Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

BoaBa

Re: LEON cu volan pe dreapta

28 Mar 2009, 20:16

Bine ai venit !!

Asteptam sa vedem masina prin oras :) :>

bretonel
Subiect Autor

29 Mar 2009, 01:36

multumesc pentru mesaje :)
abia astept sa o vad si eu live ...pot sa spun ca sunt NERABDATOR ! :shock:
postez despre `cioara de pe gard` pana atunci,dar oricum imi face placere mai ales ca toata lumea e de treaba aici...se vede ca avem o pasiune comuna. :notworthy:
merci tuturor inca o data :wav:
SEAT LEON 1.9 TDI STYLANCE
Imagine

Bodo
.B.O.D.O.

29 Mar 2009, 12:43

Bine ai venit in Club! asteptare usoara si....fi fericit! esti un viitor posesor de Seat! asta trebuie sa conteze! multa bafta! :D
PH-15-EAT - Luna Grey Leon 1P (De vanzare viewtopic.php?f=95&t=8658 )
PH-09-WAC - VW Golf IV ( De vanzare http://clubseat.eu/viewtopic.php?f=95&t=2964 )

vali_mad xl

29 Mar 2009, 13:59

Bine ai venit in Club. O sa fie o masina deosebita si cu siguranta o sa atragi multe priviri. O sa vedem un Leon care se "conduce singur".O asteptare cat mai usoara.
Altea XL 1.6
Candy white

bretonel
Subiect Autor

29 Mar 2009, 17:43

merci pentru .. "asteptare usoara" :) cred ca stiti si voi cum e...am mai vazut membrii care se plangeau de perioada asta de asteptare, dar asta e... :roll:

pentru membrii din craiova:
in legatura cu intalnirea duminicala de la Pic...am trecut azi pe acolo pe la 4jumate si nu am vazut nici un seat..poate nu s-a mai tinut sau am ajuns prea tarziu...erau multe seaturi in parcarea de la Real :lol: probabil coincidenta(si un mk1 galben pictat :love10: ).
duminica viitoare poate ajung din nou...mai vorbim pe forum oricum.
numai bine!
Imagine

crysu
the yellow one

31 Mar 2009, 14:59

bretonel scrie:
merci pentru .. "asteptare usoara" :) cred ca stiti si voi cum e...am mai vazut membrii care se plangeau de perioada asta de asteptare, dar asta e... :roll:

pentru membrii din craiova:
in legatura cu intalnirea duminicala de la Pic...am trecut azi pe acolo pe la 4jumate si nu am vazut nici un seat..poate nu s-a mai tinut sau am ajuns prea tarziu...erau multe seaturi in parcarea de la Real :lol: probabil coincidenta(si un mk1 galben pictat :love10: ).
duminica viitoare poate ajung din nou...mai vorbim pe forum oricum.
numai bine!

de obicei ne anuntam intalnirea inainte ... este o rubrica pe forum dedicata intalnirilor din diferite orase ... mai este una si pe forumul local din craiova... in ultimul timp nu prea au mai fost intalniri
Imagine
Actual: Seat Leon 1P 1.6
Poate vreodata: Altea 4 Freetrack

bretonel
Subiect Autor

31 Mar 2009, 21:22

crysu scrie:
de obicei ne anuntam intalnirea inainte ... este o rubrica pe forum dedicata intalnirilor din diferite orase ... mai este una si pe forumul local din craiova... in ultimul timp nu prea au mai fost intalniri

pana la vara o sa am timp sa imi fac curaj :) oricum daca vad ceva pe forum despre intalnire vin sa le admir pe alea voastre ... :D
Imagine

bv10ptz
ingineru

06 Mai 2009, 21:19

ceva noutati?a sosit leutul?
Seat Leon 1.9 TDI , 110 CP - 2003

BIG MAX
BESTIUȚA

06 Mai 2009, 23:04

BINE AI VENIT IN RANDUL CELOR CARE AU PE VOLAN SIGLA SEAT!
BINE GANDIT SA AI MASINA DIN ANGLIA,UNDE MAI PUI CA CELE DE ACOLO AU CAM TOT PE ELE{APROAPE FULEANU] SUNT MAI PRETENTIOSITICALOSII AIA DE ENGLEZI SI ISI IAU MASINI DOTATE,UNDE MAI PUI CA PRETUL DE ACHIZITIE E MAI MIC,DECI MAI ACCESIBIL.
DE VOLAN NU TE MAI STRESA CA DOAR TOT FORMA AIA O ARE :lol: GLUMESC SA NU TE SUPERI,DOAR SA ITI MONTEZI O OGLINDA GIROSCOPICA PE STANGA ,TE VA AJUTA ENORM LA DEPASIRI,IAR DACA NU MA INSEL E SINGURA CONDITIE LA RAR CA SA O POTI INMATRICULA INAFARA DE CELE STANDATD.
FELICITARI SI TE TUCA MAX-U !
LEON 1.4/16 V

crysu
the yellow one

07 Mai 2009, 10:23

BIG MAX scrie:
BINE AI VENIT IN RANDUL CELOR CARE AU PE VOLAN SIGLA SEAT!
BINE GANDIT SA AI MASINA DIN ANGLIA,UNDE MAI PUI CA CELE DE ACOLO AU CAM TOT PE ELE{APROAPE FULEANU] SUNT MAI PRETENTIOSITICALOSII AIA DE ENGLEZI SI ISI IAU MASINI DOTATE,UNDE MAI PUI CA PRETUL DE ACHIZITIE E MAI MIC,DECI MAI ACCESIBIL.
DE VOLAN NU TE MAI STRESA CA DOAR TOT FORMA AIA O ARE :lol: GLUMESC SA NU TE SUPERI,DOAR SA ITI MONTEZI O OGLINDA GIROSCOPICA PE STANGA ,TE VA AJUTA ENORM LA DEPASIRI,IAR DACA NU MA INSEL E SINGURA CONDITIE LA RAR CA SA O POTI INMATRICULA INAFARA DE CELE STANDATD.
FELICITARI SI TE TUCA MAX-U !

Trebuie sa schimbe si farurile ca sa o poata inscrie ...
Imagine
Actual: Seat Leon 1P 1.6
Poate vreodata: Altea 4 Freetrack

bretonel
Subiect Autor

07 Mai 2009, 18:48

sal scuze ca nu am postat mai devreme,dar am avut niste probleme cu logarea ... imediat dupa ce incercam sa ma autentific ma deconecta ...in fine..era problema cu browserul meu acum m-am conectat cu alt browser si e ok..

din pacate inca nu am cu ce sa ma laud pana in august stau pe bara... o sa ma ocup si cu sesiunea intre timp si crek trece timpu mai ...repede...
ms MAX...intradevar gasesti masini mai intretinute decat cele aduse in tara ..inmatriculabileee....dar la mine nu prea e de optiune e ...mai bine asa decat deloc ..si pentru prima masina e mai mult decat un vis...
cu imatricularea nu imi fac probleme ..mai mult cu asigurarea ..poate o sa fie mai scumpa din cauza volanului DISCRIMINAREE !!! :alien: :D :lol:
are dreptate crysu ..trebuie schimbate si farurile nu cred ca se pot regla in vreun fel,dar e relativ simplu...poate nimeresc niste dectane daca ma inteleg cu finantatoru (tata) :mrgreen:
Imagine

BIG MAX
BESTIUȚA

07 Mai 2009, 20:35

corect, si farurile trebuie schimbate pentru ca oglinzile din ele sunt diferite,adica bat normal pentru ei si anormal pentru noi...asa ca ei sunt mai ciuhapi!
LEON 1.4/16 V

bretonel
Subiect Autor

07 Aug 2009, 17:46

mai postez si pe topicul meu pentru ca acum am si motiv..
am primit leonul in sfarsit :bounce: :bounce: :bounce:
dupa cea mai crunta asteptare :roll: din martie ...
am rezolvat deja cu schimbatul farurilor (ms marek)
am trecut si de RAR (nu stiu cum e prin tara , da` la noi e bataie de joc )
iar acum astept sa platesc celebra taxa de prima imatriculare ...astia de la financiar au nevoie de 2 zile lucratoare sa o calculeze...

astea sunt partile proastea pe care le-am intampinat ... importanta e masina care este o incantare si care m-a impresionat de la inceput
in legatura cu volanul pe dreapta ... nu este nici o problema la condus ... este la fel de usor mai ales pentru mine care nu am apucat sa ma obisnuiesc nici normal...
am facut si cateva poze pentru inceput

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
mai mult de atat nu am ce sa arat la exterior pana nu primesc suporturile pentru numere club seat
o sa mai revin cu poze cu interiorul ..acolo putin diferita...
Imagine

vlad_m

07 Aug 2009, 19:46

Sa-l stapanesti sanatos si sa ai grija de el! :wink:
Leon 1P Stylance 2.0 TDI 140cp + TCM
viewtopic.php?f=5&t=2551

deutzzaa

08 Aug 2009, 00:12

sa-l stapanesti sanatos si fara incidente :bounce: