Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 47

Mihai B.
Subiect Autor

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

31 Mai 2014, 16:17

Ei bine pentru cei care se asteptau sa fie gata Leonu....nu prea e. Din motive financiare au cam intarziat lucrarile, oricum deocamdata am sperante ca nu se va sari grav de termenele stabilite.

ImagineImagineImagine
STIU CA SUNT PROST. DAR CAND MA UIT IN JURUL MEU, PRIND CURAJ.

HUNTER
HUNTER

31 Mai 2014, 18:00

Lasa Mihai....incet si sigur.
Important e ca totul sa fie impecabil la final.

sent from Allwiew V1 Viper

TIBI

01 Iun 2014, 09:04

Subscriu la ce a spus Hunter.
Vei avea o masina de invidiat. In putine 1p-uri s-a depus atata pasiune
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

Mylux

01 Iun 2014, 22:21

Vorba aia:''graba strica treaba'',mai bine mai incet dar sigur,incet,incet iti vei vedea visul implinit.
Spor in continuare si putere....financiara bineinteles,pentru terminarea proiectului. :hi
LEON 1.4 16V Kit FR
MM 07 ZZR

''Life Is Not A Single Player Game''.

Mihai B.
Subiect Autor

01 Iun 2014, 22:35

Meseriasul sustine ca va lucra si noaptea si nu va sari de termenul stabilit la inceput respectiv 01.09.2014....dar eu mi-am cam pierdut speranta. Deja au trecut 9 luni decand e masina la el si se va apuca de munca doar din 20 luna asta, deocamdata lucreaza la un alt interior.
Oricum aveti dreptate important e sa iasa asa cum am gandit si visat eu....dar totusi as vrea sa mai prind toamna ca din Noiembrie pana in Aprilie va sta in garaj :(
Practic masina asta o sa faca 3 ani de garaj :)))) are aproape aceasi km de acum 2 ani :))))

Mihai B.
Subiect Autor

19 Iun 2014, 15:49

In cele din urma au sosit toate piesele din linia audio, poate o sa vi se para amuzant ca aparent sunt mai multe amplificatoare decat difuzoare :)))), daca scazi subwoferele, practic raman doar 3 seturi...sper totusi sa se auda mai tare decat intr-o masina stoc :)))

ImagineImagineImagineImagine

Tot zilele trecute am intalnit in Germania si fostele jante :P
ImagineImagine

bgd_b92
Bogdan

19 Iun 2014, 19:28

Oh my God... :shock: cred ca masina asta o sa fie unicata in lume... :o multa bafta in continuare...poate la sfarsit ne spui si un total, cat au costat toate investitiile + pretul masinii :hi

Cosmin
Admin

19 Iun 2014, 19:48

Bravo Mihai, da-i inainte! :hi

Cam multe aparate pe-acolo pentru gustul meu, dar deh, eu n-am ureche de audiofil :tongue Cand ne vedem imi iau la mine cd-ul cu Viorel Fundament, sa vaz cum suna. Nu radeti, ca tipul e foarte tare.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=L3IvVJ-lSBg[/youtube]

Despre costuri, s-a mai zis odata si cu permisiunea lu' Mihai mai zis si eu: Nu conteaza cat s-a cheltuit. SI chiar daca ar conta, nu cred ca ar fi un lucru ok sa se mentioneze despre asta pe un forum. Ce e important de stiut referitor la costuri e ca s-au facut sacrificii mari. Si tocmai datorita sacrificiilor, rezultatul va da cele mai mari satisfactii.
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

.VZL.

19 Iun 2014, 20:02

Sa vezi ce ascultam eu ROBOT ARMASAR cand aveam sistemu pe masina :) etno powarrrrr :yh
Seat Leon Cupra R 2012 265 revo2

Mihai B.
Subiect Autor

21 Iun 2014, 12:05

bgd_b92 Am observat ca oamenii sunt ff incantati si fascinati de ce vad si pun intrebari si ar vrea si ei, dar dupa ce le spui pretul se asterne pe fata o tristete o nedumerire si parca din momentul ala nimic numai este la fel de frumos cum a fost pana sa afle pretul.
Cunoscatorii oricum stiu care sunt costurile, iar pentru cei care nu prea au idee cred ca cel mai bine sa sa isi imagineze ca e ieftin, asa o sa ramana cu o impresie mai buna. Oricum e la mintea gainii ca lucrurile facute manual si la comanda in orice domeniu nu sunt ieftine.
Totusi daca cumva sunteti unii interesati de preturi o sa va raspund cu placere in PM, legat de restul :) imaginati-va ca toate aceste frumuseti ale tuningul au fost doar in schimbul unor harti colorate care oricum in lumea asta se duc pe ceva.

bgd_b92
Bogdan

21 Iun 2014, 14:45

Mihai, eu intreb de curiozitate pt ca eu chiar nu cunosc preturile la ceea ce faci tu ; si da chiar m-ar interesa, doar pt cultura mea generala ; eu din contra, apreciez o lucrare bine facuta, unicata, pe comanda, si sunt constient ca a costat o carutza de bani ; insa banul da valoare acelui lucru si il face mai special..daca te-ar fi costat 1000 euro toate cred ca mai vedeam si pe alte masini ; sunt curios asa ca idee la ce pret final se va ajunge cu aceasta masina ; spre exemplu, am dat 15000 euro pe masina SH si am investit 70.000 euro si asta e pretul final ; avand in vedere ca pt bani se munceste, nu stiu de ce se intristeaza altii cand aud ce suma colosala ai investit ; sau credeau ca muncesc 1-2 luni ca sa aiba si ei asa ceva ?!

gamer555
ClubSEAT Admin

21 Iun 2014, 15:12

O mica obiectie bgd, nu banii dau valoare in mod direct ci calitatea ( care e drept, se cumpara cu bani multi)

Mihai B.
Subiect Autor

21 Iun 2014, 20:49

bgd_b92 ai PM cu toate costurile :lol: enjoy, de acum nu o sa ti se mai para la fel de frumos proiectul :tongue

gamer555 ai mare dreptate :hi

bgd_b92
Bogdan

21 Iun 2014, 21:07

Da gmr, corect , ma refeream ca banii pt el presupun ca a insemnat o munca colosala si multe sacrificii dupa cum spunea si cosmin ; deci de aici afirmatia mea

Mersi :hi era doar o curiozitate ; felicitari oricum ; din contra, acum mi se pare mai frumos ( de apreciat ) proiectul avand in vedere banii investiti si munca depusa pentru acestia ( cred ca ai muncit pentru bani, corect ?! ) ; nu inteleg de ce crezi ca daca spui preturile nu mi s-ar parea frumoasa ? mie personal mi se pare unicata masina asta..chiar imi place maxim ( un tuning OEM este usor de facut pt ca ai piese de-a gata si multe puncte de reper ..un tuning adevarat insa este foarte greu de facut ca sa fie apreciat ) si pot sa bat pariu ca oricine care o vede nu are ce comenta la ea...poate cum ai spus tu, decat pretul..pt ca altii stiu ca nu ar putea strange banii astia intr-o viata, dar sa ii bage intr-o masina, mai ales cu cap si la sfarsit sa iasa ceva frumos ; interesanta dar destul de trista si emotionanta mai ales mi s-a parut povestea acestei masini si a ta pe acest topic..si de aici este de apreciat curajul tau si ambitia de a te mai apuca inca o data de un proiect si mai ales unul ca asta..
p.s : sincer, ma asteptam ca suma finala sa ajunga la ~70-80.000 euro ; m-ai fi uimit daca mi-ai fi spus ca s-a ajuns la 100.000 euro..
btw, cand e gata ?

Mihai B.
Subiect Autor

21 Iun 2014, 22:12

bgd_b92 merci mult :hi daca totul va fi livrat in timp si nu vor fi intarzieri si fac fata financiar ar trebuii sa fie gata in 01 septembrie

Aud pe multi pasionati pe forumuri ca spun ca si-ar da ani din viata pentru o masina, ei bine sunt curios daca chiar asa ar face sau doar zic. Eu asta am facut am muncit 4ani pentru masina asta in 4 ani nu am avut concedii, nu am avut zile de nastere nu am avut sarbatori nu am avut familie nu am avut timp de nimic altceva, cu adevarat mi-am dat 4 ani din viata pentru masina asta :)
Ma intreaba multi daca a meritat, ei bine sa lasam masina deoparte, in viata daca ai un vis maret oricare ar fi acela si lupti si iti dai ani din viata pentru el si pana la urma il realizezi...ei bine atunci a meritat fiecare secunda.

Daca sunt printre voi pasionati care viseaza o masina sau tuning sau orice, luptati nu va lasati ridicati-va de atatea ori incat se va satura soarta sa va doboare, nu va luati niciodata ochii de pe visul vostru si ramaneti surzi in fata celor care va spun ca este imposibil sau aiurea ce faceti...stiti nu as vrea sa par eu un intelept sau unul care tine predici, dar mi-ar place sa motivez un cititor oricare ar fi el, care e cum eram eu acum 8ani cand visam si nu speram, cand cei mari imi spuneau nu o sa ajungi tu sa ai de astea, cand imi curgeau balele dupa baietii cu masini, sa-i spun ca poate, ca poate ce vrea el, dar trebuie sa-si doreasca cu adevarat. NU spun ca vai de mine am facut ceva maret, sunt multe masini modificate si multi bani investiti si de alti pasionati, dar ce vreau sa demonstrez este ca se poate si daca nu au bani parintii si daca nu ai firma sau nu furi. Eu sunt un angajat oarecare si fac o munca de jos sunt sofer....daca eu care sunt un nimeni am reusit imagineaza-ti tu, cel care citesti. OBSTACOLELE SUNT ACELE LUCRURI CARE LE VEZI ATUNCI CAND ITI IEI OCHII DE PE VISUL TAU

Sa aveti o seara placuta prieteni !!!
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 47