Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Bogdan90
Bogdanelu'

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

19 Noi 2009, 15:32

Eu am prins o faza geniala cu Grozea si fisu... eram la Selena la bacau si stateam la hotelu ala de pe marginea pistei... si pe la vreo 12 noaptea parca... toti eram in camera ne pregateam sa dormim... si auzim tipete pe afara :).... ne dam toti jos din pat... ne ducem la usa deschidem... si exact cand am deschis usa il vedem pe Bula fugind pe aleeile alea de pe acolo si tacsu in spatele lui aruncand cu adidasii dupa el :lol: :lol: :lol: deci eram pe jos de ras :lol:

Aia de la Selena e clasificata ca fiind a 2-a pista de karting din Europa din cate stiu eu grecule.... deci e destul de cunoscuta mai de toata Europa... deh a fost construita cand Sechelariu era inca primarul Bacaului... deci iti dai seama de unde au venit banutzii :)

Vaaaaaaiiii... nu imi zice de acul de par de la AMC Kart... de referi la ala cand vii de pe linia dreapta, faci curba aia spre stanga care o iei cu viteza maxima (turnanta aia) si dupaia urmeaza acul de par.... cred ca la ala te referi... deci de nu ma freca antrenorul la cap cu curba aia.... ma saturasem de ea.... oricum o luam, in toate modurile posibile, venea ala si imi zicea ca nu am luat-o bine.... era cu schema curba aia rau...

Eu oricum la inceput luam mai toate curbele numai in drift-uri :) zici ca eram la raliuri :) dupa vreo 2 curse si multe castane de la taicamiu am inceput sa franez si eu calumea in curbe :)

cristi_mky
Inginer

19 Noi 2009, 15:32

Nimic nou.
Deseara am aia :wink:
HONDA
YAMAHA
VW
SEAT
BUGGY

grecutzu2005

19 Noi 2009, 15:37

da de acu ala de par nenorocit de cand ma stiu si m-am dat la antrenamente cred ca de 3 ori am luat acu ala de par perfect. niciodata nu imi reusea. odata franam prea devreme si prea tare odata franam tarziu si prea tare si intram incet. odata franam tarziu si incet si ma scotea in balari si tot asa. :( inseamna ca trebuie sa il sti pe ADI :) de la ploiesti era mecanicu lu groza defapt lu bula din cate stiu eu. :) dupa aia a fost mecanicu meu :) si ne am imprietenit la catarama am si stat impreuna in bucuresti :) daca e vreme frumoasa sambata poate tragem un amc kart gasim pe careva sa ne dea un kart de competite pentru 5 ture sa ne aducem aminte:)

a si apropo era nebunie cu jegloarele alea. mai multa benzina mai putin aer... palaria mea :( alea nu le am invatat niciodata. :) numa imi facea semn de pe margine care cum sunt ca nu le stiam :lol: :lol: :lol: :lol:

ce ai diseara cristi?
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro

marek

19 Noi 2009, 15:38

cristy sa nu raspunzi in plm la tel, si apoi sa inchizi amebele telefoane
Leon 1.4, 85 CP , Candy White
---------------------------------
http://marekk.mybrute.com

cristi_mky
Inginer

19 Noi 2009, 15:40

stau in pat k sunt rupt :D
Zi draga.Cu ce te ajut?
HONDA
YAMAHA
VW
SEAT
BUGGY

grecutzu2005

19 Noi 2009, 15:49

ce urat din partea ta cristi.... nu vrei sa vorbesti cu marek?
www.JustClassics.ro

cristi_mky
Inginer

19 Noi 2009, 15:49

:D
HONDA
YAMAHA
VW
SEAT
BUGGY

Bogdan90
Bogdanelu'

19 Noi 2009, 15:53

La fel eram si eu cu acul ala de par... si imi veneau si mai rau dracii cand o vedeam pe Vita aia cum il lua perfect 90% din timp... :) ma motivam singur gen "cum dreacu poata sa il faca o fata si eu nu pot" si ma ambitionam si mai tare :lol:

Da da, si eu am avut o perioada in care am incercat cu jegloarele alea sau cum le zicea... ma rog defapt vruse mecanicul ala al meu... unu Jack il chema... si acum e in karting... dar e cu un alt pilot tot la ICA parca....

A incercat sa ma invetze cum e sa fac cu amestecu si imi arata de pe margine la fiecare tur ce sa ii fac... pana cand l-am facut varza si numai baga deloc benzina ci doar aer :lol: :lol: :lol:

De atunci imi facea el intotdeauna combinatia inainte de cursa si trebuie doar sa acopar filtru de aer la capatul liniei drepte pentru a unge cilindrul :lol: .... sa vezi katerinca cand uitam sa fac chestia aia si calam motorul :lol: eram penal rau...

oricum super amintiri de la karting... si super senzatie.... nu se compara senzatia care o aveai la ICA cu 130-140 km/h cat prindeau karturile alea cu nimic.... poti sa mergi cu orice masina la 200 km/h+ ca tot nu e acelasi lucru... parerea mea.....

Pai grecule eu ma bag daca ai chef, doar sa imi zici... chiar ar fi tare ca nu m-am mai dat de mult... chiar si cu kart-uri d'alea de agrement ar fi ceva daca nu au d'ala de competitie...

Vii vineri la intalnire??

cristi_mky
Inginer

19 Noi 2009, 16:06

@Grecu
folia
HONDA
YAMAHA
VW
SEAT
BUGGY

grecutzu2005

19 Noi 2009, 16:14

alea de agrement bogdane sunt frectie :)
il stiu si pe jack :) unu subtirel asa :P
baiat fain parca din giurgiu el :)
da vin vineri la intalnire la bucuresti.
la targu secuiesc tin minte cand aveam probleme cu pistonu credeam ca nu se alimenteaza cum trebuie si atata am invartit de alea pana a mers cat de cat cum am vrut eu. facea doar figuri la linii drepte ca nu avea benzina ii o taiasem cat de cat si mergea destul de binisor. si tatamiu era acolo la curse si ma certam cu el ca nu faci bine ca nu faci asa si asa... si la un momentdat asa de tare m-a inervat ca ii am zis sa ia el kartu sa se dea. Uitasem ca a facut vreo 5 ani karturi. :( si a facut circuitul perfect perfect... si nu am mai comentat dupa aia nimic a trebuit sa bag o sesiune dubla de antrenamente :( ce obosit iesieam de acolo.
cu tigari si cu alcooaleee de noaptea era crima :) a doua zi antrenamente si cursa propriu zisa.
www.JustClassics.ro

Bogdan90
Bogdanelu'

19 Noi 2009, 16:27

Dap din giurgiu este, intradevar super tip... cu el am obtinut cea mai mare performanta de altfel: locul 3 la Selena si 500 de euro :D

F tare faza cu tatal tau :lol: i-am dat si eu replica din asta odata lui taicamiu, dar el desi e destul de nebun la cum conduce, nu prea le avea cu kart-urile :) S-a urcat odata in al meu si dupa ce s-a dat cu el a zis ca e total alta senzatie si ca ma intelege de ce fac numai drift-uri :lol:

Eu nu fumam, dar cu alcooaalele mai aveam si eu aventuri noaptea... nopti pierdute prin club si noi aveam curse a doua zi :lol: dar ne distram noi...

Oricum era f katerink ca prin Bacau daca te duceai in club si auzeau localnicele ca esti pilot erau deja indragostite fetele :lol: ... pe langa faptul ca la ei acolo in loc de PILOT spuneau "chilot", firar mama ei de moldoveneasca :lol:

Sunt frectie grecule, dar decat nimic, merg si alea!

grecutzu2005

19 Noi 2009, 16:45

da il stiu si pe jack :) am fost si prin giurgiu pe la el :) si cu el sunt prieten. cu toate ca nu am mai vorbit de un car de ani cu el :(
defapt de cand m-am lasat de karturi. si pacat ca era o atmosfera de nota 20 :) nu se compara cu nici un fel de curse cu masinile de strada :) liniuta si alte cazuri...:)
vorbim mai multe maine seara cand vin la intalnire si poate avem timp sa organizam ceva de agrement. daca nu pe sambata macar pe duminica :)
www.JustClassics.ro

Bogdan90
Bogdanelu'

19 Noi 2009, 16:53

Poate ii facem o vizita daca e sa fie prin bucuresti :) sa vbesc cu el, ca nici eu nu am mai vbit cu el de o gramada de timp...

bine grecule, pe maine seara atunci... sa imi faci cunostinta cu capra ta :lol: apropo sa nu o alergi "prea tare" in drum spre Buc :)

drum bun diseara apropo!

deyuuu
ARDELEANU

19 Noi 2009, 17:51

http://www.gugle.illegal.ro/ incercati GUGALU acesta ... RRomales :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

misu caftangiu

19 Noi 2009, 19:04

zuper tare asta cu gogle
nascut talent , mort speranta ! :-)