Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

cristi_mky
Inginer

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

26 Oct 2009, 15:45

Hai sa pun si eu o intrebare.
Poate sa imi zica si mie cineva care e treaba cu seatcupra.ro ?
Am inteles k au plecat niste oameni.Stie cineva de ce?
:?: :?: :?: :?:
Daca am atins un subiect delicat sau am pus o intrebare care nu trebuia pusa rog un moderator sa stearga post-ul.
Multumesc. :)
HONDA
YAMAHA
VW
SEAT
BUGGY

Bubulutza

26 Oct 2009, 15:52

http://www.antena3.ro/stiri/stiinta/org ... 83537.html
Utilizarea telefoanelor mobile poate determina apariţia tumorilor cerebrale. Aceasta este concluzia unui studiu întocmit de organizaţia Mondială a Sănătăţii.

Studiul a demonstrat că există "o legătură directă" între tumorile pe creier şi utilizarea telefonului mobil pe o perioadă îndelungată. "Este important ca oamenii să-şi ia măsuri de precauţie în acest sens", susţine cercetătoarea Elisabeth Cardis.

Potrivit oamenilor de ştiinţă, utilizarea abuzivă a telefonului celular poate produce trei tipuri de tumoare cerebrală şi o tumoare a glandelor salivare.

Studiul a fost realizat pe parcursul a zece ani, iar costurile s-au ridicat la 30 de milioane de euro, informează Fox News. Cercetări similare au fost realizate şi de cercetătorii din Israel şi Suedia.

Autorităţile din Franţa şi SUA au informat deja populaţia cu privire la riscul pe care şi-l asumă atunci când vorbesc la telefonul mobil. Însă, oficialii din Marea Britanie au dat asigurări populaţiei că radiatiile emise de telefoanele mobile nu sunt dăunatoare.

Antena3.ro

deyuuu
ARDELEANU

26 Oct 2009, 16:05

si eu vorbesc "non-stop" la telefon :lol: :lol: :lol:

deci ... cat de curand mor :lol: :lol: (doamne fereste apara si pazeste)

cristi_mky
Inginer

26 Oct 2009, 16:10

nu imi raspunde nimeni? :(
HONDA
YAMAHA
VW
SEAT
BUGGY

Bubulutza

26 Oct 2009, 16:13

eu nu ma mai bag in treaba asta cu splitarea ...deja s-au luat oamenii de la....ro de mine...acu ce rost mai are??? intreaba-l pe grecu ca stie mai multe :lol: ...le-a scris acolo pana au inchis topicul de tot...acu nici nu se mai poate citi :lol:

CataLIYna
V.I.P.

26 Oct 2009, 16:16

Eh...traim intr-o tara libera deci suntem liber sa luam deciziile pe care noi le consideram cele mai bune.
alles muller order das??

marian_iam
V.I.P.

26 Oct 2009, 16:18

au plecat pentru ca nu se regaseau in clubseat.eu
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

grecutzu2005

26 Oct 2009, 16:25

cristinel nu ti-ai revenit dragul meu de sambata ? intrebari de astea nu isi au rostu aici.
i will rock you :lol:

asta mi-a venit acuma in engleza. :)
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro

misu caftangiu

26 Oct 2009, 17:11

hallo!
hau ar yu tudei, fratilor? :D
cam subtire astazi... s-au facut tinisorenii cafenea? toata lumea scindeaza , zilele astea... :twisted: ... aia de pe site, voi si bucurestiu` .... cafenele... hmmm.. cam greu de urmarit toate barfele... aaaaa, scuze discutiile ! :D... ca barbatii discuta, gagicile barfesc! :D
nascut talent , mort speranta ! :-)

Cosmin
Admin

26 Oct 2009, 17:12

CataLIYna scrie:
alles muller order das??

Mueller..Hmmm iaurtul meu preferat, desi cel din romania nu se compara. Cand am mers prima oara in Germania, prin vara lu' 90, am mancat o saptamana numai iaurt muller de fructe, pana mi s-a facut rau..
Deh, ruman, nu mai mancasem asa ceva. Prima oara cand am deschis unul si am vazut ca era galben, am crezut ca era stricat. Pana mi s-a spus ca e de ananas. Pe urma a trebuit sa mi se explice ce e ala ananas.. :P

Ce vremuri... :)

Cata, cred ca aia zic in reclama "alles mueller, oder was?" :D
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

misu caftangiu

26 Oct 2009, 17:19

a ramas ceasu lu sait in urma? sau a meu?
sa fixeze unu ceasu... ca m-am tulburat... nu mai sti pe ce lume esti... ce ora e? ce zi? ce luna? unde mama draqu is?
no,ho cu tata, c-am facut un atac de panica!
nascut talent , mort speranta ! :-)

luci&dana
VIP

26 Oct 2009, 18:09

Un meteorit a căzut ieri foarte aproape de un cartier rezidențial din Letonia, iar nimeni nu a fost rănit, potrivit Ria Novosti.
Fragmentul a fost văzut îndreptându-se cu viteză spre pământ, iar martorii susțin că făcea un zgomot asemănător avioanelor și lăsa o dâră de fum în urma sa. Autoritățile s-au deplasat curând în locul în care a căzut obiectul și fac cercetări asupra naturii sale. Se presupune că este vorba de un meteorit. De altfel, specialiștii susțin că toate indiciile conduc spre ideea că proiectilul, care a lăsat un crater de câțiva metri adâncime și diametru în zona unde a căzut, ar fi un meteorit, potrivit Daily Mail.
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4

luci&dana
VIP

26 Oct 2009, 18:21

O practica pe cat de inedita, pe atat de dramatica se petrece in provincia Bundelkhand, din nordul Indiei. Fermierii care nu mai au bani isi cedeaza femeiele ca sa scape de datorii.
In provincia cu pricina, agricultura este principala indeletnicire a localnicilor. Insa, de cativa ani, intreaga regiune este afectata de o seceta cumplita, fapt ce a ruinat treptat recoltele fermierilor.
Disperati, oamenii au trebuit sa se imprumute de la camatarii locali, care nu au reguli, principii sau dobanzi decente. Iar la scadenta, daca imprumutatul nu are bani sa achite datoria, i se cere femeia in schimb. Pentru o perioada limitata de timp sau chiar de tot.
"Mi-am vandut pompa de apa si pamantul pentru a-i inapoia cele 30.000 de mii de rupii (aproxiamtiv 450 de euro) insa mi-a spus ca nu e de ajuns si sa-mi trimit nevasta si fiica la el acasa timp de 30 de zile, deoarece sotia lui e bolnava. Fiica mea s-a intors, dar sotia nu a mai revenit acasa", povesteste un fermier.
Uneori se intampla ca femeile sa ramana amanetate pentru totdeauna. Din proprie initiativa, parasindu-si vechea familie sau sunt tinute cu forta de noul "stapan".
Expertii argumenteaza ca aceasta este marea problema a femeilor in anumite regiuni din India. Ele sunt considerate bunuri, proprietatea barbatului sau a parintilor, iar acest fapt permite vanzarea femeilor.
"In urma cu 14 ani, parintii m-au vandut actualului meu sot pentru suma de 10.000 de rupii (150 de euro). Aveam doar 12 ani", marturiseste o femeie.
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4

Nicky
Subiect Autor

26 Oct 2009, 20:33

Maine cred ca fac alt credit auto.
Am vazut ca miliardarii au renuntat la masinile de sute de mii de euro, nu mai au bani sa le achite.
Eu am bani, ii intorc cu lopatica si ii falsific cu grebla.
Am vazut un Audi R8, ca sa raman la VAG.
CU masina asta, cred ca nu ar rascheta atatea borduri cate frec cu KIP.
http://www.car-setup.com Car Setup Romania