Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

slayer1971
Subiect Autor

ADP S6? Sau prostia Primariei?

21 Apr 2009, 18:08

Gata ! mi-a ajuns! vin a 5-a oara de la ADP S6, pentru ca vroiam sa platesc un loc de parcare...si am bete-n roate!. Vreau o explicatie rezonabila, a cuiva care are mai mult de 12 clase, ca ma doare capul de atata prostie...si cica sunt alesi de noi. Pe scurt: am avut loc de parcare, pana anul asta platit pe 1 buc Dacie 1300 cu nr de GJ, ...de 1, 5 ani in locul daciei ..parchez 1 buc Cordoba (nu mai putea saraca dacia)...luata-n leasing, si nu pot efectiv sa platesc locul de parcare pe numelele Cordobei, ca; ....a treia oara, : "va rugam, pt masinile in leasing, inca nu s-a definitivat hotararile, nu stim inca ce sa facem ", a 4-a oara, "credem ca trebuie sa schimbati certificatul de inmatriculare" (vezi Doamne...e proprietar Porche Leasing care are sediul in S3...care e normal sa fie , pana termin leasingul)...si deabea ce lipisem abtipildul cu starea tehnica (am preluat leasingul-masina e din 04-2006). "Dar reveniti dupa 1 aprilie" .... Am revenit azi...21Aprilie....ma duc cu toate actele, inclusiv, chitantele platite la fisc, la sect 6....si stupoare...imi trebuie mai nou: Contract de comodat. "Eu am contract de novatie" Am ramas masca... Vreau sa stiu: sunt eu tampit? sau tara asta e condusa de tampiti?
Hristos a Inviat!
Astept pareri de la voi...si eventual o cale de desteptare a celor de la primaria S6.
PS: Pt cei care nu stiu: domiciliul si nevasta e in Bucuresti, jobul si resedinta e in Sibiu. Dar nu vreau sa pierd locul de parcare, mai ales ca m-am inteles cu vecinul de langa mine...si cand nu sunt eu...o parcheaza el.
O zi faina la totzi....mie mi s-au inecat corabiile!
Slayer1971/ SIBIU/ Seat Cordoba/ 1.9 TDI / 101 CP

slayer1971
Subiect Autor

Re: ADP S 6? SAU PROSTIA PRIMARIEI?

21 Apr 2009, 19:11

slayer1971 scrie:
PS: Pt cei care nu stiu: domiciliul si nevasta e in Bucuresti, jobul si resedinta e in Sibiu. Dar nu vreau sa pierd locul de parcare, mai ales ca m-am inteles cu vecinul de langa mine...si cand nu sunt eu...o parcheaza el.
O zi faina la totzi....mie mi s-au inecat corabiile!

Intelegeti , va rog , ca vecinu' parcheaza masina...nu nevasta.
:lol:
De nevasta nu am cunostinta. :lol:
Hai! o seara faina
:drunken:

slayer1971
Subiect Autor

22 Apr 2009, 18:36

Acum , recitindu-mi postul, mi-am dat seama ca m-am Vanghelizat. Cer scuze iubitorilor de gramatica si rectific: "domiciliul si nevasta e in Bucuresti".
Rog a se citi : "domiciliul si nevasta sunt in Bucuresti!"
Mea culpa!

slayer1971
Subiect Autor

22 Apr 2009, 18:49

"jobul si resedinta e in Sibiu"
rog citire: "job-ul si resedinta...sunt in Sibiu"

Acum , pe bune , nu e nimeni cu masina preluata in leasing care a dorit sa-si achite locul de parcare? Ce a facut? Cum a rezolvat...sau a rezolvat? Sta in stand-by , ca mine?
O seara faina.
PS: vreau reply...

BALTAZAR2003
Moderator

22 Apr 2009, 20:18

:lol:
Salut,
Ba mai sunt, dar eu de exemplu pastrez si olteanca, cu care ma duc la peste si locul de parcare este platit pe numarul oltencei, pe care o tin parcata pe spatiul verde!...sic!(nu mai este verde de mult...dar asa se numeste.) :D

Daca duci o hartie de la firma ca ai masina in folosinta proprie sunt obligati sa acorde loc de parcare...
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine

slayer1971
Subiect Autor

23 Apr 2009, 15:44

Salve Baltazare,
Sa inteleg oare , ca acel contract de comodat care mi l-au dat ca monstra e solutia corecta? M-am uitat pe el si e pur si simplu un contract de imprumut.
Nu inteleg de ce atatea bete-n roate.
PS: Cum ai reusit sa platesti pe nr Oltencei? Ca la mine nu au vrut sa auda? Initial asa dorisem si eu.

BALTAZAR2003
Moderator

23 Apr 2009, 20:18

Salut,
Pai eu mai am fizic olteanca...si nici nu ma gandesc sa o dau.
Cea mai buna masina asamblata in romania pana la cielo. :D
Si am platit in continuare locul pe talonul oltencei, dar tin seatul si olteanca o tin pe pamant, langa altele de aceeasi varsta, pana o sa am timp sa o duc la garaj. :)
Sa stii ca te poti intelege cu ele, dar asteapta pana iese una afara la fumat ...si ia un buchet de flori si o ciocolata. :D
Ai nevoie de un act de identitate cu mutatie la adresa unde vrei sa parchezi, contractul de comodat, din care reiese ca tii masina acasa, florile si ciocolata... :lol:
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine

bertzi43
B-82-AJS

23 Apr 2009, 20:41

BALTAZAR2003 scrie:
florile si ciocolata... :lol:

astea doua sunt necesare la orice ghiseu........restu nus obligatorii :D

Seat Leon 1M Stella,1.6 16v,105 cp...
Imagine

slayer1971
Subiect Autor

24 Apr 2009, 13:39

Referitor la olteanca...si la mine exista fizic, dar acum se odihneste in curte in sibiu, Buletinul il am de Bucuresti, dar olteanca nu are mutatie pe Buc , am act de donatie de la batranu' prin care le-am dovedit acum 3 ani ca sunt proprietarul ei. Am platit 2 ani pe numele(numerele) ei parcarea, dar anul asta nu au mai vrut sa auda , ca e de GJ.
Cat despre ciocolata....sunt cel putin 6 mandre acolo :lol: plus un supervisor.
Cam slabe sanse sa iasa 5 la tigara. :lol:
Mai incerc odata...ca n-am incotro...daca nu..il dau vecinului :cry:
PS: Daca duc 6 buchete de flori, ma injura alea , ca ma duc la inmormantare :lol:

eddy_wtx
LowRider

25 Apr 2009, 12:46

slayer1971 scrie:
Referitor la olteanca...si la mine exista fizic, dar acum se odihneste in curte in sibiu, Buletinul il am de Bucuresti, dar olteanca nu are mutatie pe Buc , am act de donatie de la batranu' prin care le-am dovedit acum 3 ani ca sunt proprietarul ei. Am platit 2 ani pe numele(numerele) ei parcarea, dar anul asta nu au mai vrut sa auda , ca e de GJ.
Cat despre ciocolata....sunt cel putin 6 mandre acolo :lol: plus un supervisor.
Cam slabe sanse sa iasa 5 la tigara. :lol:
Mai incerc odata...ca n-am incotro...daca nu..il dau vecinului :cry:
PS: Daca duc 6 buchete de flori, ma injura alea , ca ma duc la inmormantare :lol:

Du o coroana direct... :lol:
Multa bafta ;)