Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

nmihai67
Michel-Angelo
Subiect Autor

Revo Tehnik

28 Mar 2009, 03:06

A cumparat cineva un Revo Select sau Revo Select-Plus?. Am vazut si eu acea reclama in josul paginii , am fost pe pagina lor .Am citit cateva...suna bine si sigur. Cel mai mult imi place ca pot revenii la parametrii originali oricand.

Deci daca cineva a avut contact , a probat sau chiar are, rog sa scrie cateva impresii aici.

PS. primim ceva rabat de la Revo?

Multumesc anticipat,...daca am postat gresit rog sa fie mutat !! :arrow:
Daca ma rogi - o sa incerc !
Daca nu pot - o sa caut!

Seat Toledo 1.9 TDI Signo - ASV - 140 CP - ESP - 2002

Testosul

Re: Revo Tehnik

28 Mar 2009, 08:47

Stiu ca este o firma foarte apreciata in afara din ce am citit pe forumurile straine si cu un pret pe masura.Ar intra pe un wish lista daca ar fi finante.

nmihai67
Michel-Angelo
Subiect Autor

29 Mar 2009, 05:50

OFFF :( se pare ca nu avem ninic reducere?
Atunci ce inseamna firme partenere? hmmmm....Sunf foarte scumpi , o mica reducere nu ar face rau nimanui !
:roll: :roll: :roll: :shock: :shock: :shock: :oops:
Daca nu pot - o sa caut!

Adrian@Revo

29 Mar 2009, 11:00

Salut baieti,

In urma parteneriatului cu CLUBSEAT.eu, membri acestui forum beneficiaza de o reducere de 10% atat in cazul produselor Revo cat si in cazul produselor Superchips (ambele firme reprezentate in Romania de catre noi, s.c. AUTOSOFT s.r.l.)

In scurt timp vor fi create topicuri de prezentare pentru ambele firme unde va vom raspunde la intrebari.
AUTOSOFT s.r.l. - Superchips & REVO Main Dealer
www.superchips.ro - www.revotechnik.ro

nmihai67
Michel-Angelo
Subiect Autor

29 Mar 2009, 15:58

Adrian@Revo scrie:
Salut baieti,

In urma parteneriatului cu CLUBSEAT.eu, membri acestui forum beneficiaza de o reducere de 10% atat in cazul produselor Revo cat si in cazul produselor Superchips (ambele firme reprezentate in Romania de catre noi, s.c. AUTOSOFT s.r.l.)

In scurt timp vor fi create topicuri de prezentare pentru ambele firme unde va vom raspunde la intrebari.

Oh ce frumos din partea voastra :)

In curand vreau si eu un produs :)

Mai intai de toate as vrea sa fac intr-adevar o proba cu Revo -select Trial. Ce anume trebuie sa fac , ca sa beneficiez de acel Trial ?

Chiar ma bucur foarte mult asupra acestei oferte !!

:roll: :bounce: :o :albino: :lol: :alien:
Daca nu pot - o sa caut!

Testosul

07 Apr 2009, 08:42

Dupa cum ai vazut, exista un topic dedicat softului facut de Revo la Oferte firme...in ce priveste intrebarea ta despre trial soft, cred ca cel mai bine ar fi sa iei direct legatura cu reprezentantii Revo...ai datele lor de contact in acel topic.

Bebe

07 Apr 2009, 23:42

Masina mea merge fara nici cea mai mica problema cu soft RevoTechnik. E alta masina 8) 8)
'09 Seat Leon Cupra 2.0 TFSI REVO Technik 2+
'06 Peugeot 206 1.4HDI

Adrian@Revo

08 Apr 2009, 10:11

Merci Bebe, si acesta este doar inceputul :) Mai avem STG2, STG2+ si in curand STG3 care este under development ;)

Cat despre Revo Trial, este un software pe care il oferim gratuit. Acesta ofera cam 80% din potentialul softului de baza Revo Stage 1 si este valabil 5 ore (timp de condus efectiv), dupa care revine automat la setarile de fabrica. Momentan acesta este disponibil doar pentru motoarele cu calculator MED9 si ME7 (1.8T, 2.0 TFSi pentru gama Seat) si probabil curand pentru modelele cu ECU MED17 (noile 1.4 TFSi, 1.8 TFSi).

Nautilus

08 Apr 2009, 10:35

Am 2 intrebari pentru REVO:

1. Masina in cauza (a mea) este un Leon 1M din februarie-martie 2005, motor AUQ. ECU este diferit fata de perioada 1999-2004. Modificarile mecanice sunt la nivel (aproximativ) Stage 2: intercooler marit, downpipe 3", admisie deschisa pe tot traseul (conducta 105/110mm pana la cutia filtrului de aer, conducta Forge de la debitmetru la turbo), diverter Forge 006, bujii BKR7E. Softul de la Dimsport este conceput pentru un AUQ fara modificari mecanice si instalat inaintea acestora. Este posibil un castig de putere suplimentar cu un soft Revo Stage 2?

2. Cat m-ar costa cu si fara Revo Select?

Multumesc,

~Nautilus
1966 VW (Broscuta) 1300 - "steaua" spotului publicitar la Orange
2005 Seat Leon FR 1.8T
Blog incomod

Adrian@Revo

08 Apr 2009, 11:29

1. Nici o problema Nautilus. Hardware-ul tau este aproape perfect pentru Revo Stage 2. Pentru mai multe detalii da-ne un telefon la 0372.70.95.32

2. Softul Revo Stage 2 pentru masina ta costa 499 euro -10% = 449 euro.
Revo Select Plus costa 349 euro -10% = 314 euro, cu care vei putea avea memorate 4 seatri, 1 default si 3 custom dupa preferintele tale. Intre setari vei putea schimba in aproximativ 10-15 secunde.

tazzq

04 Mai 2009, 11:47

Salut, am niste intrebari esentiale...
Se da un Leon Fr tdi 170 hp masina are 1 luna am 3900 km, singura modificare pe care am facut-o este un filtru K&N
Am inteles ca stage 2 include schimbarea filtrului de aer + schimbarea tobei(tot traseu) + chiptuning, pe mine ma deranjeaza foarte mult filtrul de particule. in km pe care i-am parcus pana acuma s-a aprins de 4x

1.Daca scot filtrul de particule si aplic o solutie miltek de down pipe ce se intampla: urca sau scade consumul in vreun fel ?uzura creste asupra celorlalte parti ? cati Kw/Nm castig ?Viteza maxima?
2.Cat ma costa solutia totala(stage2) de instalare(dezinstalare filtru de particule si instalarea traseului de la miltek si chipul?)
3.O intrebare offtopic am navigatia touchscreen (colombo am inteles ca se numeste)cand rulez un film se opreste cand plec de pe loc aveti vreo posibilitate de a scoate aceasta restrictie ? ma intereseaza pentru pasager gen prietena mea
SEAT LEON FR TDI "PORTOCALA MECANICA"

tazzq

06 Mai 2009, 12:36

Echipa REVO este in concediu? :P
SEAT LEON FR TDI "PORTOCALA MECANICA"

Testosul

06 Mai 2009, 12:40

tazzq scrie:
Echipa REVO este in concediu? :P

Exista un alt topic in care este discutat acest subiect si unde colegii de la Revo iti vor raspunde. Acest topic se afla la Bazar-->Oferte Firme.