Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Nicky
Subiect Autor

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

20 Ian 2010, 09:09

neatzaaaaaaaaaaaaaaa
nu e asa grav, e miercuri, maine ce mai e si apoi e iar week-end si eu nu imi vad capul de treburi
nu fac nimic nimic la munca de cand am venit
azi cica sa imi fac curat pe birou ca vin unii cu o autorizare iso si aia nu sunt fani hartie aruncata aiurea
va puuuuuuuuuuuuuup, enjoy the day!!!
http://www.car-setup.com Car Setup Romania

marian_iam
V.I.P.

20 Ian 2010, 09:13

si eu va doresc o zi bunaaa ...
inca putin si e vineri ...
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

bogy
K.I.D

20 Ian 2010, 09:53

Ziua buna!
Eu azi plec cu o ora mai repede la scoala ca sa ajung pe 2. Vai de mama mea. Aseara am facut aproape o ora cu 385 din piata unirii pana in ghencea :(
Daca o tin tot asa eu nu o sa mai prind nici macar autobuzul de 9 si 15. Si atunci sa vedeti distractie :cry:
Jegu: Black Leon 1P Sport-Up 2.0 TDI
If you have everything under control, you're driving too slow. Pickup speed!
(ex)Motan | (ex)16 Valve

grecutzu2005

20 Ian 2010, 10:10

neatza
deyu ai ore orale??? hmmmm
bubu bafta la sedinta. :) lasa ca nu sunt asa de grele. sunt plictisitoare.
bogy de ce sa injuri profa? trimite-o de unde a iesit.
sti cum vin copii pe lume
ii aduce barza pana la usa si dupa aia ii trimite in p..da mami lor. :lol:
si apropo de ce nu mergi cu metrou faci cel putin cu 30 de minute mai putin decat cu autobuzu.
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro

Nicky
Subiect Autor

20 Ian 2010, 10:17

grecutzuuuuuuuuuuus
cum e jocul ala?
in 4 ore vreau raspuns final...sa stiu cand e cursa :lol: :lol: :lol:

grecutzu2005

20 Ian 2010, 10:19

jocu e interesant.
acuma fac iara sedinta cu parinti aici. dar sa vina sefu. sper sa vina azi la lucru ca il ia mama lu proces verbal.
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro

bogy
K.I.D

20 Ian 2010, 11:12

Grecu metrou imi e peste mana. Ca daca vreau sa ajung la metrou trebuie sa iau tramvaiul, iar tramvaiele se misca cam la fel de prost (in partea asta a buc) ca si autobuzele (Asa mi-a zis mama azi)
Iar pe profa de muzik nu o iert! Vreau tot ce se poate spune urat la adresa ei! Tot :evil: :evil:
Jegu: Black Leon 1P Sport-Up 2.0 TDI
If you have everything under control, you're driving too slow. Pickup speed!
(ex)Motan | (ex)16 Valve

daimio

20 Ian 2010, 11:26

'Neata!

Ce mai e nou?
Power is nothing without control...

Nicky
Subiect Autor

20 Ian 2010, 11:34

neatza, domnu Norin
ti-am scris un mail :D admisia aia are probleme, era si grecutzu sa se pacaleasca :P
greek, nu te mai panica, ai e-mail :P

daimio

20 Ian 2010, 11:43

Thanks, Nicky.
Ti-am trimis un raspuns.
Power is nothing without control...

Andreutza

20 Ian 2010, 11:51

Neata :hello2:
having fun ? :D
Seat IBIZA 1.2 12V

Esti prost si vrei sa te remarci?! Aprinde proiectoarele!! Esti cel mai prost si vrei sa te remarci?! Aprinde si stopul de ceata!!

Bynx
Meme

20 Ian 2010, 11:53

E de bine, nu mai ninge!
Seat Leon 1M 1.9 TDI

“Oh, people can come up with statistics to prove anything, Kent. 14% of people know that.” Homer Simpson

Bamse
Moderator

20 Ian 2010, 11:57

ei nu, la mine la chiajna inca ninge!

mi-am schimbat farul pe garantie...ca imi faceau lupele in el ca la citroenurile alea vechi din filmele cu luis defunes....ca aveau alea cornering :)
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

Nicky
Subiect Autor

20 Ian 2010, 12:09

Sâmbătă la prânz, în faţa unui bancomat de la Şincai. Ajung cam în acelaşi timp cu o domnişoară şi, politicos după cum îmi place să mă laud că mi-e felul, îi dau întâietate, deşi mă grăbeam să spulber cei 60 de km care mă despărţeau de supa cu găluşte pregătită de mama . Domnişoara începe să butoneze fabrica de cash, eu mă uit la ceas: 12.36, deja simt în nări aburii supei. Repet gestul, e 12. 43. Pun stop reveriei gastronomice şi arunc un ochi indiscret către domnişoara cea molcomă.

Apasă uşor nedumerită butoanele, caută prin geantă, scoate hârtia cu codul PIN (da, cea pe care banca ne recomandă să o distrugem), o analizează cu o răbdare de arheolog, apasă din nou butoanele, de data aceasta le ia la rând, oftează, schimbă strategia-acum butonează cu ambele mâini, pare că interpretează o sonată pentru violoncel şi ATM, se scarpină în cap, reia recitalul mut. Are succes, în spatele ei stăm acum vreo cinci oameni, ba nu, şase, privind-o încă îngăduitori. Aş pleca, dar îmi pare prea tare rău pentru timpul oricum pierdut. Fără nici un avertisment, când mă pregăteam să aduc bâţâitul de pe un picior pe altul pe culmile perfecţiunii, se întoarce şi spune candid: "S-a stricat. Nu mai vrea să-mi dea cardul". Publicul primşte vestea cu o exaltare stranie, epxrimată printr-un murmur care numai la bis nu îndeamnă. Eu, deşi rezonez cu restul, rămân politicos. „Probabil aţi băgat PIN-ul greşit. Ar trebui să sunaţi la numărul lor de urgenţe". Stupoare. „Lăsaţi, mai încerc puţin".

Spectatorii se împrăştie, rămân singur, mai mult din curiozitate decât din consecvenţă, deja timpul pierdut nu mai contează. E 12.49 când, cu speranţă, mă redescoperă. „Nu mi-l dă înapoi. Ce fac acum?". Îi ma spun o dată cum devine treaba cu numărul pentru urgenţe, iar ea găseşte în amabilitatea mea o invitaţie la familiaritate. „Ştii, mi-am uitat telefonul acasă. Mi-l poţi da pe al tău?" Da, arată ca un om care şi-ar putea uita telefonul acasă, de fapt, ochii ei îmi spun că s-ar putea uita şi pe sine undeva, aşă că i-l întind.

Creştini suntem, dar de la o răutate mică şi amuzantă nu m-am putut abţine: nu i-am dat şi instrucţiunile de folosire. S-a fâstâcit, a butonat, deh, avea experienţă de la bancomat, apoi mi-l înapoiază zâmbind ca o tută drăguţă ce era. Îi deblochez tastatura, formez numărul (luat de pe cardul meu, ar fi fost distractiv să o las să să-l caute pe bancomat, dar nu îmi place sa servesc supa la cină). E 12.51. Urmează o conversaţie halucinantă, din care redau doar cele spuse de domnişoara (ideile principale), că doar pe ea o auzeam:

-Bună ziua. Mi s-a blocat cardul.
-…
-Andreea ****, Bucureşti, str.****** Seria ***** Numărul****
-…
-Păi, un domn de lângă mine (eu eram ăla, deşi blugii rupţi în genunchi nu mă recomandau a fi chiar un domn) spune că am băgat codul PIN greşit, dar nu ştiu dacă e aşa. Vă spun şi pinurile? (Pinuri? Plural? Devine şi mai interesant, îmi zic)
-…
-De vreo cinci-şase ori.
-…
Cum nu puteam să-l bag greşit de atâtea ori? Păi, dacă au fost trei carduri??? (sunt gata să plesnesc de râs, acum înţeleg de unde pluralul)
-…
Bine, bine, şi acum ce fac?
-…
Nu e nici o sucursală aici, e doar un bancomat. (asta deşi bancomatul era plasat exact lângă uşa băncii, pe care stătea scris mare cum se cheamă sucursala, fix deasupra orarului. Sar să o ajut: e sucursala Şincai) Auziţi, e sucursala Şincai.
-…
-Bun, dar nu poate să vină cineva sa-mi dea cardurile înpoi?
-…
-Eu nu cred ca e un efort atât de mare să trimiteţi pe cineva să le scoată.
-…
-Dar eu nu pot sa aştept până luni. Vă rog să trimiteţi pe cineva acum!
-…
-Mi se pare culmea! O să mă mut la altă bancă.
-…
-Dar nu vreau să scot bani direct de la ghişeu, îmi vreau cardurile înpoi.
-…
-Ok, dar de ce sunt eu vinovată că faceţi coduri PIN atât de complicate?

Nu mai contează continuarea discuţiei –care, apropo, a durat fix 13 minute şi 42 de secunde- replica asta mi s-a părut genială, m-a făcut să mă gândesc că ori consumatorul român începe să se americanizeze, ori eu am întâlnit tuta absolută.

Cristina Tonciu