Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 47

TIBI

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

02 Feb 2014, 08:34

Vai cat de frumos pot coafa un 1p :wink:
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

HUNTER
HUNTER

15 Feb 2014, 10:13

LA MULTI ANI, Mihai!!! :cheers :cheers
sanatate multa, sa faci bani sa realizezi proiectul CUPRA, ca sa ne bucuram si noi pe langa tine. :hi

Mylux

15 Feb 2014, 13:41

La multi Ani prietene! :cheers
LEON 1.4 16V Kit FR
MM 07 ZZR

''Life Is Not A Single Player Game''.

Mihai B.
Subiect Autor

16 Feb 2014, 15:29

Mylux :cheers Multumesc prietene !
HUNTER :cheers Multumesc :) si sper sa va bucurati si voi ca este singurul motiv pentru care-l prezint.

Totusi de data aceasta avand in vedere ca la fel ca si voi nu stiu nimic de masina va propun sa va amuzati putin cu cateva chestii de genul "STIATI CA" legate de proiect. Sper ca nu plictisesc pe nimeni si sper sa va amuzati putin.

STIATI CA in 2009 aveam cumparate 80% din piesele de tuning dar nu aveam nici un euro strans pentru masina
Imagine
STIATI CA in 2012 dupa negocierile de interior am vandut toata linia audio Alpine
ImagineImagine
STIATI CA in 2011 am achizitionat cu un amic Leonul dupa care m-am inspirat in mare parte si la o luna dupa amicul meu la lovit
ImagineImagine
STIATI CA mi-am dorit mult o alta Cupra si dupa cateva saptamani de discutii am pierdut-o in ultimu moment si m-am resemnat cu cea neagra, care pana la urma sa dovedit a fi o varianta mai buna datorita sistemului de electronica si lipsa trapei care duce la o izolatie fonica mai buna. (cu ocazia asta il salut pe proprietar si ii transmit ca nu am resentimente)
Imagine
STIATI CA Cupra am cumparat-o fix in aceeasi data/ora si zi de Luni ca si primul Leon
Imagine
STIATI CA cea mai mare investitie per articol din tot exteriorul a fost facuta in haion
ImagineImagine
STIATI CA cu cat era mai talentat vopsitorul cu atat era mai dezordonat :)))
Imagine
STIATI CA daca pentru mine Cupra e un VIS pentru cei care au lucrat luna de luna la el era un VIS urat :)))
Imagine
STIATI CA in saptamanile cand nu sa lucrat la masina ea a fost inchisa intr-un alt atelier impreuna cu un caine sa fie pazita de rozatoare
Imagine
STIATI CA masina a fost lovita si in fata nu doar in spate...asta nici eu nu am stiut pana recent :))))
Imagine
STIATI CA decand este la mine masina a facut mai multi km pe platforma decat pe roti
Imagine

Sper ca nu v-am plictisit :tongue si data viitoare sper ca o sa am poze cu lucrarile de la interior, totusi pana atunci va atasez cateva poze cu viitoarele amplificatoarele:
ImagineImagineImagineImagineImagineImagine
STIU CA SUNT PROST. DAR CAND MA UIT IN JURUL MEU, PRIND CURAJ.

TIBI

16 Feb 2014, 15:45

Cu intarziere , iti urez si eu la multi ani!

Modificarea a fost la tine ca o "obsesie". Cate sacrificii ai facut.. esti de admirat pt pasiune.
Culmea culmilor... altii viseaza sa aiba trapa, ba chiar isi taie plafonul...si tu zici ca e mai bine fara din cauza zgomotului redus :lol:
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

bgd_b92
Bogdan

16 Feb 2014, 18:59

La multi ani si din parte mea cu intarziere..nu am avut acces la calcularici in weekend ; :cheers

Da tu Stiai Ca aceasta masina va fi probabil unicat in lume ? :yh oricum permite-mi sa-ti spun in gluma ca nu esti sanatos mamica :yh :yh
Fraza asta " STIATI CA in 2009 aveam cumparate 80% din piesele de tuning dar nu aveam nici un euro strans pentru masina " mi s-a parut cea mai tare...abea astept sa o vedem gata cat mai curand :yah

CristianACS

16 Feb 2014, 20:24

La multi ani cu intarziere :cheers sper sa ti se implineasca VIS-ul pana la capat, vreau sa o vad si eu live. :hi
Frumoasa istorie. :thumbright: :thumbleft:
Seat Leon 1M Top Sport , ARL - 133kw
Ex: Seat Leon 1M Sport, ASV - 81kw

gamer555
ClubSEAT Admin

16 Feb 2014, 21:47

prin cate ai trecut tu si cu leonul vechi si cu cupra, poti linistit sa scrii o carte :)

exo_luci

17 Feb 2014, 00:12

pfff.....la tine e incurabil acest microb ...nu am cuvinte si nu pot scrie cat de mult apreciez devotamentul tau pentru masina , felicitari ca ai reusit sa treci peste greutatile cu care viata ta nu a fost prea blanda...

Iti doresc sa duci acest proiect la capat fara alte probleme...e chiar de vis...nu cred ca sunt singurul care citeste paginile dedicate acestei masini cu sufletul la gura , asa ca fi foarte sigur ca nici bunicu nu ar fi plictisit sa citeasca aici :drive
Bmw e92 335D

Ex :Ibiza 1,9 tdi cupra 2??cp

Cosmin
Admin

17 Feb 2014, 08:59

Mihai B. scrie:
va propun sa va amuzati putin cu cateva chestii de genul "STIATI CA" legate de proiect. Sper ca nu plictisesc pe nimeni si sper sa va amuzati putin

STIATI CA planul initial prin 2008 - 2009 era sa se achizitioneze un Leon 1P FL 1.4 TSI si ca a existat o persoana care l-a convins pe Mihai ca e o mare prostie? :tongue

STIATI CA atat CUPRA 1P FL initiala cat si cea actuala au fost cautate / gasite / selectate de aceeasi persoana? :tongue

STIATI CA hotararea de a cumpara masina a fost luata vazand doar niste poze? :D

Mai am cateva, da' le pastrez pentru final :glasses
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

bgd_b92
Bogdan

17 Feb 2014, 13:03

Cosmine, cred ca replica ta de sfarsit o sa fie ceva gen : " Stiai ca ii voi cere lu Mihai XXXX comision ??? " :yh

Mihai B.
Subiect Autor

22 Feb 2014, 02:39

Ma bucur ca v-ati amuzat putin cu STIATI CA :))) chiar daca probabil majoritatea nu au gustat postarea aceasta, fata de ei imi cer scuze.

TIBI Multumesc de urare :hi , da la mine pasiunea a devenit viciu si in viata daca ai un vis oricare ar fi acela cere sacrificii si cu cat este mai mare cu atat vor fi mai mari si sacrificiile. Legat de trapa m-ai inteles gresit putin, eu ma refer doar din punct de vedere audio si mai ales cand se doreste o izolare fonica cat mai buna.

bgd_b92 Multumesc de urare :hi . Aceasta masina va fi unica in ochii mei si asta e cel mai important :wink: . Legat de faptul ca nu sunt sanatos stai linistit aud asta de 5 ani de pe vremea cand spuneam ce vreau sa fac, apoi m-au transformat in nebun...pana in momentul de fata in care numai stiu unde sa ma incadreze :))). Un om normal nu poate face lucruri iesite din comun, de altfel mi-ar fi si teama sa fiu normal, o viata aveam de ce sa nu facem ce iubim mai mult?...vezi tu bgd_b92 IN VIATA ASTA TOTI MURIM, DAR NU TOTI TRAIM :(

CristianACS Multumesc de urare :hi si sa fie. Live pt oricine doreste va fi disponibila in Septembrie

gamer555 :)))), daca ai afla una alta si de viata mea de zi cu zi ai spune acelasi lucru :tongue

exo_luci Apreciez :hi si sa fie, dar cuvintele tale sunt mult peste ce merit :oops:

Cosmin :D :D in primul rand trebuie sa recunosc ca ai jucat un rol fff important in acest proiect si multe iti sunt datorate tie :hi .
Legat de motorul 1,4TSI ce ai fi vrut sa iau daca nu aveam nici un ban strans si Cupra second era 19mii :P si da dupa ce am pierdut Cupra alba am mers pe mana ta .
Apoi legat de faza cu poze e valabila de atunci pana azi :yh eu doar din poze vad masina si dirijez proiectul :D
Tare curios sunt ce pastrezi la final :))) vezi de ce se spune STIATI CA :))) pentru ca nu stiati inainte :))))
Aa si sa nu uit, daca vrei un anume comision pot plati in natura ? ca deja sunt dator in toate directiile :blackeye:

bgd_b92
Bogdan

22 Feb 2014, 08:07

Mihai B. scrie:
IN VIATA ASTA TOTI MURIM, DAR NU TOTI TRAIM :(

Adevarat graiesti...multa bafta in continuare :wink:

Cosmin
Admin

22 Feb 2014, 15:09

Mihai B. scrie:
Cosmin.. daca vrei un anume comision pot plati in natura ? ca deja sunt dator in toate directiile :blackeye:

Mihai, e foarte tentanta propunerea ta si ma simt foarte onorat. Esti ficior fain, insa, din pacate, dupa cum prea bine stii, sunt insurat. Asa ca treaba cu comisionul in natura pica din start, sunt fidel nevesti-mii. Daca in natura se refera la cartofi, ceapa si altea alea, atunci da, accept. Un sac de grumpene, un kil de slana si-o feldara de faina. Plus doua plapume, ca cica vine o iarna crunta :yh (pt. colegii non-ardeleni care n-au intels nimic din ulitmele propozitii, dati cu gugal :) )

La modul serios acum, astept si eu - ca toti ceilalti - sa vedem masina terminata. O sa iti trimit pe mail concluziile referitoare la partea cu iluminatul interior, mai am cateva chestii de masurat.

Iar referitor la "STIATI CA", sunt multe de spus. Spre exemplu, STIATI CA admisa EvoMS, comandata de mine in US a facut drumul pana in Romania de doua ori? :shock: Datorita unui functionar de la posta, coletul a fost re-expediat la destinatar. A trebuit sa platesc transportul din US de doua ori. Noroc ca nu a venit pe curier, altfel transportul era mai mult ca admisia :D

Si tot legat de admisie, STIATI CA la montaj (pe care l-am facut in fata blocului, cu toti vecinii adunati in jurul masinii), Mihai e reusit performanta sa zgarie heatshieldul ignorand instructiunile mele de a nu desface folia de protectie inaintea montajului? :tongue Mai mult, a scapat in compartimentul motor si un surub de la conul OEM de dirijare a fluxului de aer, iar extragerea lui a durat mai mult decat montajul admisiei prorpiu-zise? (Na, ca te-am zis la toata lumea :D :tongue )
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

Mihai B.
Subiect Autor

22 Feb 2014, 15:16

Cosmin ma chinui de ani de zile sa-mi fac o imagine de om profesionist si uite ce dai tu din casa :))). Trebuie zgariat si ala ca doar nu vroiai sa fie ca si toate celalalte si legat de surub...erau fete si mi-au distras atentia...sti bine ca de cand cu proiectul asta numai stiu ce sunt fetele :)))))
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 47