Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Bynx
Meme

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

16 Sep 2009, 10:07

Bubulutza scrie:
asta e pt Cata ca tot iti plac tie motociclistii

http://www.antena3.ro/stiri/rutier/info ... 80304.html
Un pieton a fost spulberat, în noaptea de marţi spre miercuri, de o motocicletă, pe o trecere de pietoni din Bucureşti. Bărbatul încerca să traverseze şoseaua Pantelimon şi abia pusese piciorul pe zebră când motociclistul l-a lovit. Pietonul a murit pe loc, iar motociclistul şi pasagerul său au fost răniţi.

În loc să-l vadă intrând pe uşa casei, rudele victimei au fost chemate de poliţişti la locul cumplitului accident, să-l identifice pe bărbat. Soţia lui a căzut din picioare când l-a văzut zdrobit, pe asfalt. Sarcina de a recupera obiectele de valoare a căzut astfel pe umerii copiilor victimei.

Bărbatul fusese zdrobit de o motocicletă care venea cu viteză şi n-a mai avut timp să oprească la trecerea de pietoni sau să-l evite. Masuratorile poliţiştilor confirmă declaraţiile martorilor. Motociclistul avea o viteza prea mare pentru a mai putea evita impactul. Pietonul a fost aruncat pe o distanţa de 20 de metri. A murit pe loc. Conducatorul motocicletei a ajuns la Spitalul Floreasca.

Nu-mi vine sa cred, eu tocmai intram in Cora Pantelimon cand faceau politistii fotografii si masuratori....

Eu pe jos am vazut doar o oglinda de motocicleta si am crezut ca vreun pustan cu scuterul a fost acrosat de o masina..... :(

Nu credeam ca a fost asa grav accidentul respectiv.

Pasagerul de pe motocicletă a scăpat doar cu răni uşoare. Dacă va fi găsit vinovat de producerea accidentului, motociclistul se va alege cu dosar penal pentru ucidere din culpă.
Seat Leon 1M 1.9 TDI

“Oh, people can come up with statistics to prove anything, Kent. 14% of people know that.” Homer Simpson

Nicky
Subiect Autor

16 Sep 2009, 10:08

neatzaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!
iar am muncit ca un sclav ieri, nu am timp nici sa ascult mp3-ul cu Inspira-Expira-Inspira...
am vazut aseara un documentar cu Patrick, bun baiat :)
eu nu beau alcohol, dar bag dirty dancing :lol:
cine e gina? e gay? ce goluri, ce goale? vrea si ea cu noi la munte?
pentru hetero, exista o suprataxa, sa imi ziceti sa iau chitantierul la sibiu, sa stim o treaba
am vazut ca au pus astia ceva filmulete pe youtube de la concertul lui peste
vreau sa iau bilete pentru Iris la Polivalenta in saptamana de dinainte de munte :D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bc7v4d1Uwho[/youtube]

va pup, o zi frumoasaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!
iar muncesc ca trohanel, urmeaza discutia discutiilor, ma pregatesc psihologic, cred ca next week pun piciorul in prag si le zic: "eu plec la mama, ai rizain coz ai chen not KIP ap uiz iu uarcaholics"

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=V4ckcqTvpXQ[/youtube]

drop me a line at:

muah@gheii-mei.clubseat.eu :lol: :lol: :lol: :lol:
Ultima oară modificat 16 Sep 2009, 10:17 de către Nicky, modificat 1 dată în total.
http://www.car-setup.com Car Setup Romania

grecutzu2005

16 Sep 2009, 10:14

sigur o sa fie gasit vinovat.
acuma iara sar conservari cu gura pe motoristi... ce trist. nu putem sa mergem linistiti pe strazile din oras. trebuie sa mergem cat tine mobra ca sa vada pitzi de la colt sau pasageru din spate cat de buni motociclisti suntem noi. ii detest pe astia nu ii suport.
am si eu niste prieteni si cand ma plimb cu ei (o singura data am facut-o) de la semafor la semafor aveam 130 150. aia nu mai e plimbare... aia e sinucidere curata.
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro

Bynx
Meme

16 Sep 2009, 10:31

trist, dar e nebunie curata....in fiecare seara trec f multi motociclisti pe soseaua Pantelimon cu viteza f mare.
Ceea ce ma mira este ca soseaua este foarte nasoala si plina de gropi, ce sa mai zic de trecerile de pietoni ca sunt destul de dese.
Seat Leon 1M 1.9 TDI

“Oh, people can come up with statistics to prove anything, Kent. 14% of people know that.” Homer Simpson

Cosmin
Admin

16 Sep 2009, 10:34

Bynx, multumesc frumos..
Am un program de la Deep, incerc cu el..Daca nu m-ajuta, iti spun.
Multam!
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

deep

16 Sep 2009, 11:11

ghita_celofan scrie:
Bynx, multumesc frumos..
Multam!

Eu m`am jucat pe un stick mai devreme sa vad cat de "old" poate sa gaseasca, vezi ca ai optiuni .. dupa formatare, dupa stergere ....

Have fun
1.4 with strong personality & Cupra looks... called Dulfy

TIBI

16 Sep 2009, 12:19

si eu sunt patit cu un motociclist tot pe trecere acum 2 ani...a dat sa opreasca si dupa a accelerat.eram cu cainele in plimbare si mai sa mi-l stearga.de draci am luat o piatra de jos si am aruncat-o inspre el.am avut si tinta :lol: ...in casca l-am lovit,prostu(nu pot sa-l numesc altfel pt ce-mi facuse) s-a dezechilibrat si caderea i-a fost iminenta.
nu m-a interesat ce a patit.trebuia sa plateasca pt iesirea teribilista pe care o avusese.am considerat ca eram chit si am vrut sa-i arat ca nu detine controlul intr-o situatie si ca se poate termina urat.

mai sunt unii care ruleaza excesiv si au pretentia sa-i vezi cu aceasi rapiditate cu care fac ei slalom.
si daca-i lovesti ,te intreaba de ce nu i-ai vazut(era si o campanie cu acelasi titlu)...pai cum sa-i vezi cand merg cum merg?...nu sunt bionic ca sa misc repede ca ei.totul ar sta altfel daca ar rula regulamentar si daca ar fi mai empatici.
ei au pretentia sa fie respectati ,dar ei nu respecta pe nimeni...prin urmare suporti ,frate consecintele.

grecule ,ma bucur ca tu nu faci parte din categoria.din partea mea ai tot respectu pt ca gandesti normal.
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

misu caftangiu

16 Sep 2009, 12:36

deep scrie:
ghita_celofan scrie:
Bynx, multumesc frumos..
Multam!

Eu m`am jucat pe un stick mai devreme sa vad cat de "old" poate sa gaseasca, vezi ca ai optiuni .. dupa formatare, dupa stergere ....

Have fun

pe stick , daca ai dat format, nu ar trebui sa mai gaseasca nimika...
nascut talent , mort speranta ! :-)

grecutzu2005

16 Sep 2009, 12:42

asa e tibi. toti au impresia ca trebuie sa ii vedem si sa ne ferim de ei.
Daca ai numai motocicleta nu poti sa faci mare diferenta si devi unu de ala care merge ca prostu si asteapta sa fie vazut. Eu cand merg cu masina nici macar nu ma dau la o parte. daca vrea sa ma depaseasca sa o faca pe barba lui. incerc sa merg cat mai drept sa nu il deranjez.
asa am patit odata cu unu cu un kkt de motor de 125. eu mergeam cu masina nu aveam treaba odata ala cu scuteru lui care credea ca are motor de viteza in spatele meu imi facea blitzuri si ma claxona. Eu mergeam linistit nu am marit viteza nu am pus frana nici dreapta nici stanga. la semafor se opreste in fata mea si se da jos de pe "motocicleta" si imi zice ca de ce nu m-am dat la o parte. atunci m-au luat draci nu ii am zis ca sunt si eu motorist ca el am incercat sa ii explic ca eu mergeam drept sa nu il deranjez pe el in trafic si sa ma depaseasca pe stanga cum se face deobicei nu pe dreapta. dar nu a inteles ii am zis ca sunt si eu motociclist si am inceput sa zbier la el ca are tupeu sa se ia de mine cu cotetu ala de motor. si am scos casca din masina si l-am pocnit ca nu a vrut sa isi dea casca jos cat a stat de vorba cu mine.
Dupa ce ii am dat cu casca in cap s-a dus la motor si de acolo si-a cerut scuze.
www.JustClassics.ro

ionutblv
BLV SCENTS

16 Sep 2009, 12:56

VREAU SA-I MULTUMESC LUI MURARIU CONSTANTIN din bucuresti pentru refuzul de a primi odorizantele comandate.bravo lui ciuda mie si buzunarului :twisted:

grecutzu2005

16 Sep 2009, 13:05

mie mi-ai trimis?
daca nu vi la paltinis? daca vi ada-mi 2 lemon :D
www.JustClassics.ro

ionutblv
BLV SCENTS

16 Sep 2009, 13:16

grecutzu2005 scrie:
mie mi-ai trimis?
daca nu vi la paltinis? daca vi ada-mi 2 lemon :D

te-ai mutat in bucuresti :lol:
nu am 2 lemon, doar unul si inca 4 :D

grecutzu2005

16 Sep 2009, 13:18

nu m-am mutat. dar vreau si eu. imi trimiti ?
sau imi aduci la paltinis. ?
www.JustClassics.ro

Bubulutza

16 Sep 2009, 14:01

CataLIYna scrie:
Bubu ce pot sa mai zic....????Speechless :D

si eu la fel :( :( :(