Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12

R Z W

Re: Leon Cupra politia romana

30 Apr 2009, 17:02

pakate de scaunele alea de cupra cati nu si le ar dori in masinile lor ,oricum or sa ajunga varza masinile alea de jante nu mai vorbim sa arzi cu tigara un scaun de cupra ma doare sufletu ,si sunt sigur ca numai burtosi daia imputit se urca in ele ,si eu masina lor au logan si cand se urca pe asta zic ca e racheta, de romanul tot roman, mi ar placea sa aflu prima impresie de la un service cand or duce masinile la prima revizie...
Imagine
Imagine
1.6 - 102 Hp Design By R Z W : a si era sa uit ''sunt prost si vreau sa ma remarc '' si merg cu proiectoarele

eddy_wtx
LowRider

30 Apr 2009, 17:04

R Z W scrie:
pakate de scaunele alea de cupra cati nu si le ar dori in masinile lor ,oricum or sa ajunga varza masinile alea de jante nu mai vorbim sa arzi cu tigara un scaun de cupra ma doare sufletu ,si sunt sigur ca numai burtosi daia imputit se urca in ele ,si eu masina lor au logan si cand se urca pe asta zic ca e racheta, de romanul tot roman, mi ar placea sa aflu prima impresie de la un service cand or duce masinile la prima revizie...

asta daca merg la revizie... poate o fac in atelierele proprii :lol: :lol:

EPoX

Seat Leon Cupra pentru Politia Rutiera de pe Austrozi

30 Apr 2009, 17:13

Politia Rutiera ce se ocupa de Autostrada Soarelui au primit o masina de 240CP in urma unui parteneriat cu un importator din auto din Bucuresti. Masina a intrat deja in dotarea Politiei Rutiere deja si este vorba de un Seat Leon Cupra , care timp de sase luni sau pana in 100.000km va ajuta la prinderea vitezomanilor de pe A2. "Autoturismul este dotat cu sisteme speciale de iluminare, semnalizare precum si aparat radar" a declarat George Grigore, seful Politiei Autostrazi.

Precum specificatiilor tehnice, Seat Leon Cupra are un motor in 4 cilindri de 2,0 litri ce dezvolta o putere de 240CP, un cuplu maxim de 300Nm la 2200RPM si ajungand la o viteza maxima de 247KM/h. Accelereaza de la 0 la 100km/h in doar 6,4 secunde si are un consum mixt de 8,3 litri la 100km.

Sistemul radar cu care este echipat bolidul Politiei Rutiera de Autostrazi este Decatur Electronics Genesis 2 Select si are un procesor digital de 32 biti si lucreaza in banda "K", asa ca dragi soferi detectoarele de radar pot depista fara probleme radarul super masinii politiei rutiera. Pe langa acestea automobilul mai este echipat si cu un sistem de avertizare optica Federal Signal Corporation, format din rampa luminoasa cu tehnologie LED de mare intensitate de tipul Sputnik, cu un profil redus pentru cresterea aerodinamicii si sirena electronica cu sistem de control digital ce are o putere nominala de 100W. Sistemul de inregistrare audio/video Martel Electronic MDE2, un sistem digital de inregistrare in format HD si o camera foto cu zoom optic de 22x, pentru inregistrarile din afara bolidului este folosit un microfon wireless de 2,4 GHz.

Sursa ( detalii + mai multe informatii): http://automotorclub.com/articole-2009/ ... eon-cupra/

Imagine Imagine

gica

30 Apr 2009, 18:48

acum a fost si pe PROtv stire cum ca politia a primit in dotare o masina germana de 240 de cai....

pacat...:))

Shutter

30 Apr 2009, 20:19

da ce rautaciosi sunteti! lasa domne` sa aibe si Politia Romana macar o masina cu care sa se poata mandri, ca doar peste tot in lume toate politiile au masini care mai decare. La mentalitate sunt de acord cu voi, mai e de lucrat, dar nu cred ca numai la politisti, ci la toti romanii :)

DaniTorz

30 Apr 2009, 20:41

ace117 scrie:
Daca politia germana are Porsche, cea italiana Lamborghini, cea engleaza EVO...de ce sa nu aiba si astia Cupra.
Mai bine dacat sa fi cumparat Logan 1.6 16V, nu? :wink:

in austri au audi tt s new model
My Bmw E90/Nokian Wr G2 / Bosch Xenon Silver/
Ex: My Leon St1/gt1749va turbo/bilstein b12 suspension/borla custom exhaust/wiechers strut bar/revo remap/bbs wheels/aerodynamic body kit

R Z W

30 Apr 2009, 21:22

dani mai traiesti mah ?
Imagine
Imagine
1.6 - 102 Hp Design By R Z W : a si era sa uit ''sunt prost si vreau sa ma remarc '' si merg cu proiectoarele

danielsava

POLITIA SI LEON CUPRA

01 Mai 2009, 00:16

Daca va gandeati ca puteti fugi de politia rutiera, mai ganditi-va... azi am auzit de la un prieten ca au intrat in posesia unor masini foarte frumoase si anume LEON CUPRA...asa ca mai usor cu viteza pe autostrada soarelui... http://www.automarket.ro/stiri/politia- ... 20662.html
Candy White 1,4..85cp... mic da-si face treaba

DaniTorz

01 Mai 2009, 09:29

R Z W scrie:
dani mai traiesti mah ?

da, sunt la sm, am pus eleronu si pleoapele,
My Bmw E90/Nokian Wr G2 / Bosch Xenon Silver/
Ex: My Leon St1/gt1749va turbo/bilstein b12 suspension/borla custom exhaust/wiechers strut bar/revo remap/bbs wheels/aerodynamic body kit

TIBI

01 Mai 2009, 17:11

dani grila nu ai montat-o inca?
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

marian_iam
V.I.P.

01 Mai 2009, 17:40

mutati si voi discutia in alta parte.
multumesc!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

tazzq

02 Mai 2009, 00:10

danielsava scrie:
Daca va gandeati ca puteti fugi de politia rutiera, mai ganditi-va... azi am auzit de la un prieten ca au intrat in posesia unor masini foarte frumoase si anume LEON CUPRA...asa ca mai usor cu viteza pe autostrada soarelui... http://www.automarket.ro/stiri/politia- ... 20662.html

Nu stiu cum vine faza cu fuga pe autostrada... eram intr-o cupra avand viteza legala si langa noi un Mercedes care depasea am incercat sa ne tinem dupa el dar....:) nu prea am reusit. Asa ca cine fuge de politie trebuie sa aiba cu ce :)
SEAT LEON FR TDI "PORTOCALA MECANICA"

Ovi_King
The King

02 Mai 2009, 10:30

am auzit ca aceste masini au fost aduse de proba pentru cateva luni si abia dupa aia daca se hotarasc vor cumpara sau nu! pretul doar 33.000 euro. :lol: fata de loganul de 70.000euro :lol: mai bine le-ar trimite de acum acasa :lol:
Ex: SEAT CORDOBA 1.9TDI RBN Stage 1,Pioneer DVD avh-P3100 head-unit,Blaupunkt VA 475 amplifier, JBL GTO-1204 subwoofer, Dectane Dayline headlights
Rosu Emocion

Actual: RENAULT MEGANE 2 SEDAN 2.0 16v. / CHEVROLET CAPTIVA 2.2 D AWD 184cp

gica

02 Mai 2009, 13:29

da...pentru 6 luni sunt aduse...sa vada cum se descurca cu ele!

The teacher
Profesoru

02 Mai 2009, 13:50

Dat nas in nas cu ea , aseara . Daca nu as fii stiut , cred ca ma speriam groaznic, fiind in trafic nu am apucat sa remarc detaliile , dar trebuie sa ne ferim de ea ca si de motoarele BMW . ca nu stii de unde a aparut langa tine .........
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12