Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

gabymarocanul
Marocanul

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

11 Mar 2010, 19:28

:bom: :bom: :bom: gata s`au dus "lumanarile" lu retardel :bounce: :bounce: asteptam pozeee sa vedem cum sare in fatza blitzului masina :P :bounce: :bounce:
Music is the answer...

Andrei
Admin / PR

11 Mar 2010, 19:46

cica mi-am pus xenoane..
SEAT Ibiza 6J SC Limited Edition

cristi_mky
Inginer

11 Mar 2010, 19:46

R Z W scrie:
aLeXx scrie:
ati mai vazut corsa C 1.2 cu cutie automata?

Asta e modelul de care vorbesc:
Imagine

si asa arata maneta schimbatorului. Scuzati calitatea dar era geamu murdar(desi il stersesem eu)
Imagine

eu am ramas socat cand am vazut ca e automata.. nu stiam ca sa facut asa ceva pe corsa C :lol: :lol: :bounce: :bounce:

astea sunt pt oamenii puturosi

Pt handicapati si americani :lol: :lol:
HONDA
YAMAHA
VW
SEAT
BUGGY

Bogdan90
Bogdanelu'

11 Mar 2010, 20:04

R Z W scrie:
aLeXx scrie:

Imagine

si asa arata maneta schimbatorului. Scuzati calitatea dar era geamu murdar(desi il stersesem eu)
Imagine

eu am ramas socat cand am vazut ca e automata.. nu stiam ca sa facut asa ceva pe corsa C :lol: :lol: :bounce: :bounce:

sa stii ca nu e neaparat asa... din punctul meu de vedere pentru o masina mica de oras face tot sensul din lume sa ti-o iei automata. Foarte comod si nu stai sa schimbi de 15.000 de ori la fiecare stop viteza sau ca se mai opreste vreunu si vrea sa intre pe o straduta + consum mai scazut cu o cutie automata.

intradevar nu prea poti conduce sportiv cu o cutie automata, dar spune-mi tu mie unde conduci sportiv prin Bucuresti? :lol:

Nicky
Subiect Autor

11 Mar 2010, 20:10

Bog, de acord cu automata pentru oras si nu numai.
Dar la consum, eu cred ca e mai mare, nu mai mic, avand in vedere ca automata duce mai mult in ture masina pana sa schimbe, iar turatie mai mare inseamna consum mai mare (am vazut eu pe computerul de bord, trompeta aia de consum instant pentru care nu am eu destul display, ca se opreste la 99.9%...cu erorile lui cu tot :P )
http://www.car-setup.com Car Setup Romania

Bogdan90
Bogdanelu'

11 Mar 2010, 20:13

Nickishor nu stiu ce sa zic, stiu doar ca touareg v6 tdi merge la 80 km/h cu viteza a 6-a :lol:

si consum mediul la viteza aia si la ritmul ala de mers este 12 :shock: de imi dadeam palme singur :lol:

parca nici 1.6 MPI de pe leon nu consuma asa putin :lol:

Andrei
Admin / PR

11 Mar 2010, 20:27

cine vrea la narghilea sa vina in valea regilor pana in 9:30
SEAT Ibiza 6J SC Limited Edition

R Z W

11 Mar 2010, 20:50

retardel sa stapanesti xenoanele sanatos,sa nu se arda droserele rpd,si sa te bucuri de lumina lor ,

P.S daca nu iti pui si in proiectoare degeaba ti ai pus :lol: :lol: :lol: , oricum chiar daca nu ai mergi aprinse cu ele :lol: :lol: :lol: :lol:
Imagine
Imagine
1.6 - 102 Hp Design By R Z W : a si era sa uit ''sunt prost si vreau sa ma remarc '' si merg cu proiectoarele

ionutblv
BLV SCENTS

11 Mar 2010, 21:00

et 38 6,5j
ce parere aveti de jantele astea pe R 16 ?

Nicky
Subiect Autor

11 Mar 2010, 21:35

Bog, la diesel e mic consumul oricum, diferentele sunt insesizabile. Dar la benzina cred ca se simt, mai ales ca benzina urca mult in ture.
Retardel, ti-am scris 2 randuri. Enjoy the new lights! Lasa proiectoarele asa :P
Rzw, arata super tare masina cu xenon pe proiectoare, insa nu e practica, pentru ca pe ceatza foarte deasa, risti sa fii lovit, pentru ca lumina aia galbena penetreaza mai usor ceatza si masina ta devine mai vizibila celorlalti soferi.
Ionut, cat ai dimensiunile stock, sa facem niste calcule :D
http://www.car-setup.com Car Setup Romania

cristi_mky
Inginer

11 Mar 2010, 21:52

Bogdan90 scrie:
R Z W scrie:
aLeXx scrie:

Imagine

Imagine

sa stii ca nu e neaparat asa... din punctul meu de vedere pentru o masina mica de oras face tot sensul din lume sa ti-o iei automata. Foarte comod si nu stai sa schimbi de 15.000 de ori la fiecare stop viteza sau ca se mai opreste vreunu si vrea sa intre pe o straduta + consum mai scazut cu o cutie automata.

intradevar nu prea poti conduce sportiv cu o cutie automata, dar spune-mi tu mie unde conduci sportiv prin Bucuresti? :lol:

Eu am avut un Mercedes automat si nu mai vreau.
Am incercat sa urc o rampa foarte abrupta si nu reuseam pt ca in varf ,unde aveam nevoie de mai multi cai el schimba viteza
Mai putin si ii dadeam foc + consum cu 2-3 litri mai mare decat unu normal (diesel)
HONDA
YAMAHA
VW
SEAT
BUGGY

R Z W

11 Mar 2010, 21:57

nicky perfect de acord cu tine ,dar cate zile sunt cu ceata intr un an ? asta e daca ma prinde ma prinde
Imagine
Imagine
1.6 - 102 Hp Design By R Z W : a si era sa uit ''sunt prost si vreau sa ma remarc '' si merg cu proiectoarele

cristi_mky
Inginer

11 Mar 2010, 21:58

Rzw,
ai si in proiectoare?
HONDA
YAMAHA
VW
SEAT
BUGGY

R Z W

11 Mar 2010, 22:02

da am si vara e super lumina , cel mai frumos e pe zapada simti ca ai lumea la picioare cu atata lumina ,eu sunt f multumit si nu le schimb pt nimik ,daca ma prinde ceata stau acolo sau nu mai merg cu masina si gata
Imagine
Imagine

cristi_mky
Inginer

11 Mar 2010, 22:05

Eu am mers pe ceata si zic ca vizibilitatea cu xeno e mult mai mare :)
Eu mergeam mult mai tare decat restul si cand treceam pe langa ei vedeau si ei ceva,sau poate sunt eu inconstient :lol:
HONDA
YAMAHA
VW
SEAT
BUGGY