Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 47

sirneo77

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

23 Iun 2014, 01:30

Mihai, te felicit din nou! Si da, ce ai realizat e un lucru maret. Asta din punctul meu de vedere. Mult succes in continuare. As vrea sa imi trimiti si mie un PM cu costurile proiectului. Chiar sunt curios sa aflu valoarea unui astfel de proiect. Multumesc! Din nou felicitari!

Mihai B.
Subiect Autor

23 Iun 2014, 09:49

sirneo77 Merci :hi , incep sa cred ca multi sunt curiosi :D poate totusi ar fi trebuit sa va spun la toti, la pasionati oricum banii nu conteaza, iar restul persoanelor ce nu inteleg nu au importanta :)
Am trimis PM
STIU CA SUNT PROST. DAR CAND MA UIT IN JURUL MEU, PRIND CURAJ.

Cosmin
Admin

23 Iun 2014, 14:07

Mihai, ai spart galeata acu'.. Sa te pregatesti de 8.000 de mesaje private in care te intreaba lumea cat a costat :D

Ai nevoie de o disciplina enorma si de o mare tarie de caracter sa duci la capat asa ceva. Si eu de asta te felicit. Nu masina e de admirat (pt. ca gusturile sunt discutabile, unora le place, altora nu), ci omul care a facut toata povestea asta reala.

In plus, e adevarata expresia "the chase is better than the catch". Acum e perioada cea mai tare din istoria masinii, acum, cand faci cele mai mari scarificii si cand rezultatul se lasa asteptat. In maxim 3 ani de cand masina o sa fie gata, o sa o iei de la capat. Pentru ca ai nevoie de o noua provocare. Facem pariu? :tongue :cheers
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

Mihai B.
Subiect Autor

23 Iun 2014, 14:30

Cosmin :D sunt sigur ca am nevoie de o noua provocare, dar de data asta trebe sa ma orientez spre familie...cu toate ca sunt aproape sigur ca peste ceva ani am sa ma apuc de o noua masina, dar la nivelul asta nu cred...poate la pensie :P

Nitrosoxide

14 Aug 2014, 23:52

Frumoasa masina, superbe pozele.
Seat Leon Top Sport 1.8T 20v 2004

POtti

28 Aug 2014, 07:23

Felicitări Mihai superba mașinuța.
Seat Leon 1p facelift 1.9 TDI ecomotive (CJ 61 DAM)

bgd_b92
Bogdan

28 Aug 2014, 07:54

Mihai B. scrie:
bgd_b92 merci mult :hi daca totul va fi livrat in timp si nu vor fi intarzieri si fac fata financiar ar trebuii sa fie gata in 01 septembrie

Se apropie 01 septembrie :mrgreen:

POtti

01 Sep 2014, 17:59

1 septembrie - așteptăm un album foto complet ( cel puțin eu mor de nerăbdare sa vad câteva foto int+ext)

Felicitări Mihai
Seat Leon 1p facelift 1.9 TDI ecomotive (CJ 61 DAM)

oLandeZu
RedLine

03 Sep 2014, 13:12

3 septembrie - asteptam ...
<3 my REDLEON : 2.0 TDI BKD

Cosmin
Admin

03 Sep 2014, 13:26

Mai baieti, un proiect ca asta nu sa face cu calendaru' pe masa. Pentru ca nu are sens.

Mihai a spus data de 01 septembrie pur orientativ. Stiu ca multi dintre voi sunteti nerabdatori, insa faptul ca bateti gongu' zilnic pe aici nu ajuta pe nimeni. Cand masina va fi gata, fiti convinsi ca vor apare si pozele.
Imagine

bgd_b92
Bogdan

03 Sep 2014, 14:37

Fi convins ca unii mai si glumim :hi

Mihai B.
Subiect Autor

18 Dec 2014, 01:54

Nitrosoxide, POtti merci de aprecieri :hi

Baieti...nici nu stiu cu ce sa incep si ce sa va mai spun...de multe ori evit sa mai scriu doar datorita faptului ca pana si mie imi e penibil sa mai tot va spun termenele ce mi le spun altii.
Imi aduc aminte ca acum vreo 2 ani vorbeam cu un baiat Teo parca ce a modificat o cupra pe partea mecanica si eram tare fascinat de ce facea el si cand am citit cate probleme a avut si cate piedici :( chiar i-am spus ca eu nu as fi rezistat in locul lui...acum imi dau seama ca de fapt si eu daca stiam ca va trebui sa trag 7 ani pana vine momentul visat sau ca ce eu ma asteptam sa fie gata in 9 luni sa lungit in 3 ani...probabil renuntam, dar pana la urma cred ca asta e tot secretul sa nu sti ce te asteapta si dupa ce reusesti esti bucuros ca ai reusit.
Ca sa revin la ale mele, am sa va explic cum au decurs lucrurile. Masina trebuia sa fie gata in septembrie, dar prima problema au fost jantele care au venit negre si eu vroiam silver, ca sa nu pierd timpul si sa le fac un argintiu mai deosebit am decis sa le fac eu personal cum vreau. Asa ca am desigilat cutiile si am bagat pasla in jante noi. V-am atasat poze sa vedeti pas cu pas cum au fost modificate.
ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine
Am pastrat buza cromata si fata spitelor fiind polishate, am inlocuit doar negru cu pigment pur argintiu stelar . Nu stiu exact cum se spune in termeni profesionali, dar am folosit bobul cel mai mare la argintiu , am incercat sa fac doua poze mai de aproape sa va dati seama.
ImagineImagine
Jantele sunt Rohana 20X11J :yh daca reusesc sa le si montez pe masina cred ca vor fi singurele din Romania 11j fata/spate :yh . De doi ani speram sa pun concave pe masina fata/spate si in cele din urma am reusit sa le achizitionez, sper sa reusesc sa le pun si pe masina. Totusi dezamagirea mea a fost culoarea, apoi faptul ca trebuie sa comand o suspensie noua calculata in functie de greutate si alti factori....numai spun de anvelope. Nu pot sa reproduc cu o poza cat sunt de adanci, dar credeti-ma ca sunt. Ar trebui sa dea criminal cu evazarile pe masina.
ImagineImagine
Chiar daca eu le-am finisat si pregatit de vopsire sa ocupat acelasi vopsitor si de pazit acelasi caine de azi iarna :lol:
ImagineImagine
In concluzie se apropia Septembrie de final si a aparut a doua problema la carbonul din interior, nu a iesit nuanta dorita de mine si sa facut o alta comanda de folie de carbon si rasina care a venit abia dupa 3 saptamani cu o alta surpriza legat de timpi de usucare a rasinii si alte detalii care a amanat totul pe Noiembrie, moment in care intra anvelopele de iarna functie si eu numai puteam circula cu masina chiar daca era gata...asa ca supararea a fost atat de mare incat nici nu ma mai interesat nimic de atunci de masina. Deci probabil deja si este gata, dar abia in Martie o voi trimite la montat suspensie si sa vedem ce mai intervine la montajul jantelor, apoi se va mai face ceva modificari la evacuarea si la inceputul lui Aprilie e programata sedinta foto apoi cum vor intra anvelopele de vara o veti vedea pe strazi....sper...
Credeti-ma ca pentru nici unul asteptarea nu e mai grea decat pt mine :(

bgd_b92
Bogdan

18 Dec 2014, 08:02

Ma bucur ca esti optimist :hi felicitari pt jante, sunt de mare efect. Asteptare usoara :D

gamer555
ClubSEAT Admin

18 Dec 2014, 11:27

meriti felicitari si pentru rabdarea de care dai dovada, cum ai spus tu, nu e usor sa fii amanat non stop si sa fii intarziat de atatea chestii neprevazute.

Cosmin
Admin

18 Dec 2014, 13:03

Mihai, te inteleg perfect cu jantele. Se vede de la un kilometru ca nu se potrivesc. Parchet bej, covor in nuante de maro si jante cu negru. Unde ai mai vazut tu asa ceva? Se pupa oarecum cu fotoliul ala, insa pielea aia alba strica totul. Eu as fi schimbat parchetul si mobila, da', na, fiecare cu pasarelele lui. :yh

Fa-le cum erau, ca mie nu-mi plac. :tongue

Si data viitoare cand mai vii in Sibiu, nu mai mergem sa ne indopam cu shaoarme... iti dau smirghelu' in mana, sa pregatesti de vopsit si jantele mele. Ca vaz ca ai mana fina :D
Imagine

• 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 47