Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Nicky
Subiect Autor

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

19 Iun 2009, 14:01

ghei 2, sa nu te bagi
tu stii ce environment am eu cu marek pe mess? nu stii!
avem ala cu love si cand ii dau buzz e un pup mare :lol:
chiar, marek, ce te-a apucat? de unde atata dragoste? sau credeai ca eu sunt ali*ia?
http://www.car-setup.com Car Setup Romania

grecutzu2005

19 Iun 2009, 14:12

nu ma bag :) sa nu o dati in alte alea :) si o sa fie grav :P
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro

marek

19 Iun 2009, 14:17

:))
s-a pus singur .. serios... dar pe miine nu ma deranjeaza :P
Leon 1.4, 85 CP , Candy White
---------------------------------
http://marekk.mybrute.com

Nicky
Subiect Autor

19 Iun 2009, 14:18

te mai uiti?!?! :lol:
am inteles de ce Marek ("mare, k" altfel ne place noua, gheilor)

marek

19 Iun 2009, 14:29

am primit mail de la nemtzi
defapt aspectu farurilor cum le-am trimis ii motivu(asta cum ar veni:nu conteaza ca s-a dezlipit si a intrat apa in ei) desi ieri in mailu lor scriau "nu este de mirare ca a intrat apa in faruri, sunt mansoanele rupte"
si eu dupa ce le-am scris ca se aburea inca cand mansoanele erau ok, ei acuma vin cu povestea ca nu se schimba pe garantie daca vin defecte. LOOOOOLL dar daca erau mansoanele intacte oricum se schimbau, mansonul ala e de sanky acolo mai mult, si cu ala putin rupt cum se vede si in poza, nu s-ar fi aburit nici intro 1000 de ani.
in legatura cu stopurile , cu becul topit... e cica e din cauza montajului prost facut. LOOOOOOOOOOOOL
am stat langa baiatu din service(care e si patronu) si m-am uitat cum le monta. nici macar nu a scos becu.
deci la momentu de fata am 14 zile sa plates 500 euro ... si daca nu vrea sa platesc, at cica sa plateasca servic`u sau prin asigurare, sau sa le trimit eu pe astea noi inapoi :)))))))) lol , au venit cu textul noi din incredere ti-am trimis pe astea noi ..
pfff eu ce sa le fac daca vin acuma cu texte din astea ca ar fi vina mea. repet chiar daca mansonul ala era inatact.. se vede clar in poze cum s-au dezlipit farurile.. eu cu ce sunt de vina daca vin din fabrica aiurea facute.
Plus ce poa sa-mi faca daca nu platesc, nu am semnat nici un act deoarece suntem la distanta. ei au trimis de buna voie produsele noi. sa fie sanatosi.
Leon 1.4, 85 CP , Candy White
---------------------------------
http://marekk.mybrute.com

Nicky
Subiect Autor

19 Iun 2009, 14:54

Stai linistit si pe viitor fereste-te de dectane, fa cu spray-ul stopurile si la faruri fa-le ca ale lui Profu, ceva finut.
Nu au ce sa iti faca si daca ai pe viitor ceva de comandat de la ei, trimite cererea de pe numele sotiei - Nicky DOBREANU :lol:

Bubulutza

19 Iun 2009, 14:56

Studiu: Masinile scumpe nu atrag femeile
Top Gear Australia a vrut sa afle daca femeile sunt intr-adevar atrase de barbatii care conduc masini scumpe. Desi exista deja o serie de studii in acest sens, care au prezentat diverse rezultate, atractia nestavilita a femeilor pentru barbatii instariti care conduc automobile scumpe, a devenit deja un subiect de gluma. Pentru a realiza acest studiu, Top Gear Australia a apelat la o agentie australiana de cercetare, care se specializeaza in reactiile creierului uman.

Undele cerebrale ale subiectilor au fost monitorizate, iar interesul lor pentru vehicul si persoana de la volanul acestuia a fost masurat cu ajutorul instrumentelor electronice. Initial, subiectilor li s-a prezentat un vehicul, iar apoi vehiculul a fost condus de un barbat. In timp ce unele vehicule erau mai interesante cu un barbat la volan, anumite modele au devenit respingatoare in momentul in care un sofer s-a asezat la volan.

Cercetatorii australieni au folosit un Porsche 911, un Nissan Skyline modificat, un MG Roadster clasic si un pick-up Holden Ute si un SUV. Fiecare automobil a primit un sofer care corespundea clientelei tipice a modelului respectiv, iar reactiile cerebrale ale subiectilor au fost monitorizate atent.

Studiul a aratat ca un barbat de varsta a doua nu este mai atragator la volanul unui automobil sport premium, cum este Porsche 911, pe cand un familist tipic sau un barbat atragator arata la fel de bine in aproape orice vehicul. Un element surprinzator al studiului a fost faptul ca Roadster-ul MG a fost mai interesant pentru subiecti atunci cand nu avea un sofer.

Cercetatorii australieni au concluzionat ca barbatii nu trebuie sa se bazeze pe masina pe care o conduc pentru a atrage femeile, ci trebuie sa aleaga modelul care le place si li se potriveste cel mai bine. Pe langa asta, se pare ca prezenta sau lipsa unui automobil nu schimba cu nimic perceptia unui barbat atragator in ochii unei femei. Trebuie luat in considerare faptul ca studiul a fost efectuat pe un esantion limitat de femei, si ca nu poate fi reprezentativ pentru toate grupurile sociale si culturile lumii.

Drive.au via Automarket

http://www.banknews.ro/stire/29527_stud ... meile.html

grecutzu2005

19 Iun 2009, 15:12

deci pentru romanica nu e valabil :D
www.JustClassics.ro

Bubulutza

19 Iun 2009, 15:23

grecutzu2005 scrie:
deci pentru romanica nu e valabil :D

pentru Romanica oricum niciun studiu nu se aplica :lol:

Nicky
Subiect Autor

19 Iun 2009, 15:34

Bubulutza scrie:
Un element surprinzator al studiului a fost faptul ca Roadster-ul MG a fost mai interesant pentru subiecti atunci cand nu avea un sofer.

Memorabil! :lol: Foarte tare studiul, stiu din proprie experienta ca si eu ma uit si la sofer cand vad o masina frumoasa si nu intotdeauna raman placut impresionat.
Mai nou, am clienti cu tiruri, turci, bulgari, nu prea ma uit, imi plac toti: Scania, Volvo, Man, Roman, Altea :P

grecutzu2005

19 Iun 2009, 15:38

aia cu ladita (altea) au cel mai mare gabarit si sunt si bine facuti :)
deci pana la urma pentru romanica nu conteaza ce masina si cat de scumpa e trebuie neaparat sa fie BMW (bring me womens) sau (blow me well) sau (be my wife)
din toate astea alegeti care va place... mie personal imi place cel mai mult prima varianta dupa care vine a doua :)
www.JustClassics.ro

grecutzu2005

19 Iun 2009, 15:39

Nicky scrie:
Bubulutza scrie:
Un element surprinzator al studiului a fost faptul ca Roadster-ul MG a fost mai interesant pentru subiecti atunci cand nu avea un sofer.

Memorabil! :lol: Foarte tare studiul, stiu din proprie experienta ca si eu ma uit si la sofer cand vad o masina frumoasa si nu intotdeauna raman placut impresionat.
Mai nou, am clienti cu tiruri, turci, bulgari, nu prea ma uit, imi plac toti: Scania, Volvo, Man, Roman, Altea :P

trebuie sa o pun pe mama sa ma pozeze in suzuki si in seat sa vad in care imi sta mai bine :) si cu ala ies la agatat de pu**ulici :)
www.JustClassics.ro

Nicky
Subiect Autor

19 Iun 2009, 15:52

Tre' sa imi fac niste poze intr-un Mercedes (Citaro - RATB), vara, la +40C, sa vad cum ma prind :D
Poate imi iau autobuz :D Da, brother, dar e Mertzan ;)

Bubulutza

19 Iun 2009, 15:52

grecutzu2005 scrie:
aia cu ladita (altea) au cel mai mare gabarit si sunt si bine facuti :)
deci pana la urma pentru romanica nu conteaza ce masina si cat de scumpa e trebuie neaparat sa fie BMW (bring me womens) sau (blow me well) sau (be my wife)
din toate astea alegeti care va place... mie personal imi place cel mai mult prima varianta dupa care vine a doua :)

mie imi place ultima :?

Nicky
Subiect Autor

19 Iun 2009, 15:58

Ghei 2, tu iesi cu Ya-ma-sha, nu mai face pe viteazul pe aici. Si ai si casca, deci esti irezistibil :P :D