Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 47

Mihai B.
Subiect Autor

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

15 Mar 2013, 09:52

TIBI ai dreptate
BOGY26 si eu sper la fel
Geo_DMG merci sa fie :lol:
john.s Merci de sfat
mususk266 Stefane prietene hai sa iti spun ceva amuzant ieri discutam cu cei de la Vossen sa schimb si sa pun Vossen pe 20" :lol: :yah , dar din pacate sunt exagerat de scumpe si nu imi permit.
Legat de ce zici tu eu cred ca tu nu ai inteles mare lucru din acest proiect :P .
In primul rand dupa cum ai vazut in postarile precedente eu am deja jantele pe 19".
Doi la mana eu nu o sa las masina in parcari aglomerate, nu o sa o las mult timp nesupravegheata, incerc sa nu ies cu ea pe ploaie, nu o sa o folosesc iarna, interior cu alcantara rosu deci probabil nici nu ma urc incaltat in masina, deci chiar crezi ca jantele mai se pot numi compromis la toate acestea ?
Trei la mana daca Doamne fereste o sa o zgarie cineva sau sare o piatra in vopsea eu tre sa revopsesc toata masina ca nu se poate retusa sau daca se intampla sa se pateze alcantara sau daca am o defectiune la motor si trebuie sa tai masina cu flexul sa dau bara fata jos. DECI CREDE-MA JANTELE SUNT ULTIMUL LUCRU DE CARE IMI E FRICA LA MASINA ASTA, prefer sa schimb unset de jante decat sa revopsesc masina sau sa retapitez un articol.
Eu am fost constient din prima zi de amploarea acestui proiect si stiu ca Leonul la gata nu va mai fi o masina pe care sa o pot folosi ca si o masina cel mai probabil va fi o sa fie o jucarie cu care ies Duminica .
STIU CA SUNT PROST. DAR CAND MA UIT IN JURUL MEU, PRIND CURAJ.

TIBI

15 Mar 2013, 10:04

Iti poti lasa masina nesupravegheata oriunde si oricand,insa ai nevoie de o ''alarma'' ca a mea :tongue
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

adi_repulse

18 Mar 2013, 08:58

Mihai... te poti gandi si la alta varianta... cauta`ti un sponsor pt linia interioara care sa iti faca masina si apoi sa ti`o prezinte la show`uri, e un win win si iesi si mult mai ieftin ;) :cheers

Mihai B.
Subiect Autor

18 Mar 2013, 10:56

Nimeni nu cred ca investeste asa mult pentru reclama si din ce am observat pana acum , cu cat sunt mai buni cu atat au nevoie de mai putina reclama. Cel putin baiatul care vreau sa faca interiorul are tot masinii de zeci de mii de euro in lucru si cand vorbeam eu de programare se chinuia sa imi faca loc si mie :D .
Nu e o idee rea ce zici tu, dar nu cred ca sunt sanse sa o pun in practica. Ar mai fi de adaugat si calitatea, inca nu am gasit pe nimeni mai bun si legat de piele, iar la piesele de audio nu vreau sa fac exceptie. Stiu ca acum sunt si sarac si cu pretentii :lol:, dar ori fac totul cum am facut pana acum fara rabat de calitate ori mai bine nu fac.

SI O POZA DIN CIMITIRU DE VECHITURI :lol:
Imagine

TIBI

18 Mar 2013, 11:10

Ai bagat frumusete de masina pe santierul ala ? :shock:
Cate galme ai pe gume?

huse piele schimbator

geidi

18 Mar 2013, 12:32

Mihai B. scrie:
Nimeni nu cred ca investeste asa mult pentru reclama si din ce am observat pana acum , cu cat sunt mai buni cu atat au nevoie de mai putina reclama. Cel putin baiatul care vreau sa faca interiorul are tot masinii de zeci de mii de euro in lucru si cand vorbeam eu de programare se chinuia sa imi faca loc si mie :D .
Nu e o idee rea ce zici tu, dar nu cred ca sunt sanse sa o pun in practica. Ar mai fi de adaugat si calitatea, inca nu am gasit pe nimeni mai bun si legat de piele, iar la piesele de audio nu vreau sa fac exceptie. Stiu ca acum sunt si sarac si cu pretentii :lol:, dar ori fac totul cum am facut pana acum fara rabat de calitate ori mai bine nu fac.

SI O POZA DIN CIMITIRU DE VECHITURI :lol:
Imagine

Salut Mihai, felicitari pentru masina! Stiu ca nu am prea multa vechime pe acest forum si nu vreau sa se considere reclama...(poate multi ma stiu dupa username si sigur ne cunoastem din vedere). Daca vrei perfectiune in materie de sunet si lucrari de interior (modificari, piele, orice) e foarte greu sa gasesti pe cineva mai bun in Europa. http://www.facebook.com/ArtInMotionExclusive
Seat Leon FR TFSI

Cosmin
Admin

18 Mar 2013, 14:51

:)

Da, Marian se va ocupa de interior. E vorbita treaba de mult..

(scuze Mihai ca am raspuns eu :tongue )

PS: Si sa nu mai vii cu idei sa iau masina, ca eu nu conduc OZN-uri d-astea..Am deja casa ipotecata la banca.. :tongue Poate doar daca e trasa-n folie..
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

Mihai B.
Subiect Autor

18 Mar 2013, 18:03

geidi merci de sfat. Marian e un bun prieten de al meu si cu el am discutat de lucrarile de audio si interior. Daca citesti postarile anterioare o sa vezi ca si eu spuneam ca nu prea exista om mai talentat ca si el. Totusi din pacate calitatea costa si el fiind unul din cei mai buni la fel sunt si preturile, asa ca mai astept pana demarez lucrarile la interior.

Cosmin sti ce e ciudat Cosmine ? La inceput toata lumea ma cauta sa vina sa faca o tura cu masina. Mergeam seara in oras si conduceau mai mult prietenii decat eu.
Acum dupa ce am terminat vopsitul numai gasesc pe nimeni nici sa mute masina, abia gasesc om sa o duca inapoi la garaj, nimeni numai vrea sa aibe de a face cu ea :lol:
De asta la vara daca as vrea sa o trimit la un show nu pot ca nu se risca nimeni sa o conduca :P

Cosmin
Admin

18 Mar 2013, 18:38

Mihai B. scrie:
nu mai gasesc pe nimeni nici sa mute masina, abia gasesc om sa o duca inapoi la garaj, nimeni numai vrea sa aibe de a face cu ea :lol:

Serios? :tongue Si te mira chestia asta, nu? :tongue

Ce ti-e si cu lumea asta.. Vezi ce prieteni ai? Cand ai mai multa nevoie, nimeni nu vrea sa mute masina :D Pai la cate mii a costat vopsitu', ce om cu mintea-ntreaga vrea sa o conduca? Io nici pe semnatura si cu tine-n dreapta nu conduc, iti spun de-acum..
Cand ma duc sa rezolv ce am de rezolvat la masina ta ma dezbrac in c*ru' gol si imi iau costumul de pene de paun, sa nu zgarii fulgii de pe ea :yh
Imagine

Mihai B.
Subiect Autor

18 Mar 2013, 21:14

Nu esti sanatos Cosmine :)))) :lol: lasa ca pana atunci tre sa gasesc pe cineva sa o duca in Sibiu si deocamdata nu gasesc pe nime sa o duca un metru :P

HUNTER
HUNTER

18 Mar 2013, 22:31

Mihai:suna un prieten...07659xxxxx....iar eu iti voi raspunde :cheers
senzatia din spate,in mers,o cunosc,oare cea de la volan,cum ar fi??? :yh
cel ce se va incumeta sa se urce la volan,trebuie sa aiba sange-n instalatie,asta e clar,ca nu conduci in fiecare zi o masina de zeci de mii de euro.

Cosmin
Admin

19 Mar 2013, 09:24

Sa-l vad eu pe ala care se urca la volan (in afara de Mihai).. :tongue

Voi stiti ca pt. orice zgarietura trebuie vopsita din nou toata masina, da? Culoarea nu se poate comanda dupa cod, e facuta custom.. Cu fulgi cu tot :P

Stiti cate mii de euro a costat vopseaua? Multe.. Eu mi-am luat credit de la banca banii aia acum 3 ani.. Si inca platesc rate.. Asa ca nu am chef sa o vopsesc pe banii mei (care nu ii am).. Ptiu! Nici sa nu vad scaunul soferului.. :lol:
Imagine

adi_repulse

19 Mar 2013, 10:04

HUNTER scrie:
asta e clar,ca nu conduci in fiecare zi o masina de zeci de mii de euro.

da` pt ce o ai sa te uiti la ea cum rugineste? daca imi iti M5 sau S6 il ti in garaj?
nu o conduci toata ziua doar daca iti vinzi casa si parintii sa iti tunezi masina :yh :yh :yh

Mihai B.
Subiect Autor

19 Mar 2013, 11:16

adi_repulse un pic te inseli sau poate nu ai inteles bine la ce facem noi referire :o .
Nu e vorba de valoarea totala a masinii, sunt sigur ca sunt Leoane ce depasesc valoarea investitiei mele de pana acum. Ex : daca pui o cupra noua 25.000+ vreo 8.000 bagati in motor+vreo 2.000 in interior deja suntem la aceasi valoare sa numai vorbim de M5 sau S6 si ce ziceai tu mai devreme.
Problema la mine este alta, vopseaua e scumpa si orice zgarierura sau un mic incident necestita revopsire totala si un paint job House of kolors costa vreo 5.000 cine il face mai ieftin face rabad de calitate. Alta problema e ca nu poti face Casco.
Deci in concluzie o tura cu masina e riscanta din cauza vopselei si din cauza lipsei de casco nu din cauza ca vezi doamne ce masina scumpa...e doar un Seat cum zic toti cei ce au BMW sau Mercedes :P
Ar ma fi de adaugat ca persoanele din alte tari care modifica de la A la Z o masina in general nici nu o inmatriculeaza o duc cu platforme la show sau circula cateva luni cu ea vara, deci numai compara masinile custom made cu M6 sau S6 stock fiecare e cu mama ei si nu se compara intre ele.

TIBI

19 Mar 2013, 16:21

Mihai , ai avut hemoroizi cand ai hotarat sa iti schimbi radical masina :tongue Nahh belea acum :lol:

huse piele schimbator
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 47