Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

TIBI

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

11 Dec 2012, 11:07

@Gamer mai este si varianta de a te duce la vot pt a stampila cat ai tus pe stampila...asta cand nu ai cu cine vota :wink:
In felul asta nu ti se mai pune votul din ''oficiu'',nu mai apar morti pe liste si/sau alte fraude .

Stai sa vezi cum o sa stea acum alesii nostri...sunt 501locuri in sala de sedinte,iar ei peste 530 persoane. Probabil ca o sa se certe care sa stea la geam :lol: , o sa se tina in brate cu schimbul(ferice de cel ce o va tine in brate pe Udrea sau Anastase :tongue ),o sa stea si pe jos... Vorba lui Cezar..''sa fie paine si circ!''

Culmea mi se pare faptul ca in urma cu 1-2ani poporul/masa/noi astia mici/gloata a decis micsorarea numarului de parlamentari,implicit reducerea nr de ministere si consilieri.
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

HUNTER
HUNTER

11 Dec 2012, 11:33

noi,gloata,am decis reducerea numarului de parlamentari.....dar,ce-i intereseaza pe ei ce voteaza gloata???
pt ei e important votul de intrare,si apoi....la revedere promisiunile facute gloatei.
cinei mai crede ca vor redeschide spitale,vor face autostrazi,centuri ocolitoare,scaderi de TVA si cresteri de salarii si pensii???nici buna din groapa nu-i mai crede.
pacat ca suntem un popor neinteresat,pacat ca nu facem nimic.....ne meritam soarta,din pacate.

ciprian83
Zorro

11 Dec 2012, 12:18

Cata dreptate ai HUNTER. :hi
Audi A4 B7 2008. 1,9TDI
Ex-seat toledo 1,6 16V 2004

HUNTER
HUNTER

11 Dec 2012, 12:19

:hi

mususk266

11 Dec 2012, 12:37

sunt de acord cu reducerea numarului de parlamentari insa nu sunt de acord cu comasarea lor intr-o singura camera, fara senat si camera deputailor, se se reduca numarul dar sa se pastreze senatul si camera deputatilor.

legat de vot, parlamentarii intrati prin redistribuire, adica pe usa din dos, adica fara onoare, sa stea la peluza, la balcon sau pe scaunele pliante ca sa stim si noi cine sunt parlamentarii rusinii.
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)

HUNTER
HUNTER

11 Dec 2012, 13:27

nu cred ca madam udrea sau matematiciana anastase or sa aiba loc la balcon...o sa migreze si ele ca multi altii,spre partidele aflate la putere,pt ca asa e sistemul asta corupt de la noi.
si de suferit,are tot populatia care,cu incredere merge la vot in speranta ca urmatorii se vor gandi si la ei,nu numai la buzunarele proprii

mususk266

11 Dec 2012, 13:33

poporul asta nu-i zdravan la cap

volvol

11 Dec 2012, 16:14

Nu va faceti griji ca parlamentarii nostri nu vor incapea in salile de sedinta. Pentru a nu avea loc ... trebuie ca mai intai sa se prezinte la plenuri. :)
Scirocco 2.0 TSI - 0 -> 7200 rpm
ex Leon FR 2.0 TSI DSG

gamer555
ClubSEAT Admin

11 Dec 2012, 16:30

vorbim despre cei care si-au obtinut locurile prin redistribuire, dar ce ne facem cu cei care si le-au obtinut prin procente foarte mari 60-70% si ei sunt condamnati sau cu dosare pe rol. cum c*cat sa votezi pentru asemenea om !?!??!?

aici in bruxelles sunt intr-un grup mare de romani, si bineinteles ca mai discutam despre ce se intampla acasa. cred ca eu eram pana in acest moment singurul care mai apara romania si traitul in ro... dar se pare ca va trebui sa imi bag picioarele si eu, chiar nu vad cum se poate schimba situatia in mai bine cand "romanul" are asemenea ochelari de cal pe cap !??! ca ei vor sa fure, e normal, asta le curge in vene, dar tu ca cetatean cum poti sa iti vinzi votul pentru doua pahare de bautura sau un pumn de faina ?!? sau cum poti fi atat de ignorant sa votezi in necunostinta de cauza - "eu votez cu iliescu maica" ?!?!?

mususk266

11 Dec 2012, 17:36

-pentru cei stabiliti de tot, atentie: DE TOT, in alte tari eu unul nu vad de ce ar mai vota.
-pentru parlamentarii alesi dar care au dosare in instanta...daca asa a vrut poporul...poporul alege pe cei dupa chipul si asemanarea lui, valoarea si calitatea politicienilor sunt o reflexie a cat de zdravan la cap este acel popor.

6fingers

11 Dec 2012, 21:43

Salutare,
am primit si eu azi o ''felicitare'' ca am fost surprins de aparatul radar in localitatea puchenii mari jud prahova circuland cu viteza de 94 km ora (limita de 70) si acum ar trebuii sa le trimit lor scrisoare sa le spun cine a fost la volan. Daca stie cineva cum se procedeaza ce se intampla daca nu le trimit nimica (pt ca asta am de gand ) astept parerile voastre

mususk266

11 Dec 2012, 22:14

de ce sa nu le trimiti nimic? deja esti sub lupa, deja esti in baza lor de date, nu te risca ca nu stii niciodata, ca doar traim in romania.

TIBI

11 Dec 2012, 22:33

Spune ca a fost Ponta si ca facea teste cu masina ta,intentionai sa i-o vinzi :tongue
Sau confundase pista de raliu cu strada :lol:
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

justliv

11 Dec 2012, 22:42

gamer555 scrie:
asta e principalul motiv pt care USL (pe care nu-i vrea nimeni) a ajuns sa ia 60%, tocmai pentru ca s-a votat anti base de fapt. nu spun ca pdl e mai bun, sunt o gramada de jeguri si acolo de prin rang. dar vorbind strict de decizia de a taia pensiile si salariile bugetarilor care de fapt e problema majora a romanului de rand, ganditi-va ca astfel de lucruri mai sunt si impuse. in momentul in care esti parte dintr-o uniune te mai si supui la ce ti se cere, pt a beneficia de altele. si in momentul in care fmi iti spune sa faci reduceri de cheltuieli, cam executi, nu faci figuri...

nu spun ca solutia mai buna nu ar fi fost sa renunte la furat, sau macar la un procent din furat... asta ar fi solutia la toate problemele noaste cred. dar astea sunt solutii utopice si posibile doar in basme !

promisiunea de a creste salariile etc e doar una electorala, si care va cauza probleme majore in viitor. doar ca politicienii nostri nu gandesc pe termen lung pt binele poporului ci pe termen scurt sa ajunga ei la ciolan ! apoi ce va urma, lasa ca o sa-si faca altii probleme, nu ei !

partea proasta e ca romanul isi vede doar de problemele lui si nu e capabil sa ridice capul sus si sa priveasca in ansamblu, sau asa cred eu ! tocmai din cauza ca ne vedem de ale noastre, ne doare in *** de ceilalti de langa noi. ne e bine, pai nu mai trebuie altceva ! ne e rau, atunci ne plangem, dar nu protestam, nu iesim din casa sa ne sustinem cauza. acceptam pana la urma sa ajunga alte jeguri sa ne conduca, cine stie poate o sa fie altfel. adica ne acceptam soarta ca in miorita.
unde mai pui ca avem si memoria scurta ! eu nu as putea sa-mi pun votul pe PSD niciodata, nici daca mi-ar umple buzunarele. inainte de bunastare trebuie sa avem demnitate si coloana (zic eu) ! in cazul de fata, merg la vot si fac o rubrica noua "VA TRAG LA HAP" si votez pe ea...

tin sa te contrazic aici. nici eu nu am vreo preferinta anume, de asta am votat nu pentru cineva, ci contra cuiva. insa cat timp exista dovezi clare ca PDL-u au furat cat au putut si mai fura, cand vezi un presedinte ales cu 5 mil de voturi si care inca mai e presedinte dupa ce a fost respins de popor cu 7.5 mil ... inseamna ca e ceva la mijloc si va spun ca e clar. este vorba strict de IMUNITATE. daca base pierde imunitatea de presedinte, toate dosarele care in momentul de fata sunt suspendate, se vor repune pe rol si sa nu uitam dosarul flota si vila din mihaileanu si multe altele. plus ca DNA-ul si chiar si parchetul sunt la picioarele lui basescu pentru ca stim cu totii sau ar trebui sa stim modul in care sunt pusi incapabilii de-acolo sef la DNA, sau procurorul general ... ok? si e normal ca dosarele unora sa dispara pur si simplu...daca nici penibila aceea de anastase care spune ca s-a votat cu un nr de 160 sau 180 de voturi cand in sala erau toti 80 cel mult, pe numaratelea ca se puteau numara parlamentarii... sa fim seriosi. aa si sa ne uitam la curtea constitutionala care a impus un prag total aberant si total in contradictie cu prevederile UE. stiti de curiozitate cum sunt alesi membrii curtii constitutionale? va spun eu. sunt in numar de 9. 3 sunt alesi de camera deputatilor, 3 sunt alesi de camera senatului si 3 de presedinte. ori, in conditiile in care base alege 3 pe care ii vrea el gen zegrean si aspazia cojocaru, si, detinand majoritatea la vremea respectiva in parlament tot pdl-ul, s-au mai ales cel putin 3 care sa le satisfaca dorintele. si atunci vorbim de presiuni din exterior? nici vorba. este vorba doar de interese personale. fiecare este santajat intr-un anumit fel pentru a da o anumita hotarare. intelegeti? vedeti cazul aspazia cojocaru care cu o zi inainte de intrunire pentru votarea cu privire la valabilitatea pragului electoral de 50%+1 spune ca pragul este neconstitutional, iar in ziua votului, isi schimba decizia pentru ca altfel nu se realiza majoritatea calificata( 2/3) insemnand 6 din 9....aspazia cojocaru, p vremea comunismului a lucrat pentru securitate, dc? pentru ca a fost acuzata de fals material in inscrisuri oficiale, falsificand dimplome de absolvire a facultatii de drept... cam asa sta treaba. fiecare cu un trecut zbuciumat in urma, este pe un post de conducere, dc? pentru ca este foarte usor manevrabil.cam asa sta treaba.

ciprian83
Zorro

11 Dec 2012, 22:51

Bai fratiilor, Zavoranca se sinucide si voua va arde de politica? :oops:
Audi A4 B7 2008. 1,9TDI
Ex-seat toledo 1,6 16V 2004