Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 47

boditza

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

06 Mar 2013, 19:29

Cu adevarat eye candy :hi

Cosmin
Admin

06 Mar 2013, 20:24

Mihai B. scrie:
..fulgii nu se observa in poze doar in realitate..

A vopsit-o Dan de i s-au dus fulgii :yh :yh
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

Geo_DMG

06 Mar 2013, 23:48

daca asa arata in poze, inseamna ca realitatea e si mai si...jos palaria, absolut dementiala!
On Seat Leon 2.0 TDI Sport-Up [BKD]

viewtopic.php?t=11603

MHL
Mihai

07 Mar 2013, 07:49

Foarte frumoasa culoarea! 8)
EX Seat Cordoba 1.4 16V 100CP
Red Emotion "Cupra look"
http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?f=68&t=8192
Imagine

Razvan V.

07 Mar 2013, 16:43

Dementiala :!: :!: :!:

Mihai B.
Subiect Autor

11 Mar 2013, 01:01

Merci baieti de aprecieri !!!
V-am pus o poza cu ea seara cand nu bate soarele pe ea, imi place mult cum prinde tenta neagra spre bot.

Nu e deloc usor sa gasesti nuanta preferata la house of kolor, avand in vedere ca nu au coduri de culoare, toate amestecurile de vopsele avand rezultate unice.
Mi-a fost fff greu sa ma decid pe culoarea de fond si nu avem de unde sa ma informez ca nu prea vezi masini vopsite cu HOK, plus ca fiecare o face pe gustul lui si nimeni nu prea zice exact reteta vopsirii (de altfel nici eu nu o stiu exact pe a mea :))) ) Pe oricine intrebam ceva de House of Kolor in loc sa imi dea o idee ma intreba daca sunt nebun :lol: sa vopsesc cu HOK masina si ca apoi numai pot retusa nimic trebuie revopsit total. Asa ca am inceput de unu singur cu urmatoarele variante:
Varianta 1 - era sa fac pe fond negru, dar asta insemna ca doar la soare sa prinda o tenta rosie in rest neagra si am zis ca nu vreau sa fie confundata cu o masina neagra.
Varianta 2 - era sa fac pe fond gri inchis, dar dupa primele probe facute pe o monstra a prins o tenta maronie si nu mi-a placut...cu toate ca probabil nu era asa pe o suprafata mai mare. Eu cred ca pe gri inchis la soare se vedea cum se vede a mea seara si seara se vedea negra...am momente in care ma gandesc ca probabil trebuia sa fac pe gri inchis sa fie un rezultat mai inchis, dar nu exploda asa frumos ca si acum efectul de candy la soare.
Varianta 3 - cea pe care am ramas cu fondul argintiu. La soare ati vazut ca efectul de candy e maxim si seara prinde tenta neagra. In poze din pacate nu se vad fulgii hexagonali bagati in primele straturi. Cei care au vazut masina spun ca sclipesc ff puternic si legat de nuanta pozele nu se compara cu realitatea...acum si eu sunt ca si voi am vazut doar poze.
Imagine
STIU CA SUNT PROST. DAR CAND MA UIT IN JURUL MEU, PRIND CURAJ.

Mihai B.
Subiect Autor

11 Mar 2013, 01:45

Din pacate pentru mine PROIECTUL VA FI OPRIT PENTRU JUMATATE DE AN :cry: (mai mult sau mai putin)

Toate probleme intervenite in timpul vopsirii si a finisarii masinii au crescut costurile cu multe mii peste ce ma asteptam.
Doi la mana se pare ca si la o masina este ca si la o casa, cand ajungi la interioare esti la jumate :(. Asa si eu acum sa termin exteriorul mai am nevoie de omolgari, apoi de montat alarma, electronica si anvelopele. Apoi masina va intra in garaj pentru 6 luni si apoi o sa decid daca incep interiorul sau daca o las asa. Nu suport sa fac jumatati de masura, pana acum e facut totul dupa cum mi-am dorit eu si fara nici un compromis si la fel vreau sa fac in continuare, ori cum vreau eu ori stock. De asta legat de interior ori fac linia audio HIGH QUALITY si apoi piele ori ramane asa. Pacat doar ca sunt atat de ridicate costurile...de asta nu stiu daca reusesc...dar pana mor cu siguranta voi reusii :yh si privind trecutul meu ma gandesc ca daca am ajuns pana aici poate reusesc sa ajung si la final, doar ca presiunile familiale si a vietii personale sunt tot mai mari...datorita sacrificiilor pentru acest proiect.

Asa ca baieti...o sa va tin la curent cu ce va mai fi sau ce ma decid sa fac sau sa nu fac.
Va multumesc la toti de aprecieri si de sustinere !

TIBI

11 Mar 2013, 07:24

Ce omologari trebuie sa-i faci?
Mai e si altceva pe langa trecerea in carte si talon a culorii?
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

gamer555
ClubSEAT Admin

11 Mar 2013, 11:04

jos palaria pentru pasiune si bani/timp investiti. in legatura cu urmatorul pas - interiorul, totul tine de ce iti doresti tu de la masina. pana acu ai modificari la motor -> masina de curse, modificari la exterior unice -> masina de show, apoi vrei modificari sunet -> masina db drag. vrei sa o faci all-in-one ? :)

Mihai B.
Subiect Autor

11 Mar 2013, 12:30

TIBI trebuie facut ITP prima data ca a expirat de cand sta in atelier , apoi schimbat talonul pentru culoarea...m-am gandit ca poate...poate si numarul de inmatriculare ca mi-a mai zis unul altul ca am nr de cocalar :x poate doar invidiosi. Voi ce credeti ar trebuii schimbat ? Eu l-am ales pentru ca e plin de semnificatie pentru mine. Apoi vreau sa trec in talon jante pe 19".

gamer555 :))) buna asta. Teoretic linia audio era o prioritate, eu asta am dorit cel mai mult o linie audio profi, dar acum am inteles ca pentru a monta o asa linie trebuie demontat tot interiorul inclusiv bord si modificat bord si usi plus izolat in totalitate...apoi recomandat ar fi imbracat in piele...rezultat 20.000 E :cry: .
Cand am inceput proiectul nu avem in calcul motorul, dar de la evacuarea am ajuns la pompa de benzina de inalta presiune si intercooler :lol: una a tras-o pe celalta si s-au dus cateva mii apoi costurile vopselelor a fost peste asteptari apoi problemele intervenite apoi intarzierile apoi manopera finisarii fibrei a fost peste asteptari si uite ca s-au mai dus cateva mii si asa ca pana la interior am pierdut jumate din bani alocati pt interior :cry: :cry: .
Asa ca ... o sa vad ce o sa fac si cand o sa fac...UN LUCRU E CLAR, AM ASTA IN SANGE SI NU MA LAS :o

TIBI

11 Mar 2013, 13:11

La cum arata acum masina,numarul chiar i se potriveste :lol: . I se potrivea si inainte la cum se auzea si mai ales cum rupe aderenta :tongue
Guri rele intr-o mai mica sau mai mare masura vor fi totdeauna.
Eu chiar vreau sa schimb nr,m-am plictisit si vreau unul mai personalizat(conform cu ceea ce fac :glasses )
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

BOGY26
Bogdan

11 Mar 2013, 22:56

Ce topic mai urmarim :?: :cry: ..pe topicul tau si al lui Marian ma uitam foarte des...sper sa "revii" cat mai repede :!: :!: :!:

Geo_DMG

11 Mar 2013, 23:45

nr tau chiar reprezinta ceva important...este visul tau si asa trebuie sa ramana, nu are nicio treaba cu cocalarismul, doar cine nu stie vb aiurea. jos palaria pt ce ai facut pana acum si sper sa-ti cada in cap sacul ala cu bani, pt a vedea proiectul finalizat.

bafta!
On Seat Leon 2.0 TDI Sport-Up [BKD]

viewtopic.php?t=11603

mususk266

12 Mar 2013, 08:16

daca asta este numarul ales de tine de la bun inceput atunci nu-l schimba, nu ai de ce, la urma urmei este treaba si problema ta, cum zicea colegul, guri rele vor fi mereu.
nu te sfatuiesc sa treci la jante pe 19, noi nu avem drumuri pentru asa ceva si sa stai numai prin service cu ele va fi frustrant. rezuma-te la niste jante pe 18, cel mai bun compromis il vad eu pentru conditiile actuale sau daca te vei duce cu masina la expozitii, intruniri, saloane auto, s-ar merita jante pe 19 dar doar de show, exclus rularea cu ele pe strada.
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)

john.s

12 Mar 2013, 09:42

lasa numarul! asta nu e masina de cocalar sau alte alea ...
Leon FR - benzinar frate :)

Folositi semnalul in trafic - nu platiti factura mare la electricitate!
Mergeti pe prima banda daca nu va grabiti - unii mergeam cu 35km/h cu bicla...
Asteptati 2sec dupa ce se pune verde pana sa claxonati - nu suntem la start de cursa!
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 47