Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 47

Florin&David
JAF

Re: Leon 1P Limited Edition 2.0 TFSI

20 Apr 2009, 22:34

Mihai nu imi vine sa-mi cred ochilor ce am citit.
Imi scriai ca iti place masina mea si nu reusisem sa gasesc topicul tau. Te felicitam, la randul meu, pentru a ta caci in avatar aratati super.
Pacat.
Nu a mai ramas nimic de zis. Foarte trist.
Insanatosire grabnica sotiei si iti doresc sa reusesti sa iti iei un alt Leon.
Fi tare si vei reusi. Am avut si eu o cadere de genul asta si nu m-am pierdut.
Bafta si spor la munca.
FIAT 500 - 1.4/100 CP, B 38 RUP
SEAT LEON - 1.4/86 CP, CT 50 DAB

Imagine

alicia

21 Apr 2009, 00:38

offfffffffff DUAMNE imi cer scuze pt mesajul de dinainte dar nu am puput citi tot deuarece numi incarca sa vad pozele....scz vb seros imi cer scuze pt ca trebuia sa citesc bine inainte sa scriu scuzama t rog imi pare fff rau pt sotia ta si leutz

Mihai B.
Subiect Autor

21 Apr 2009, 23:54

BOGY26 scrie:
Am citit de la inceput "povestea"..sunt socat...va urez sincer multa sanatate, cat despre masina..este foarte greu cum a trecut de la "o printesa" la "o cenusareasa"..sa aveti grija de voi si sa dea Dumnezeu sa vi se intample, intr-un final, si numai lucruri bune :!: :!: :!:

Multumesc mult de urare doar ca sperantza a tot fost dar acum ....parca nu mai este ...
Florin&David scrie:
Mihai nu imi vine sa-mi cred ochilor ce am citit.
Imi scriai ca iti place masina mea si nu reusisem sa gasesc topicul tau. Te felicitam, la randul meu, pentru a ta caci in avatar aratati super.
Pacat.
Nu a mai ramas nimic de zis. Foarte trist.
Insanatosire grabnica sotiei si iti doresc sa reusesti sa iti iei un alt Leon.
Fi tare si vei reusi. Am avut si eu o cadere de genul asta si nu m-am pierdut.
Bafta si spor la munca.

Multumesc mult si tie bafta in continuare la a ta
adrian1 scrie:
Mihai, am citit tot topicul tau, e impresionant... e frumos la inceput, dar incredibil de trist la final...iti urez multa sanatate pentru sotia ta si pentru celelalte persoane implicate in accident...si putere de munca sa treci peste toate necazurile, si sa mergi mai departe...bafta multa !!!
P.S. eu sunt din resita dar stau in buc acum...si tot de la todorut am cumparat masina mea si il stiu bine si pe cristi...poate ne vom intalni intr-o zi prin timisoara

Multumesc mult si poate ne vedem odata ...
BOGY26 scrie:
Am citit de la inceput "povestea"..sunt socat...va urez sincer multa sanatate, cat despre masina..este foarte greu cum a trecut de la "o printesa" la "o cenusareasa"..sa aveti grija de voi si sa dea Dumnezeu sa vi se intample, intr-un final, si numai lucruri bune :!: :!: :!:

Multumesc mult si tie iti doresc numai bine .
alicia scrie:
offfffffffff DUAMNE imi cer scuze pt mesajul de dinainte dar nu am puput citi tot deuarece numi incarca sa vad pozele....scz vb seros imi cer scuze pt ca trebuia sa citesc bine inainte sa scriu scuzama t rog imi pare fff rau pt sotia ta si leutz

Nu e nici o problema ... ma gandeam eu la inceput cum de a fost mai grav ca la mine vroaim sa spun condoleantze . Stai linistita nu ma supar am eu altele acum de ce sa fiu suparat . Merci de urare .
STIU CA SUNT PROST. DAR CAND MA UIT IN JURUL MEU, PRIND CURAJ.

F33lings

23 Apr 2009, 14:10

Man dupa ce am citit tot ce s-a scris pe aici.. chiar nu mai stiu ce sa iti spun...

... atat doar ca va doresc tot binele din lume...!!!!

take care..

kosty5
PC_man

10 Iun 2009, 09:12

Imi pare tare rau pentru tot ce s-a intamplat :(
Insanatosire grabnica sotiei tale si celorlalti doi (mama si fiu)
chiar nu stiu ce sa zic, nu mai e nimic de zis
Stiu sigur ca o sa iti revii.
Daca te pot ajuta cu ceva da un semn
Kosty
B - 88 - SOD - Leon 1P 1.4l / 110CP

mususk266

10 Iun 2009, 13:02

mda, vorbele de incurajare si povetze sunt binevenite intotdeauna dar...

<<<DAR OARE TIN DE FOAME?>>>

rog un moderator, nu stiu, pe cineva mai mai cu autoritate pe forum, un membru care lucreaza la o banca si poate deschide un cont, haideti sa facem o cheta cumva si sa ajutam cum putem, un cont in banca, o donatie, orice.

parerea mea este ca banii ar fi cel mai de folos.

daca te pot ajuta cu ceva da-mi de stire: 0723536138
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)

Mihai B.
Subiect Autor

11 Iun 2009, 03:52

mususk266 scrie:
mda, vorbele de incurajare si povetze sunt binevenite intotdeauna dar...

<<<DAR OARE TIN DE FOAME?>>>

rog un moderator, nu stiu, pe cineva mai mai cu autoritate pe forum, un membru care lucreaza la o banca si poate deschide un cont, haideti sa facem o cheta cumva si sa ajutam cum putem, un cont in banca, o donatie, orice.

parerea mea este ca banii ar fi cel mai de folos.

daca te pot ajuta cu ceva da-mi de stire: 0723536138

Va multumesc la toti de urari si tie mai ales ca te gandesti la ajutor financiar dar nu este cazul va multumesc inca odata si o sa imi revin eu cumva . Acesta este un forum auto , eu am zis povestea Leonului nu povestea mea bine ca nu a murit nimeni atunci puteam vorbi de un ajutor financiar dar aici nu este cazul va multumesc la toti de urari sotia este mai bine ne vom reveni noi . Sper din tot sufletul sa vina odata si odata alt Leon si sa vorbim in continuare de tuning .
La toti numai bine
Pa Pa

kosty5
PC_man

11 Iun 2009, 14:50

Eu nu m-am referit neaparat la bani :)
In general cu orice (chiar si cu o vorba, capoate ajuta)
nr de tel le gasesti la sectiunea contact membri
sa auzim numai de bine si de un alt leon mult mai misto decat primul :)
Kosty
B - 88 - SOD - Leon 1P 1.4l / 110CP

Mihai B.
Subiect Autor

03 Iun 2012, 22:49

Va salut pe toti !!!
Majoritatea dintre voi ati citit pana acum ghinioanele ce le-am avut cu celalalt Leon pana in ziua cand a fost distrus in accident .
Ironic ca acel Leon l-am cumparat in 21.05.2007 si uita ca dupa fix 5 ani fix in 21.05.2012 , tot o zi de luni ce pica odata la 5 ani am achizitionat aceasta Leoaica fabricata in 2009 si are 45.000 km .
Nu stiu ce as putea sa va spun de ea acum sa nu stiti asa ca va spun mai bine va spun ce va urma sa se faca la ea .
E un proiect destul de amplu in care doar banii vor fi o piedica . Planul teoretic este ca lucrarile vor demara la 01.07.2012 si se vor termina in 01.05.2013 .
Prima etapa va fi modificarile la motor : Arcuri H&R , Admisie EvoMS , Intercooler Audi S3 , Evacuare inox custom , pompa de benzina APR Racing si resoftare.
Nu sunt ff interesat de cifrele ce vor rezulta ci mai mult de sunet si forta in depasiri .
O sa urmeze apoi kit aerodinamic wide , jante etc ...
La interior se va face cea mai mare investitie deoarece doresc o linie audio cu o fidelitate maxima si asta e ff greu de realizat , deoarece implica multe date tehnice si multe probleme in instalarea ei in habitaclu masinii . E ff usor sa faci o linie audio puternica sa faca galagie , dar e ff greu sa faci o linie audio care sa sune fff bine si sa nu ocupe spatiu.
In fine o sa va prezint poze pe toata durata lucrarilor pana la sfarsit sau pana in ziua in care se termina banii :)))
O sa va raspund mai greu la intrebari sau sugesti deoarece calatoresc mult si nu am des acces la internet .
Sper sa va faca placere sa urmariti modificarile
Pe curand !

ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine

Mariusino

03 Iun 2012, 23:42

Sincer, chiar ma bucur ca ai reusit sa iti cumperi alt leon, care arata SUPERB :yah . Sper ca ai trecut cu bine peste problemele avute, si ca toata lumea implicata in incident este OK. Eu acum am citit topicul cap-coada.....asa ca daca in 2009 povestea ta se termina foarte trist :cry: , acum se intrezareste speranta , ca TOTUL O SA FIE BINE :!: . Bafta in tot ce iti propui si sa auzim numai de bine :hi .
SEAT LEON 1.9TDI-ASV-110CP+++

Mihai B.
Subiect Autor

03 Iun 2012, 23:59

Mariusino iti multumesc pentru urari si gandul bun si ma simt onorat ca ai citit tot topicul .
Toate accidentele au urmari dar trebuie sa fim puternici si sa incercam sa trecem peste ...

gamer555
ClubSEAT Admin

04 Iun 2012, 01:20

eu imi aduc aminte ca am citit inmarmurit la vremea respectiva despre intamplarile cu fosta masina. si tin minte ca ai promis ca revii, te-ai tinut de cuvant. si inca cu ce masina, chiar de "vis" cupra !

sper sa ai parte numai de noroc si km fara probleme cu ea, oricum ai "consumat" tot ghinionul cu cealalta.

Bubulutza

04 Iun 2012, 05:23

Welcome back Mihai! :drive

TIBI

04 Iun 2012, 06:15

Felicitari pt achizitie si spor la modificari :hi
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

mususk266

04 Iun 2012, 06:58

cel mai probabil masina va fi unicat insa si investitia va fi pe masura
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 47