Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

pakyman

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

25 Mai 2010, 19:22

INVITATIE

sunt curios ce o sa iasa, daca o sa depuna careva si si daca da cati. eu ma duc, cu toata familia

PROGRAMUL ULTIMA SPAGA

Motiunea de cenzura a cetateanului roman

Articol unic: Se reduce cu 25% saracia prin reducerea 100% a guvernului actual

Programul "Ultima Spaga" este o manifestare a cetatenilor liberi prin care isi exprima dezaprobarea fata de incompetenta, coruptia si cinismul guvernului Boc-Udrea condus de premierul Traian Basescu. Prin aceasta actiune le oferim guvernantilor ultima spaga si ii poftim sa ne paraseasca.

AJUNGE!

Ii invitam pe toti cetatenii liberi ai tarii acesteia ca VINERI 28 MAI 2010 ora 18.00 sa depuna o moneda de 10 bani pe trotuarul din fata cladirii Guvernului Romaniei si a Prefecturilor judetene. Haideti sa le dam ultima spaga si apoi sa ne lase in pace!

NE-AM SATURAT:

- sa suferim noi ca sa prospere ei;

- sa fim intaratati unii impotriva celorlalti, cultivandu-ne ura, intr-o tara cu o religie a iubirii;

- sa inchidem ochii la incompetenta, coruptie si dezgustul guvernului fata de propriul popor;

- sa ne vedem parintii, bunicii si prietenii plangand in fata alimentarelor;

- sa vedem profesori, medici, functionari publici tanjind in fata galantarelor din supermarket;

- sa fim stropiti de limuzinele scumpe ale unor analfabeti ale caror unice calitati sunt lipsa de cultura si instructie si apropierea de banul public

Rugam pe toti cei care impartasesc aceste credinte ale noastre sa se alature demersului nostru. Rugam mass-media, partidele politice, organizatiile civice si sindicale sa se alature demersului nostru.

E timpul ca acest guvern sa plece impreuna cu primul sau ministru. E deja ceasul al doisprezecelea.

Mamaliga nu mai trebuie sa explodeze inca o data.
Viaţa e scurtă,încalcă regulile,iartă repede,sărută încet,iubeşte cu adevărat,râzi din toată inima şi niciodată nu regreta ceva ce te-a făcut să zâmbeşti!
Imagine

bertzi43
B-82-AJS

25 Mai 2010, 20:07

paky si banii colectati unde se duc?
tot la vreun deputat sau lider de sindicat.........romanii sunt inventivi cand e vorba de facut bani :yh
1 ban de la tine unu de la cata si de la alte mii de cetateni :glasses

Seat Leon 1M Stella,1.6 16v,105 cp...
Imagine

CataLIYna
V.I.P.

25 Mai 2010, 20:09

Nu te-ai prins Emil.
Le dam bani, ii acuzam de luare de mita si ajung toti la puscarie !!
Ah ce bine ar fi !!

pakyman

25 Mai 2010, 20:19

friend,

repede la bani te gandesti. cat crezi ca o sa se stranga? e ostentativ, e o chestie de batut joc de ei, si daca e sa ii &*^^$%#%*&)_*&^ in gura ca sa nu zic altfel eu sunt primul. si ei se comporta la fel. eu unul m-am saturat de ei pana peste cap, nu mai pot imi vine sa urlu in fiecare zi cand vad ce fac si cat isi bat joc de noi si cat ne %^^&$%%$%% ei pe noi pe peste tot. Asa ca daca va exista o chestie dintr-asta sau de genul asta eu voi fi sigur acolo si imi voi incerca dispretul si greata fata de ei. Nu stiu daca are un efect dar ma mai descarc un pic ca nu mai pot. din punctul asta de vedere mi-am atins limitele NU MAI POOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOT

bafta maxima my friends
Viaţa e scurtă,încalcă regulile,iartă repede,sărută încet,iubeşte cu adevărat,râzi din toată inima şi niciodată nu regreta ceva ce te-a făcut să zâmbeşti!
Imagine

umfrider
Andrei

25 Mai 2010, 20:19

paky da si pentru mine as vrea sa vin dar am teza la mate raman dator sper sa nu fie dobanda la 10 bani :)) :yh :yh :yh

bertzi43
B-82-AJS

25 Mai 2010, 20:26

10 bani e prea mult........da-i 1ban si pentru mine.........in frunte lu BOC daca poti :yh

Imagine

andrei.27kim

25 Mai 2010, 20:31

paky sa stii ca suntem multi care nu ii mai suportam pe "conducatorii"(gropari ar fi mai bine spus) nostri. O sa se lase urat de acum pt ca ne'a cam ajuns cutitul la os ... aici nu ma refer neaparat la noi dar sunt categorii sociale care si asa o duc greu si isi traiesc viata de pe o zi pe alta.
Miscarile de strada o sa ia amploare de acum inainte ... orice initiativa este buna .... ASA CHIAR NU SE MAI POATE
Sper sa ajungem sa traim MAI BINE
Actual: '16 LEON 5F X-Perience 1.8 tsi DSG Navada White
'04 Ibiza 6L1 Aqua Green 1.2 12V AZQ
Ex: '08 LEON 1P1 Chrono Yellow 2.0 Tdi FR
'07 Cordoba 6L2 Blue Mar 1.9 Tdi AXR – the auto emotion sedan

bertzi43
B-82-AJS

25 Mai 2010, 20:52

andrei.27kim scrie:
Sper sa ajungem sa traim MAI BINE

o sa traim mai bine cand om munci .........nu sa frecam menta de la 8 la 4 si sa comentam pe marginea santului :hi

Imagine

pakyman

25 Mai 2010, 21:30

umfrider scrie:
paky da si pentru mine as vrea sa vin dar am teza la mate raman dator sper sa nu fie dobanda la 10 bani :)) :yh :yh :yh

friend ce teza e aia la 6 seara??? esti la seral :tongue :tongue :tongue

bertzi43 scrie:
o sa traim mai bine cand om munci .........nu sa frecam menta de la 8 la 4 si sa comentam pe marginea santului :hi

friend, tu asa faci??? ce te face sa crezi ca asa facem. stiu multa lume chiar si de aici din club care sincer muncesc, nu de la 8 la 4 ci mult mai mult. cat desprer sant..... no comment

bafta multa friend :hi :hi :hi
Imagine

Gnd

25 Mai 2010, 21:59

ma bag si eu ca musca....
sunt de acord cu bertzi43... fara sa generalizam bineinteles... dar 60% din personalul care lucreaza la stat este platit degeaba, in special front office-ul, nu am sa intru in detalii dar ne-am facut-o singuri prin stilul nostru de a fi...
"de ce sa las pe maine, las pe poimaine, poate se rezolva de la sine"
"Some say he once beat a lamborghini... and that he fuels it's self with unbaptized children tears... and that the asphalt turns into ectoplasm in it's tracks, all we know is: he's called The TIG"

luci&dana
VIP

25 Mai 2010, 22:05

ce intelegi tu prin front office? eu sunt de acord doar in mica parte cu cei care lucreaza la stat si sunt platiti nu degeaba...si intr-un mod eronat. sunt de acord ca unii angajati din regiile de stat sa aibe salariile diminuate (RAJA, RADET, ENEL, CONGAZ, etc). asta nu inseamna ca 60% sunt platiti degeaba. pai in procentul asta intra si medicii...care nu sunt platiti aiurea, aici intra si profesorii care nu sunt platiti aiurea, politie, armata, jandarmerie.
Ultima oară modificat 25 Mai 2010, 22:12 de către luci&dana, modificat 1 dată în total.
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4

Gnd

25 Mai 2010, 22:10

adica la "ghiseu" :)
"Some say he once beat a lamborghini... and that he fuels it's self with unbaptized children tears... and that the asphalt turns into ectoplasm in it's tracks, all we know is: he's called The TIG"

Andrei
Admin / PR

25 Mai 2010, 22:33

Gnd scrie:
adica la "ghiseu" :)

domnu` mai ai permis dupa ce venisi de la mare si te-au luat radarele? :))
SEAT Ibiza 6J SC Limited Edition

Ovi_King
The King

25 Mai 2010, 22:44

doamne ce liniste e pe aici!! wake uuup!!!
Ex: SEAT CORDOBA 1.9TDI RBN Stage 1,Pioneer DVD avh-P3100 head-unit,Blaupunkt VA 475 amplifier, JBL GTO-1204 subwoofer, Dectane Dayline headlights
Rosu Emocion

Actual: RENAULT MEGANE 2 SEDAN 2.0 16v. / CHEVROLET CAPTIVA 2.2 D AWD 184cp