Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

TIBI

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

20 Dec 2012, 09:50

Iarna nu e numai la noi.Nu pot pricepe cum la altii se poate merge linistit si la noi nu.
Bine ca se cumpara avioane,elicoptere,dar freze nu.
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

HUNTER
HUNTER

20 Dec 2012, 09:57

pai Tibi,din ce bani sa mai cumpere freze?cei 180 de parlamentari in plus,trebuiesc platiti,nu?masini noi pt ei,diurne,cazare in Bucuresti,deplasari in strainatate,etc,etc....si multi altii,care fac contracte benefice cu statul,in defavoarea populatiei.
ministrul de interne a demis prefectii de Botosani si Neamt ca nu au freze,acum o sa-l demita si pe cel al Constantei ca nu a dat cu sare pe faleza si e gheata de 40 de cm?il loc sa-si dea el demisia ca nu a alocat fonduri pt perdele de copaci si pt achizitia de utilaje de deszapezire.

TIBI

20 Dec 2012, 13:16

La noi toate se fac pe dos.
Ma uitam zilele trecute la cum se face deszapezirea prin Japonia,Finlanda si Suedia pt a ajunge la o singura casa.Si astia au zapezi nu gluma.Ce utilaje au...nu ca la noi un tractoras cu o lama sau un atv.
Faptul ca 'i-a popit'' pe cativa prefecti e un inceput :wink: ,dar nu e suficient.Problema va persista.

huse piele schimbator

ionutblv
BLV SCENTS

31 Dec 2012, 13:54

Cine vrea sa-l vada pe Ghita http://nutjob.eu/njtvx7.html

dany19940
Moderator

31 Dec 2012, 14:04

Avand in vedere si luand in consideratie ca e ultima zi a anului, urez tuturor membrilor forumului un sincer "La Multi ANi", un an nou numai cu impliniri si tot ce va doriti sa se implineasca!

Imagine

Uploaded with ImageShack.us

SAU

Imagine

Uploaded with ImageShack.us
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

HUNTER
HUNTER

31 Dec 2012, 15:15

LA MULTI ANI tuturor colegilor si celor apropiati.noul an sa va aduca tot ce va doriti,si sa fie mai bun decat cel care trece acum.
:cheers :cheers

mususk266

01 Ian 2013, 10:06

LA multi ani!
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)

TIBI

01 Ian 2013, 14:04

La multi ani colegilor si echipei tehnice!

huse piele schimbator

ciprian83
Zorro

01 Ian 2013, 14:36

LA MULTI ANI !!! :cheers
Audi A4 B7 2008. 1,9TDI
Ex-seat toledo 1,6 16V 2004

sandman

01 Ian 2013, 20:00

La multi ani tuturor!
Audi A4 Avant B8 2.0TDI 170CP 2011 -AICI
ex: Seat Leon 1P Facelift 1.4TSI 125 CP 2010

justliv

01 Ian 2013, 22:26

La multi ani si multa sanatate va doresc!

Andrei_Nick

02 Ian 2013, 16:14

La multi ani tuturor!!!

TIBI

13 Ian 2013, 22:04

Postez aici datorita numarului mai mare de vizionari
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=33KljLVvTM0[/youtube]

huse piele schimbator

p1nking

30 Ian 2013, 20:28

merita citita, este vorba de o intamplare a unui taximetrist din NY
O ÎNTÂMPLARE DE DEMULT

Acum douăzeci de ani, lucram ca taximetrist, ca să mă întrețin. Într-o noapte, cînd am ajuns la o comandă, la 2:30 AM , clădirea era în întuneric, cu excepția unei singure lumini, la o fereastră de la parter…În asemenea circumstanțe, mulți taximetriști ar claxona o dată sau de două ori, ar aștepta un minut și apoi ar pleca. Dar am văzut prea mulți oameni care depindeau de taxi ca fiind singurul lor mod de transport. Dacă nu mi se părea un pericol, întotdeauna mergeam la ușă. Deci, am mers și-am bătut la ușă .. -” Doar un minut”, răspunse o voce firavă, a unei persoane mai în vârstă. Auzeam ceva tras de-a lungul pardoselii. După o pauză lungă, ușa s-a deschis. O femeie mică de statură, în jur de vreo 80 de ani stătea în fața mea. Purta o rochie colorată și o pălărie mare cu o panglică de catifea prinsă pe ea, ca o femeie dintr-un film din anii ’40. Lângă ea era o valiză mică de plastic. Apartamentul arăta ca și cum nimeni n-ar mai fi locuit acolo, de ani de zile. Tot mobilierul era acoperit cu cearșafuri. Nu găseai niciun ceas pe pereți, nici bibelori sau alte lucruri pe rafturi. Într-un colț era un panou plin cu poze, protejat de un suport de sticlă.
- Ați putea să îmi duceți bagajul până la mașină? zise ea.
Am dus valiza la mașină și apoi m-am întors să o ajut pe femeie. Ea m-a luat de braț și am mers încet spre mașină. A continuat să-mi mulțumească pentru amabilitate.
- Nu e mare lucru, i-am zis eu. Doar încerc să-mi tratez pasagerii în felul în care aș vrea ca mama mea să fie tratată.
- Oh, sunteți un băiat atât de bun! zise ea.
Când am intrat în mașină, mi-a dat o adresă și apoi m-a întrebat :
- Ai putea să conduci prin centrul orașului?
- Nu este calea cea mai scurtă, am răspuns eu rapid.
- O, nu conteză, spuse ea. Nu mă grăbesc. Eu acum merg spre azil…
M-am uitat în oglinda retrovizoare. Ochii ei erau scânteitori….
- Nu mi-a mai rămas nimeni din familie… a continuat ea. Doctorul spune că nu mai am mult timp…. În tăcere, am căutat ceasul de taxare și l-am oprit.
- Pe ce rută ați vrea să merg?, am întrebat.
Pentru urmatoarele două ore am condus prin oraș.
Mi-a arătat clădirea unde, odată, ea lucrase ca operator pe lift.
Am condus prin cartierul unde ea și soțul ei au locuit când erau proaspăt căsătoriți. M-a dus în fața unui magazin cu mobilă, care odată fusese o sala de bal, unde obișnuia să meargă la dans, pe vremea când era fată. Câteodată mă ruga să opresc în fața unor clădiri sau colțuri de stradă și să stau cu ea acolo în întuneric, contemplând în tăcere.
Cum prima rază de soare s-a arătat la orizont, mi-a spus dintr-o dată:
- Sunt obosită… Hai să mergem.
Am condus în tăcere, spre adresa pe care mi-o dăduse.
Era o cladire ieftină, o casă mică, cu un drum de parcare care trecea pe sub o portiță. Doi oameni au venit spre taxi, cum am ajuns acolo. Erau atenți și concentrați aspura fiecărei mișcări pe care o făcea femeia. Am deschis portbagajul și am dus micuța valiză până la ușă. Femeia fusese deja așezată într-un scaun cu rotile.
- Cât vă datorez?, a întrebat ea, în timp ce-și căuta portmoneul.
- Nimic, am zis eu.
- Dar trebuie și tu să te întreții….
- Nu vă faceți griji…sunt și alți pasageri, am răspuns eu.. Aproape fără să mă gândesc, m-am aplecat și i-am dat o îmbrățișare. Ea m-a strâns cu putere.
- I-ai făcut unei femei în vârstă un mic moment de bucurie, spuse ea. Mulțumesc.
I-am strâns mâna și apoi am plecat în lumina dimineții.
În spatele meu, o ușă se închisese… Era sunetul de încheiere al unei vieți…. Nu am mai luat alți pasageri, în tura aceea de lucru.
Am condus, pierdut în gânduri… Pentru restul zile, de-abia puteam vorbi.
Ce ar fi fost dacă femeia aceea ar fi dat peste un taximetrist mânios sau unul care ar fi fost nerăbdător să-și termine tura?…
Ce-ar fi fost dacă aș fi refuzat să iau comanda, sau doar să claxonez o dată și apoi să plec?..
Uitându-mă în urmă nu cred ca am facut ceva mai important în întreaga mea viață.
Suntem tentați să credem că viețile noastre se învart în jurul unor momente mărețe.
Dar adesea aceste momente mărețe ne iau prin surprindere – frumos împachetate în ceea ce alții ar considera ceva neînsemnat. Viața aceasta s-ar putea să nu fie petrecerea pe care o speram, dar cât timp suntem aici, putem să dansăm. În fiecare dimineață când deschid ochii, îmi spun: Ziua de azi este o zi specială!
Amintiți-vă asta, prietenii mei: nu ne mai putem întoarce niciodată înapoi, acesta e singurul Show pe care îl jucăm. Tratează oamenii în felul în care ai vrea TU să fii tratat !!!
Seat Leon 1.9 SDI AQM - B 92 YGP
Leutzuu 1.9 SDI

HUNTER
HUNTER

30 Ian 2013, 20:33

emotionant.
si de apreciat ce a facut omul. :hi