Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 47

TIBI

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

19 Mai 2013, 19:29

Ciudat pt ca atunci cand te-am vizitat(nici acum nu uit senzatia cand am condust bolidul tau :tongue ) nu trecuse nicio masina.O fi fost vreo drona cdred :lol: In orasul meu se faceau poze dintr-o masina
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

Mihai B.
Subiect Autor

19 Mai 2013, 22:30

Pe naiba cum ai uitat :)))) erai drogat ce e cu tine de ai uitat, numai ti minte ca te mirai ce e masina ai cu globul ala mare pe ea :)))), ei bine uite raspunsul , era masina google :)))
STIU CA SUNT PROST. DAR CAND MA UIT IN JURUL MEU, PRIND CURAJ.

TIBI

20 Mai 2013, 05:19

Dupa ce vezi o cupra cum o ai tu,o mai si conduc...crezi ca am mai bagat de seama ce era in jur? :lol:
Posibil sa fi fost euforic dupa test drive :tongue Asa ceva nu te lasa rece
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

maxbvro

25 Mai 2013, 21:27

Salut,chiar sunt curios de planurile tale in legatura cu sistemul audio,pe mine leonul ma dezamagit la capitolul asta,tot Marian mi-a insonorizat si mie cu dynamat podeaua si usile,mi-a pus mediile si inaltele pe stalpi ,pe partea asta suna fantastic,dar dupa cum stiti usile leonului sunt proiectate extrem de prost,neavand acea fata metalica din interiorul usii si macaraua geamului fiind direct pe fata de plastic a usii,astfel aparand tot felul de zgomote din interiorul usii,iar din cauza volulmului foarte mare din usa(cred eu) eu n-am reusit sa gasesc pana acum un midbass sa sune bine,sa coboare in frecventa,am incercat pana acum dls b6a,dls r6a,helix rs806,micro precision seria 7,dd AW6.5,cele din urma sunand cel mai bine,dar nu cum ar trebuii,fiind ajutate mult de subwoofer,asa ca spor la treaba,sper sa iasa ce-ti doresti.

Mihai B.
Subiect Autor

05 Iun 2013, 11:41

maxbvro te salut :hi
Da ai dreptate in ce spui, usile au anumite probleme, dar care au rezolvare.
Spune-mi tu doar un difuzor ai pe usa nu ? Medile le ai pe stalp nu in bord asa ?
Eu am sa folosesc Seria Z de la microprecision fiind peste seria 7 si am sa pun doua pe usa deci am nevoie de volum dublu, apoi ele vor fi reglate din procesor sa nu coboare mult pe bass deoarece am sa mai fac o alta incinta in bord unde am sa pun alte doua microprecision doar pentru bass, asa rezolv problema usiilor, vreau doar medii de la ele si folosesc doua .
Inaltele vor fi in stalpi, medi-inalte in bord langa parbriz, medii 2 perechi pe usi, bass o alta incinta in bord si un subwofer in portbagaj.
Ceva fff important pentru o linie audio sunt amplificatoarele, de asta unele sunt ieftine si altele costa cel putin dublu si paradoxal au putere mult mai mica :D, aici am sa merg pe Simfony si am sa folosesc cate un amplificator pentru fiecare set in parte.
Linia e calculata si gandita bine de mult timp...sper ca si rezultatul sa fie pe masura calculelor si a cheltuielilor :|
Multumesc de informatie :wink:

maxbvro

07 Iun 2013, 20:18

Da,mediile si inaltele sunt pe stalp,media pe bord nu stiu cat o sa te ajute,aceiasi frecventa de bas nu poate sa provina din doua parti,si din usi si din bord,se anuleaza intre ele,media e pusa pentru voce, in schimb o sa te ajute refacerea fetei de usa pentru 2 midbass, si din experienta de pana acum am constatat ca nu neaparat cei mai scumpi suna si cel mai bine,trebuie sa se potriveasca si cu usa,oricum astuparea buzunarului din usa cu mdf si fibra sticla pentru 2 midbass va rigidiza forte mult usa si nu se vor mai auzii rezonante din usa,actualmente la mine nu pot sa cobor din procesor mai mult de 6o-70hz pe midbass pentru ca incepe sa vibreze toata usa,iar la o usa bine insonorizata poti cobora linistit la 40hz. In concluzie o sa sune foarte bine prin modificarea usilor,iar la ce componente ai ales pentru sistem o sa ai o fidelitate a sunetului incredibila,bafta la cash,o sa investesti ceva dar daca esti audiofil merita.

Mihai B.
Subiect Autor

12 Iun 2013, 12:59

Da ai dreptate in afara de faza cu difuzoarele ca se anuleaza aici nu iti dau dreptate :P, merci de sfaturi si sper sa ne intalnim odata dupa ce o termin....cand va fi si asta...
Legat de ce ai zis in ultima parte vroiam si eu sa mai adaug ca linia audio va fi facuta strict pentru o calitate maxima a sunetului nu pentu putere.

Mihai B.
Subiect Autor

29 Iul 2013, 13:16

Coming Soon !!! :yah

Imagine

mususk266

29 Iul 2013, 13:20

esti acasa? as trece saptamana viitoare incolo sa vad bestia.
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)

Andrei_Nick

29 Iul 2013, 16:22

Super, super, super!!!
Arata intr-un mare fel !
Bravo ! :D

bgd_b92
Bogdan

29 Iul 2013, 20:23

Era ora ~ 18:00 cand m-am apucat sa citesc topicul tau cap-coada..cam acum am terminat..~21:00 :yh ..sincer..mi-as fi dorit ca toata treba asta sa fi fost doar o poveste si sa o citesc intr-o carte...sa cred ca asa ceva cum ti s-a intamplat tie nu se poate intampla in realitate...nu pot decat sa te felicit, sa iti urez multa bafta in continuare si sunt sigur ca vei termina proiectul pentru ca atunci va fi un Leon unicat in Europa ca sa nu zic in lume :hi toata stima pentru tine, pentru ca ai putut sa treci peste toate necazurile si nu ti-ai abandonat visul..esti un exemplu pentru mine cel putin si pentru asta te admir si sper sa te cunosc :hi sincer, daca as fi in locul tau, cand e gata proiectul as lua o "cusca" invizibila, as pune-o la expozitie si i-as scrie toata povestea...cu siguranta m-as imbogati si ar veni oameni din toata lumea sa o vada :lol:

Mihai B.
Subiect Autor

30 Iul 2013, 01:05

gamer555 oooo bine era dar mai am mult, interiorul e investie mai mare si de aceasi durata
mususk266 nu sunt tot pe afara muncesc sa platesc distractia, cred ca ramane sa vin eu cu ea la tine vara cealalta .
Andrei_Nick multumesc !
bgd_b92 ma simt onorat :hi si iti multumesc de urari si aprecieri, dar multe nu le merit. E adevart ca e ff greu sa te ridici si sa mergi mai departe....se intampla ca si eu ma intreb daca mai merita cateodata cum ar fi si acum...citeste ce o sa scriu in continuare.

AM PROGRAMAT O MICA SEDINTA FOTO PENTRU A VEDEA CU TOTI INCLUSIV EU REZULTATUL ACESTEI ETAPE, PANA AICI TOATE BUNE, DAR LA INTOARCERE MASINA A AVUT UN MIC ACCIDENT. PENTRU O MASINA NORMALA MAI BINE ZIS ERA MIC, DAR CU VOPSEAUA MEA E GRAV...ASA CA MASINA SE VA INTOARCE IN ATELIER DIN NOU...ESTE VORBA DE BARA SPATE CARE IMPLICA SI EVAZARE PLUS HAION SI STOP...SINCER VA SPUN...CA MI-A CAM AJUNS PANA SI MIE...DEMORALIZANT TARE CE SE INTAMPLA (haionul nu a fost atins, dar vreau sa repar un defect cu ocazia asta)

ImagineImagineImagineImagine

bgd_b92
Bogdan

30 Iul 2013, 06:53

Cu siguranta asa voi face...sincer treaba cu vopseaua nu se merita..accidentele si zgarieturile sunt inevitabile...imi pare rau de ceea ce ti se intampla...apropo, stiu ca exista o folie de protectie complet invizibila impotriva zgarieturilor..la carbon systems costa ~2500 lei infoliatu complet al masinii..de ce nu pui asa ceva? Si cand e vreo problema schimbi decat bucata de folie..nu iti afecteaza absolut nimic(luciu,vopsea,erc)

gamer555
ClubSEAT Admin

30 Iul 2013, 10:10

hmm, nu imi place ce citesc. cum adica "mic accident" ? cu asemenea masina trebuie sa mergi cu ochii in patru, nu doar sa fii tu atent dar sa si previi (cu ochii in oglinzi sa nu fii lovit din spate la semafoare stopuri etc).

:cry
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 47