Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 47

zeusik
Nashul

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

12 Iun 2012, 20:09

Mihai, eu am trecut prin Alba. Daca o sa mai ajung poate ne auzim. Din pacate am fost prin februarie si era multa zapada, m-am adaposit la Go in caffee.
Numai bine!
"În viață risipim ani, iar la moarte cerșim clipe"
Leon 1M Last Edition - 1.9 TDI PD (AXR) - 2006
EX: Seat Cordoba 1.4 75 cp - 2004 - custom made

kenzo_boy

13 Iun 2012, 22:50

bai neneee ma bucur extrem de mult sa vad poze cu o cupra si ca este chiar a ta...si nu ai cumparat motor de mixer cum vroiai tu :D
am citit in graba posturile pana am ajuns sa iti scriu si am observat ca vrei sa te apuci de muzica , motor si exterior...pe rand te sfatuiesc sa faci toate astea...si nu in graba!nu ma pot abtine sa iti zic sa nu pui jante pe 19,1 la mana...2 -la masina asta...iti dau voie :) sa ii schimbi evacuarea soft admisie,si forge dv,fmic...atat!350+(de ajuns) cai vei avea si nu ai nevoie de alte pompe samd...
dar vom mai vb noi...si cand esti in ro...astept un tel de la tine sa vb mai multe;)

drumuri bune :D
Leon TFSI powered by RBN
Imagine

Mihai B.
Subiect Autor

14 Iun 2012, 00:07

zeusik scrie:
Mihai, eu am trecut prin Alba. Daca o sa mai ajung poate ne auzim. Din pacate am fost prin februarie si era multa zapada, m-am adaposit la Go in caffee.
Numai bine!
Ramane pe alta data , eu totusi sunt destul de rar prin tara .
kenzo_boy scrie:
bai neneee ma bucur extrem de mult sa vad poze cu o cupra si ca este chiar a ta...si nu ai cumparat motor de mixer cum vroiai tu :D
am citit in graba posturile pana am ajuns sa iti scriu si am observat ca vrei sa te apuci de muzica , motor si exterior...pe rand te sfatuiesc sa faci toate astea...si nu in graba!nu ma pot abtine sa iti zic sa nu pui jante pe 19,1 la mana...2 -la masina asta...iti dau voie :) sa ii schimbi evacuarea soft admisie,si forge dv,fmic...atat!350+(de ajuns) cai vei avea si nu ai nevoie de alte pompe samd...
dar vom mai vb noi...si cand esti in ro...astept un tel de la tine sa vb mai multe;)

drumuri bune :D
:))))))))))))) Ce ai mai ca merge bine 1,4 TSI macar aveam consum bun acum am zis ca lipsec ceva peste ecran unde arata consumul sa nu il mai vad :))))) .
Legat de motor , piesele sunt cumparate deci numai e loc de intors , totul e stabilit. Proiectul in sine il voi finaliza in un an daca ma tin buzunarele. Jantele pe 19 le am .
Tot ce tine de masina e cumparat si totul e planificat deja.
O sa te sun cand vin tara poate ne vedem la Bucuresti cand fac motorul .
Toate cele bune
STIU CA SUNT PROST. DAR CAND MA UIT IN JURUL MEU, PRIND CURAJ.

bogy
K.I.D

14 Iun 2012, 15:58

Am citit tot topicul si pot spune ca esti un bun exemplu al persevrentei si determinarii.
Multa bafta cu noul proiect, chiar sunt curios cum o sa arate la final :)
Sa ne tii la curent cu orice noutate! :bounce:
Jegu: Black Leon 1P Sport-Up 2.0 TDI
If you have everything under control, you're driving too slow. Pickup speed!
(ex)Motan | (ex)16 Valve

Mihai B.
Subiect Autor

15 Iun 2012, 18:32

bogy scrie:
Am citit tot topicul si pot spune ca esti un bun exemplu al persevrentei si determinarii.
Multa bafta cu noul proiect, chiar sunt curios cum o sa arate la final :)
Sa ne tii la curent cu orice noutate! :bounce:

Multumesc de aprecieri si urari !

Mihai B.
Subiect Autor

20 Iun 2012, 19:39

Stie cineva dintre voi de unde pot achizitiona un haion pt leon facelift ?
As vrea sa incerc sa gasesc mai ieftin decat la reprezentanta , chiar daca e lovit .
Multumesc !!

LIFEPHORM

20 Iun 2012, 21:23

Salut! Intr-o perioada erau cativa care le vindeau pe okazii.ro
Urmareste acolo, acum vad ca nu mai sunt decat normale toate. Daca gasesti ceva la pret bun prin alte surse, anunta-ma si pe mine te rog. Multumesc!
2007 Leon FR 2.0 TFSI - 290 CP - Powertech Stg 2+, Cupspoiler, EVOMS Intake, Front -20mm OMP & Rear -30mm Eibach Springs, ECS Dogbone, 18" OZ Ultraleggera + Bridgestone Potenza S001, Brembo Z18 + Golf Mk5 R32 Rear Brakes, Cupra HPFP + Autotech, S3 Intercooler, S3 Camshafts & Injectors, BSH PCV Fix, Forge QSS, Eurojet TBE, etc

Mihai B.
Subiect Autor

22 Iun 2012, 00:04

Am montat arcurile sport H&R ... dezamagire totala. Cand le-am comandat au zis ca o sa coboare masina 40mm, ei bine dupa montaj masina a coborat fix 8 mm :( intradevar e rigida si mai stabila .....dar 8 mm :(. Acum din nou tre sa platesc manopera sa le demontez.
Voi ce credeti ? De ce a coborat doar atat ? Ce arcuri tre sa cumpar sa coboare masina 40mm ?
Enervant , platesti ceva si primesti altceva.

Lifephorm din pacate nu prea sunt sanse sa gasim haion , cel putin nu la un pret bun . Deocamdata cea mai buna oferta este original la 1800 RON.

Ciosmi

22 Iun 2012, 00:16

Inseamna ca au venit arcuri pt alta masina
Ia-ti eibach sportline si ai terminat povestea!

TIBI

22 Iun 2012, 07:13

Mihai B. scrie:
Stie cineva dintre voi de unde pot achizitiona un haion pt leon facelift ?
Multumesc !!

In dezmembrari la Dancor este un leon visiniu,de pe el am luat telescoapele haionului.
Acum ~2luni era intact si complet (emblema,lampi spate,capitonaj,luneta+stergator).
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

Mihai B.
Subiect Autor

22 Iun 2012, 11:39

Tibi multumesc de informatie , am sunat acolo , dar cred ca ai inteles gresit intrebarea mea, eu vroiam haion facelift cel de care ai zis tu era din 2007 asa au zis cei de la Dancor.

Deci ceva ciudat sa intamplat legat de arcuri . Nu stiu daca a mai patit cineva asta . Am comandat arcurile de la H&R varianta sport cu coborare 40mm spate si 30mm fata . Am montat suspensia si a coborat 8mm , dar astazi dupa 24 de ore de stat in garaj sa lasat exact cat trebuie .
Nici nu stiu ce sa mai zic ...
Va pun doua poze prima cu arcurile stoc si a doua cu H&R
ImagineImagine

TIBI

22 Iun 2012, 12:17

Eu am inteles bine, unii de acolo cred ca nu doresc sa vanda.Nu-mi explic altfel hipoacuzia si/sau amnezia unora dintre ei :tongue .
Este un 1p facelift rosu-visiniu,pus pe ''rafturi'' a doua sau a treia masina.Vinerea trecuta am fost acolo de 2ori pt niste piese.
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

Ciosmi

22 Iun 2012, 13:08

Diferenta mare la drop...si o sa se mai lase ;)

Andrei_Nick

22 Iun 2012, 13:11

Din lipsa de timp ma uitam pe youtube la tot felul de chestii ,,how to" si era un filmulet despre modificarea arcurilor la masina si din cate tin eu bine minte sper sa nu ma insel, tipul dupa ce le-a pus a specificat ca masina trebuie lasata nemiscata 24-48 ore ca arcurile sa se lase.Din cauza greutatii care apasa ajung la un punct limita(adica la marimea lor care este specificata de producator).Acum daca gresesc sa nu dai cu paru' in mine :mrgreen:

Mihai B.
Subiect Autor

22 Iun 2012, 13:20

Andrei_Nick pare logic ce zici tu , nici eu nu ma stiu asa de bine .
Imediat ce a dat masina jos de pe elevator a masurat si a coborat 8mm , apoi masina a fost dusa in garaj si lasata 24 de ore iar in dimineata asta deja era mai joasa . Oricum va mai sta o saptamana nemiscata pana ajung eu acolo .
Deci cred ca ai dreptate , trebuie un pic de timp pana se aseaza arcurile .
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 47