Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

mususk266

Re: Club Seat Chat - Off Topic Only

14 Oct 2009, 19:33

salut sandryn...si billy evident :D
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)

luci&dana
VIP

14 Oct 2009, 20:26

Bucureștenii vor plăti taxe și impozite mai mari din 2010, conform unui proiect de hotărâre al CGMB aflat în dezbatere publică pe site-ul municipalităţii, informează NewsIn.
Astfel, pentru clădiri in beton sau cărămidă arsă, care au instalaţii de apă, canalizare, electrice şi încălzire, valorea impozabilă pe metrul pătrat va fi taxat cu 806 lei faţă de 702 lei în acest an. Pentru acelaşi gen de clădire, dar fără utilităţi, valoarea impozabilă este de 478 lei faţă de 417 lei în 2009. La clădirile din lemn sau cărămidă arsă, valoarea impozabilă pe mp va fi de 219 lei, faţă de 191 lei în prezent.
Impozitul pe clădiri se calculează prin aplicarea cotei de impozitare de 0,1% la valoarea impozabilă a clădirii. Valoarea impozabilă se ajustează în funcţie de zona în care este amplasată clădirea, de înălţimea şi vechimea construcţiei
Şi la terenuri este vorba de o creştere a impozitului de pâna la 15%. Un hectar de teren intravilan în zona A v afi taxat cu 8.921 lei, faţă de 7.774 lei în prezent. Creşteri similare sunt şi la celelalte categorii de terenuri intravilane: B 7408, faţă de 6455, C 5600, faţă de 4880 , D, 3832 faţă de 3.339 lei.
Impozitele pentru autoturisme sunt calculate în funcţie de capacitatea cilindrică a motoarelor. Proprietarii de motorete, scutere, motociclete şi autoturisme cu capacitate cilindrică de până la 1.600 cmc vor plăti impozite de opt lei, faţă de şapte lei în 2009 pe fiecare 200 cmc ai motorului. Cei care au maşini mai puternice, cu capacitate între 1.601 şi 2.000 cmc, sunt taxaţi cu 18 lei (15 lei)pe fiecare 200 cmc ai motorului. Proprietarii de maşini de teren plătesc şi mai mult: 36 de lei (30 lei)pe fiecare cmc, pentru cei care au motoare cu capacitatea între 2.001 şi 2.600 cmc şi 72 (60 de lei) pe fiecare cmc pentru motoarele cu capacitatea între 2.601 şi 3.000 cmc. Maşinile care au motoare cu capacităţi de peste 3.001 cmc sunt taxate cu 145 (120 de lei) pe fiecare 200 cmc ai motorului.
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4

eddy_wtx
LowRider

14 Oct 2009, 20:42

luci&dana scrie:
Un bărbat din Arad este cercetat penal deoarece a distrus, în cursul nopţii de ieri spre azi, un imobil situat în municipiu, în care a crezut că locuieşte o persoană cu care se află în proces pentru o bucată de teren, transmite NewsIn.
Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Arad, inspector principal Camelia Tuduce, a spus ca bărbatul a sărit gardul imobilului în care locuieşte Monica Ildiko K. şi cu o secure a spart geamurile şi uşa de la intrarea în casă.
„Din cercetările efectuate s-a stabilit că, bărbatul, aflat într-un proces cu unul din vecinii femeii unde a provocat distrugerile, a confundat imobilul acesteia şi convins că acolo locuieşte familia cu care se afla în proces, a spart geamurile şi uşa. Bărbatul a fost internat într-un spital de psihiatrie, unde este supus unui examen medical de specialitate“, a declarat inspector principal Camelia Tuduce.
Incidentul s-a produs la o zi după ce fratele bărbatului s-a sinucis. Rudele celor doi fraţi au spus că bărbatul s-ar fi sinucis din cauza procesului pe care cei doi fraţi îl aveau pentru o bucată de teren, iar fratele său ar fi cedat nervos, fapt ce a dus la provocarea incidentului din noaptea de marţi spre miercuri.
Bărbatul care a distrus imobilul pe care l-a confundat este cercetat penal pentru distrugere şi violare de domiciliu.

asta e tara in care traim...bei o jumatate la bodega si apoi pleci in lume sa iti faci dreptate...

ioooi, şi spart la Ildiko uş geam frumos termopan cu un secur ascuţit? asta urât gest

misu caftangiu

14 Oct 2009, 22:31

am facut topic cu intalnire la arieseni , cine vrea sa intre la INTALNIRI

http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?f=11&t=4489 vezi aici
nascut talent , mort speranta ! :-)

mususk266

15 Oct 2009, 05:38

neatza.
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)

ionutblv
BLV SCENTS

15 Oct 2009, 06:23

NEATA LUMEEEE..GATA VINE IARNA :cry:

deep

15 Oct 2009, 07:03

neata !!

sa vina iarna la tine nu aici ! ca nu`i gata inca peretele :P
1.4 with strong personality & Cupra looks... called Dulfy

ionutblv
BLV SCENTS

15 Oct 2009, 07:05

AI NEVOIE DE AJUTOR...FRATIMIU 8) LE ARE CU RENOVATUL ..DACA ARE NEVOIE DE CEVA RENOVARI..NE DEPLASAM :twisted:

deep

15 Oct 2009, 07:07

ionutblv scrie:
AI NEVOIE DE AJUTOR...FRATIMIU 8) LE ARE CU RENOVATUL ..DACA ARE NEVOIE DE CEVA RENOVARI..NE DEPLASAM :twisted:

bre .. ce`ai vazut tu acolo e facut cu manutele astea doua :P aproximativ tot. mai am dormitorul mare, care tu nu l`ai vazut. ca sa termin
1.4 with strong personality & Cupra looks... called Dulfy

luci&dana
VIP

15 Oct 2009, 08:08

neata...am descarcat niste logo-uri cu Seat Sport si imaginile au formatul eps si nu le pot deschide cu ce am instalat in PC. are cineva idee?
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4

Nicky
Subiect Autor

15 Oct 2009, 08:12

Buna de dimineata!
Serviciu usor, scoala usoara, leneveala benefica
inca putin si gata, week-endul bate la usa
enjoy the day, gays!
aseara am avut noroc cu parcarea, am gasit din prima un loc
am fost la mall, credeam ca prind un loc la orange film, dar nu s-a putut
si azi la munca am gasit iarasi loc, din prima, ca avem responsabil cu parcarea, care din cand in cand ne mai pastreaza 2-3 locuri pe langa miscarile ce le mai face, sa mananca si gura lui, care este
ma duc pe la brd sa vad cum stau cu creditul si pe la brokerul de casco pentru fosta masina a alor mei
aveti grija despre ghei
http://www.car-setup.com Car Setup Romania

Trainelu

15 Oct 2009, 08:19

@Catalina: E canceeeeeeeerrrrrrrrrrr!!!

Nu merge centrala la servici!!!!!!!!
Mi-e friggggggg!!
ALTEA XL 1.6 STYLANCE
ZENITH GREY
Imagine

vanburger