stiu. Maine (sambata, 02 mai) o sa merg la Alba si o sa vad exact in ce stare e masina si ce elemente sunt disponibile.
O sa pun si niste poze.
Imagine

Remus
Membru Fondator

02 Mai 2009, 21:36

tEMPOMAT ?
Mercedes Benz A-Class 180 - 2015
Land Rover Freelander 2 /2.2/ 160cp
Ex ; Seat Leon 1.6 102 cp

Despre mine....urasc regulile altora, ador regulile mele...
http://clubseat.hi5.com
http://www.youtube.com/ClubSeatRomania
http://twitter.com/ClubSeatRomania
http://www.facebook.com/pages/Clubseateu-Romania/108874261828

Almanika

03 Mai 2009, 19:46

m-ar interesa aceea consola care este bricheta cu inchiderea si reglarea oglinzilor electrice...un pm plssss
<Lumina Orange>Design by ALM

badganaflee
V.I.P.

03 Mai 2009, 20:00

ghita m-ar interesa butoanele care actioneaza geamurile electrice fata de pe ambele parti,
butoanele de pe telecomanda masinii daca nu sunt sterse, butoanele de pe consola centrala langa frana de mana : set + esp sau tcs, eu am esp , mi s-au sters de la prea multe apasari , scrumiera + bricheta , pret astept , ms

Andrei_VVB

03 Mai 2009, 22:04

Remus, tempomat sigur are fiind un Sport-up! Astept pozele!
Seat Leon 1p 2.0TDI Stylance Black

Suma respectelor!

Remus
Membru Fondator

03 Mai 2009, 23:30

Daca are :P vreau si eu un pret te rog :D !
Mercedes Benz A-Class 180 - 2015
Land Rover Freelander 2 /2.2/ 160cp
Ex ; Seat Leon 1.6 102 cp

Despre mine....urasc regulile altora, ador regulile mele...
http://clubseat.hi5.com
http://www.youtube.com/ClubSeatRomania
http://twitter.com/ClubSeatRomania
http://www.facebook.com/pages/Clubseateu-Romania/108874261828

Cosmin
Admin
Subiect Autor

04 Mai 2009, 08:43

Am fast sambata sa vad masina si din pacate nu am facut poze ca am ramas fara baterie la telefon :( . Sorry!
Si acum raspunsurile..

Tibi, masina nu (mai) are roata de rezerva nici kit de reparatie.

Remus, exista maneta de tempomat, insa e pe slip ring de forma 1K0-959-653-C / D). NU cred ca o sa mearga la tine, trebuie sa cumperi in plus un nou slip ring cu steering angle sensor. (masina nu o sa mai aiba servodirectie daca demontezi volanul ca sa pui cruise si nu se pot adapta basic settings-ul la steering angle pe slip ring-ul tau). Poti totusi sa cumperi maneta cu comezile de cruise.

Almanika, consola exista. Pt. pret va trebui sa vb cu Mihai - joi vine in Romania.

Bagdanaflee, butoanele din usa soferului (cele 5, care actioneza geamurile fata-spate) sunt in stare buna. La fel si cel din usa pasagerului. Butoanele de pe consola sunt, insa Almanika a intrebat primul. Daca nu le cumpara el, sunt ale tale. Trebuie insa sa astepti pana joi cand se intoarce Mihai ca sa-ti faca un pret. Scrumiera nu am vazut, insa bricheta exista.

In stare buna mai e interiorul: scaune fata sport (putin crapat plasticul de la baza scaunului soferului, insa se poate inlocui foarte usor), bancheta spate si decorul din fete de usi in culoare rosie. Din pacate interiorul nu se vinde pe bucati.
Exista manere usi fata cromate si capace oglinzi cromate (un capac e spart).

De asemenea, pt. cei ce nu au geamuri electrice spate, exista "pachetul complet", ca sa zic asa: motor geam, elevator, buton geam electric, cablaj, fata de usa fara gaura.
Pt. cei ce nu au oglinzi rabatabile electric, exista, la fel, "pachetul complet": modul de comanda, buton rabatare oglinzi, cablaj.

Tin sa precizez ca cei care doresc mai multe piese pt. retrofit-uri mai mari (geamuri electrice spate etc.) au prioritate la piesele de care au mai intrebat si alti colegi (si ma refer la butoanele din usa fata pt. geamuri electrice spate sau butoanele si consola centrala pt. cei ce vor oglinzi rabatabile electric).

Data fiind natura situatiei (Mihai a trecut totusi printr-o experienta pe care nu o doresc nimanui) sper ca intelegeti ca masina nu se vinde doar de dragul de a se vinde. Omul are nevoie de bani pt. a-si acoperi pagubele si pretentiile victimelor la proces. De aceea, unele piese se vand doar in combinatie cu altele pt. a se valorifica cat mai mult din masina. Oricum, preturile sunt muuuult mai mici decat daca le-ati cumpara de la dealer, asa ca haideti sa incercam sa il AJUTAM in primul rand pe Mihai si pe familia lui. Stiu ca unii dintre voi nu aveti nevoie decat de chestii marunte, insa ati face un mare bine lui Mihai daca, spre exemplu, pentru butoanele de la geamuri din usa ati cumpara manerul cu totul. Nu stiti cand aveti nevoie de asa ceva.
Si repet, eu NU intermediez nimic, nu am nici un avantaj, nici o favoare. Ma ocup de chestia asta pt. ca m-a rugat Mihai, care mi-e coleg de forum si mai mult, e ardelean de-al meu. :)
Joi se intoarce in Romania si il puteti contacta la nr. de telefon 0740 215 336.

Cateva imagini cu interiorul masinii inainte de accident.

Imagine

Imagine
Imagine