Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19

Olaru.Alexandru

Re: Micul fulger

05 Dec 2015, 16:05

Pare rau de ce s-a intamplat. Sper sa gasim faptasu ca am un baros pregatit, si cricul pentru roti, ca sa fie romaneste pe chituci lasata. Offf. Chiar buburuza:(
Toledo 1M 2002/ASV/1,9 TDI/110 CP

Undertacher

05 Dec 2015, 18:16

He he he cum sa recunoasca fapta ,orice rasa de nesimtit o fi fost la volan a auzit cu cat o sa creasca rca la anul.Dapai cu un malus adaugat .
Imi pare rau.
Sent by me.
Seat Leon 2005, 1.9 TDI ,74 KW,AXR
viewtopic.php?f=134&t=13781&start=0

mumus

05 Dec 2015, 18:24

Si eu am fost in pielea ta... Ce sa zic, oameni lasi...
Reclamatie la politie, spus unde ai fost lovit, poate verifica ei camerele de la kaufland...
Seat Toledo Tsi Imagine

HUNTER
HUNTER

05 Dec 2015, 21:02

Merge treaba cu reclamatia, asta în cazul în care există disponibilitate din partea Politiei, pe ca suna a fuga de la locul accidentului, chiar dacă a fost ușor.
Cat despre respect și bună creștere, sunt pe cale de dispariție în tara noastră.
Îmi pare rău de întâmplare.

bertzi43
B-82-AJS

05 Dec 2015, 21:15

Politia nu cred ca se deplaseaza daca nu au fost victime sau talharii plus ca nici un magazin nu au camere de supraveghere in parcare....deci zero interes din partea cuiva,doar daca ai vreun prieten pe la rutiera sa puna o intrebare pe la magazin in locul tau :)

Sent from my HTC One using Tapatalk

Seat Leon 1M Stella,1.6 16v,105 cp...
Imagine

dany19940
Moderator
Subiect Autor

05 Dec 2015, 21:32

Magazinul are camere, dar doar la parcarea de langa peretele ei, nu perpendicular pe ea. Deci cam zero sanse sa gasesc faptasul. Doar daca aflu exact ora si gasesc vreo camera care "vede" spre iesirea de la magazin, cam slabe sanse. Plus ca ar fi o davada indirecta, de neacceptat in fata legii.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

mihai.b

05 Dec 2015, 21:49

Imi pare rau pentru paguba Dany! Pacat ca exista asa oameni, dar nu numai in Romania se intampla asta. Parca Gamer povestea cum i-a atins un tip masina in Belgia cand s-a mutat acolo acolo.

gamer555
ClubSEAT Admin

05 Dec 2015, 22:25

Imi pare rau dani...
Mihai, cat am avut 1Pul aici a fost lovit in parcare platita f scumpa de mi s-a indoit tabla, si alta data lovita de scuter care parca, de fata cu mine :) altul m-a lovit din spate la trecere, m-a zdruncinat bine de tot.

In fiecare din cazuri nu s-au simtit vinovati pt ca 'nu s-a spart nimic', deci zgarieturi si micro fisuri sau indoiturile nu se pun pe aici :)

Chiar pot spune ca in Romania oamenii sunt mai grijulii ca aici cu masina altuia, dar nu din bun simt ci mai mult de frica unei eventuale batai care e mult mai probabila in tara ;) astia pur si simplu nu prea pun la suflet, dar nici nu se ataseaza ca noi de masini...

ClotzA

06 Dec 2015, 00:43

Sunt romanii grijulii pe naiba..
- Am un vecin la bloc care parcheaza numai in 'stilul francez', impinge masini sa-si faca loc..prefer sa parchez la alte blocuri decat pe langa el.
- Lovitura in aripa pe care ai primit-o de la belgian, te anunt ca a primit recent un frate geaman de la un roman..
- Suportul de la numarul din spate il am spart in 2 locuri
si probabil ca mai sunt defecte ce nu le-am prins din ochi.. oricum sunt cam 8-9 indoituri pe masina ce asteapta sa le indrept.

Totusi, la dani situatia e diferita.. e o nesimtire grosolana sa zgarii masina cuiva in halul asta si sa te faci nevazut
Tot ce poti sa faci e sa te consolezi cu faptul ca poate Fulgerica i-a muscat din caroserie un semn cel putin la fel de vizibil..

dany19940
Moderator
Subiect Autor

06 Dec 2015, 09:12

Slabe sansele ca Fulgerica sa fi lasat ceva semne similare, banuiala fiind ca era ceva jipan/camioneta daca bara ii ajunge in dreptul farului Arosei.

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

Mylux

06 Dec 2015, 09:53

Din categoria "atentie bizoni in trafic",slabe sanse sa se mai gaseasca faptasul,la fel am patit recent si eu dar cu masina de serviciu,am parcat-o linistit in fata blocului unde locuiesc si dimineata surpriza,am gasit-o stearsa pe partea stanga,aripa indoita si cu bara fata crapata,am fost la politie pentru autorizatia de reparatie iar nenea politaiu' mi-a confirmat faptul ca mai mult ca sigur reparatia o voi efectua eu(firma)pentru ca sunt slabe sanse sa gasim vinovatul.
Am camera auto cu senzor de miscare,dar pe timpul noptii nu o las montata in masina,daca o lasam cu siguranta prindeam faptasul,dar asa...
LEON 1.4 16V Kit FR
MM 07 ZZR

''Life Is Not A Single Player Game''.

mumus

06 Dec 2015, 10:49

noaptea oricum nu vede ea prea multe...
Seat Toledo Tsi Imagine

Mylux

06 Dec 2015, 10:57

Camera este un Mio,vede suficient de bine,pentru ca strada este foarte luminata...,cu siguranta vedeam numarul de inmatriculare daca o lasam montata in masina.
LEON 1.4 16V Kit FR
MM 07 ZZR

''Life Is Not A Single Player Game''.

dany19940
Moderator
Subiect Autor

06 Dec 2015, 16:30

Deocamdata am trecut la "coaserea" farului, macar sa-mi testez indemanarea si chiar sa-l fac bun de folosit, vad eu ce iese maine. Am de confectionat niste piese din tabla de aluminiu mai intai. Dupa ce termin cu carcasa o sa vad ce fac cu sticla farului ca sa scap de julituri. Am polishat putin zona frecata a barii si arata binisor. Mai am de indreptat coltul capotei si sa-l polishez si pe el.

dany19940
Moderator
Subiect Autor

08 Dec 2015, 22:21

Gata si cu Fulgerica, deja e aproape in starea in care era inainte de incident. Farul am reusit sa-l "cos" chiar bine, cu ceva intarituri de tabla de aluminiu de la un calculator de cutie automata ce n-a stiut sa-noate, ceva silicon negru si niste adeziv special de plastic Q5... ceva. Sticla a fost polishata si pus folie pe ea. Juliturile de pe bara au fost acoperite cu ceva creion corector. Doar coltul capotei n-a iesit cum vroiam cu polish, dar merge si asa.

• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19