Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 13

Strafe

Re: SEAT IBIZA 1.4 tdi

21 Apr 2009, 18:40

Frumos bad boy lookul, nu cred ca am mai vazut pe Ibiza. Parca ar da bine si un plafon negru :)

catalin87

21 Apr 2009, 23:22

Foarte frumoasa masinuta ta,imi place noul look,spor la treburi :wink:
Seat Leon 1.4 ,85 Cp , Citrus yellow
Yellow Spider
http://www.sanatateprinmiscare.blogspot.com

iulian06
Subiect Autor

22 Apr 2009, 11:44

multumesc.. revin cu poze!
Ofer servicii de diagnoza auto specializata,execut lucrari de mecanica pentru toate marcile din grupul VAG (VW/Skoda/Audi/Seat)

Stefan

24 Apr 2009, 09:56

Foarte interesanta masina.....vad ca ai mizat pe un aspect agresiv fara prea multe sofisticari....."clean but expensive"....
Imi place tare mult masina....ideea "bad-boy-look-ului" si a badourilor si clantzelor spate "clean" este mortala.....
Incearca un plafon negru si niste folii caci din cate am vazut astea iti lipsesc.....si eu zic ca ar veni bine.....
Ce planuri mai ai pentru viitor.....???
Don't drive faster than your guardian angel can do....
Ex. SEAT IBIZA 1.2 64CP....

iulian06
Subiect Autor

24 Apr 2009, 22:51

Stefan scrie:
Foarte interesanta masina.....vad ca ai mizat pe un aspect agresiv fara prea multe sofisticari....."clean but expensive"....
Imi place tare mult masina....ideea "bad-boy-look-ului" si a badourilor si clantzelor spate "clean" este mortala.....
Incearca un plafon negru si niste folii caci din cate am vazut astea iti lipsesc.....si eu zic ca ar veni bine.....
Ce planuri mai ai pentru viitor.....???

niste lsd-uri, folie faruri, stopuri ( stopurile poate le schimb cu unele mai pe negru) si cam atat! daca mai fac rost de bani.. dar nu cred, voi imbraca interiorul in piele.
mersi, si a ta arata! :thumbleft:
Ofer servicii de diagnoza auto specializata,execut lucrari de mecanica pentru toate marcile din grupul VAG (VW/Skoda/Audi/Seat)

Stefan

25 Apr 2009, 10:10

Iulian.....vezi sa te documentezi daca au aparut sistemul de balamale LSD pentru Ibiza cu 4 portiere....
In urma cu un an si jumatate am vrut si eu sa imi iau......cand sa fac comanda imi spune importatorul ca nu se potrivesc pentru ca eu am Ibiza in 4 portiere si LSD-Doors produce doar pt Ibiza cu 2 portiere.....
Am verificat si eu pe catalogul lor si intr-adevar asa era....LSD-Doors produce decat pentru Ibiza 6L 3p....Cand am vazut sa pic jos din picioare de dezamagire.....
Deaceea iti zic si tie sa mai verifici o data.....
Daca vrei neaparat usi LSD....am auzit ca sunt niste sisteme universale de balamale....dar nu stiu exact cat ar fi de bune pentru ca nu sunt produse de LSD....Discutasem cu cineva in urma cu n an care era din Bucuresti si imi zicea ca erau 500Euro....Mi s-a parut prea ieftin si nu m-am bagat sa mi le montez......

iulian06
Subiect Autor

25 Apr 2009, 21:17

Stefan scrie:
Iulian.....vezi sa te documentezi daca au aparut sistemul de balamale LSD pentru Ibiza cu 4 portiere....
In urma cu un an si jumatate am vrut si eu sa imi iau......cand sa fac comanda imi spune importatorul ca nu se potrivesc pentru ca eu am Ibiza in 4 portiere si LSD-Doors produce doar pt Ibiza cu 2 portiere.....
Am verificat si eu pe catalogul lor si intr-adevar asa era....LSD-Doors produce decat pentru Ibiza 6L 3p....Cand am vazut sa pic jos din picioare de dezamagire.....
Deaceea iti zic si tie sa mai verifici o data.....
Daca vrei neaparat usi LSD....am auzit ca sunt niste sisteme universale de balamale....dar nu stiu exact cat ar fi de bune pentru ca nu sunt produse de LSD....Discutasem cu cineva in urma cu n an care era din Bucuresti si imi zicea ca erau 500Euro....Mi s-a parut prea ieftin si nu m-am bagat sa mi le montez......

ai intrebat pe cei de la lsd?
http://www.lsddoors.ro/cataloage/Pret%20LSD%202009.pdf

Stefan

25 Apr 2009, 21:53

Nu i-am intrebat pe cei de la LSD.....ca oricum daca intrebam ....cred ca nici nu ma bagau in seama la cat sunt ei de "MARI"....
Eu incercasem sa imi fac comanda la LOGTUNING din Timisoara.....si un consilier de vanzari de acolo...sau nu mai stiu ce era ....mi-a zis treaba asta......
Dar oricum chiar daca nu imi zicea el se vedea si pe catalogul celor de la LSD.....
Se vede si pe link-ul pe cate l-ai pus tu......

iulian06
Subiect Autor

03 Mai 2009, 19:41

deocamdata doar admisie de seat cupra..
Imagine
Imagine

Bamse
Moderator

04 Mai 2009, 08:58

si se simte ceva iulian?
avand in vedere ca avem acelasi motor, si finante sa imi iau o cupra, am sa incerc sa fac tractorelul mai frumos...si de aia te tot intreb.

:)
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

iulian06
Subiect Autor

04 Mai 2009, 09:21

bamse scrie:
si se simte ceva iulian?
avand in vedere ca avem acelasi motor, si finante sa imi iau o cupra, am sa incerc sa fac tractorelul mai frumos...si de aia te tot intreb.

:)

zic eu ca a mai dat ceva putere.. masina nu are filtru sport, dar se simte ceva acolo, cand am timp mai fac un stand dyno..

iulian06
Subiect Autor

06 Mai 2009, 22:33

work in progress.. short-shift
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

iulian06
Subiect Autor

10 Mai 2009, 13:23

o poza de azi..
Imagine

Bamse
Moderator

10 Mai 2009, 20:10

bai baiatule!
m-ai bagat in boala!
pe cuvantu meu, numa la cum merge masian ta ma gandesc!
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

iulian06
Subiect Autor

10 Mai 2009, 21:25

bamse scrie:
bai baiatule!
m-ai bagat in boala!
pe cuvantu meu, numa la cum merge masian ta ma gandesc!

Doamne.. nu mai vorbii asa, sa nu patesti ceva!
sa ne vedem cu bine.. :wink:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 13