Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 47

Mihai B.
Subiect Autor

Re: Leon Limited Edition reborn Cupra

05 Iun 2012, 08:54

BOGY26 scrie:
Bine ai revenit...spor la treaba :drive
Multumesc de primire
volvol scrie:
Masina este frumoasa la exterior, eu nu i-as mai face altceva. :) Jantele ce model sunt (ca nu par a fi de Cupra)?

Modificarile de performanta pe care le-ai mentionat inseamna Stage 2+, iar acolo este recomandat un IC APR/THS sau IC S3 + twinIC Forge. Doar cu IC-ul de S3 nu vei scoate tot potentialul din aceste modificari. Apoi ar mai fi recomandata valva de RS4, alti suporti de motor, macar placute de frana mai bune, cauciucuri mai aderente si mai scumpe, iar mai tarziu un alt ambreiaj ... si lista poate continua, mai ales daca iti plac drumurile virajate. Deci cheltuielile vor mai creste, insa iti pot explica aceste lucruri mult mai bine cei care iti vor face resoftarea.

Bafta
Multumesc de sfaturi , dar dupa cum spuneam nu ma intereseaza ff mult datele. IC de S3 isi face treaba bine si nu as investi dublu pret doar pt o mica diferenta . Placutele de frana si ambreajul am sa le schimb cand se termina acestea . Anvelope merg pe Yokohama Parada cu toate ca pe 19 " pretul te rupe.
Totusi imi trimiti un link unde sa ma interesez de suporti ?
Merci
gamer555 scrie:
jantele sunt andromeda originale seat (optionale pentru FR pre facelift, pe 18) fara capace, din ce vad eu :)
Ai dreptate , e ceva dubios legat de jante , cred ca le-a vandut pe cele originale ...in fine nu mi-am batut capul ca eu pun altele. Ma interesat mai mult cum a fost ingrijita masina in special motorul , ca in rest schimb tot si multe piese le pun de vanzare .
Spune-mi totusi unde gasesc capace sa cumpar ca nu o sa le pot vinde asa .
Multumesc
STIU CA SUNT PROST. DAR CAND MA UIT IN JURUL MEU, PRIND CURAJ.

Cosmin
Admin

05 Iun 2012, 09:01

Mihai, capacele de la Andromeda sunt scumpe. Peste 100 de lei bucata. SUnt cate vrei la dealer :)
Eu zic sa le vinzi asa, nu te mai complica.

La fel si cu suportii de motor... Daca nu refaci toata suspensia - modificare extrem de importanta pt. performance - (coilovers, brate, bari stabilizatoare etc), nu te chinui cu suporti de motor.. Nu merita. Daca totusi vrei info, cauta BSH, VW Racing etc..
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

Mihai B.
Subiect Autor

05 Iun 2012, 16:53

Ai dreptate Cosmin , oricum pun jante pe 19" in detrimentul performantei . Prioritate la masina asta va fi interiorul si designul exterior , iar deocamdata ajunge ce fac la motor si legat de stabilitate, nu o sa merg eu cu ea pe circuit si nici nu sunt fan viteza .
Asta e nu poti sa le ai pe toate :P :))) , plus ca mai e si problema banilor ...

mususk266

05 Iun 2012, 18:28

Nu te sfatuiesc cu jante de 19, prea mari, pe langa ca fura din performanta, cresc foarte mult costurile, gandeste-te cat e un cauciuc :roll:
Lasa mai bine jante de 18 ca e super ok asa, mai gandeste-te ca nu avem drumuri de germania, eu o data pe luna ma duc cu jantele dotz la indreptat si ma costa rotund 500 ron, nu exagera cu 19, apoi cand te vei convinge ca iti vor aduce numai cheltuieli si nervi, cui i le vei vinde? Cati cumpara asa ceva?
parerea mea.
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)

adi.des

05 Iun 2012, 19:04

:hi frumoasa revenirea ,iti doresc mult noroc in continuare si putere finaciara sa faci ce ti-ai propus :cheers
seat ibiza - emocion roja- 2008 1.4 TDI tuned by RBN

Mihai B.
Subiect Autor

05 Iun 2012, 21:59

mususk266 scrie:
Nu te sfatuiesc cu jante de 19, prea mari, pe langa ca fura din performanta, cresc foarte mult costurile, gandeste-te cat e un cauciuc :roll:
Lasa mai bine jante de 18 ca e super ok asa, mai gandeste-te ca nu avem drumuri de germania, eu o data pe luna ma duc cu jantele dotz la indreptat si ma costa rotund 500 ron, nu exagera cu 19, apoi cand te vei convinge ca iti vor aduce numai cheltuieli si nervi, cui i le vei vinde? Cati cumpara asa ceva?
parerea mea.
Stefan am spus si mai sus ca stiu ca nu ajuta , dar prioritate pentru mine nu este performanta ci designul . Stiu ca sunt scumpe anvelopele , ma costa mult peste pretul jantelor. Dar proiectul este facut si nu ma abat de la nimic de la el , plus de asta jantele sunt cumparate de mult , mai toate piesele care vor veni pe masina sunt cumparate deja .
Multumesc de sfat !
ct84des scrie:
:hi frumoasa revenirea ,iti doresc mult noroc in continuare si putere finaciara sa faci ce ti-ai propus :cheers
Multumesc de primire , sa fie !!!

Spybari

05 Iun 2012, 22:02

Superb exemplarul, sper ca masina aceasta sa nu pateasca absolut nimic din ce a indurat cealalta. Iti urez succes la indeplinirea planurilor tale, esti de apreciat si meriti. :hi
Opel Vectra 1.6 101 Cp Hatchback
Think global,not local!

Mihai B.
Subiect Autor

05 Iun 2012, 22:12

Multumesc de apreciere si urari :hi

Dante
ClubSEAT Team

06 Iun 2012, 12:47

Foarte frumoasa masina Mihai. Am si eu o intrabare. ce ai folosit ca distantiere intre bumper lip-ul de cupra r si bara?
2008 Seat Leon FR TDI Zenith Grey
Imagine

bertzi43
B-82-AJS

06 Iun 2012, 20:44

bine ai revenit......chiar ma asteptam sa revii cu alt exemplar :tongue
spor la $$$ sa iti indeplinesti proiectul :hi

Seat Leon 1M Stella,1.6 16v,105 cp...
Imagine

CIOBY R H U

07 Iun 2012, 00:11

salut si respect maxim pt revenire.(off si eu am plecat in afara ca vreau sa imi indeplinesc visul,adica:CUPRA)jantele sunt de pe fr...a avut de cupra,le-a vandut,dupa aceea a avut unele ats dtm tot de 18 pe care le-am cumparat eu.masina a fost fff ingrijita,eu am vorbit de cateva ori cu fostul proprietar si e ff atent cu masinile lui.sa o stapanesti cu placere si sanatos.
sal drumuri bune si succes cu planurile tale
Seat Leon SPORT-UP Magico Black
CUPRA LOOK & SOUND

Mihai B.
Subiect Autor

12 Iun 2012, 16:10

Dante scrie:
Foarte frumoasa masina Mihai. Am si eu o intrabare. ce ai folosit ca distantiere intre bumper lip-ul de cupra r si bara?
Multumesc Dante !
Nu am idee , asa am cumparat-o si asa o sa si o vand :)
bertzi43 scrie:
bine ai revenit......chiar ma asteptam sa revii cu alt exemplar :tongue
spor la $$$ sa iti indeplinesti proiectul :hi
Multumesc de primire si urari !
CIOBY R H U scrie:
salut si respect maxim pt revenire.(off si eu am plecat in afara ca vreau sa imi indeplinesc visul,adica:CUPRA)jantele sunt de pe fr...a avut de cupra,le-a vandut,dupa aceea a avut unele ats dtm tot de 18 pe care le-am cumparat eu.masina a fost fff ingrijita,eu am vorbit de cateva ori cu fostul proprietar si e ff atent cu masinile lui.sa o stapanesti cu placere si sanatos.
sal drumuri bune si succes cu planurile tale
Multumesc , respect si tie !
Am stiut ca a vandut jantele , dar nu am dat atentie ca oricum le schimb.
Am cumparat-o datorita faptului ca a fost ingrijita . Probabil ai vorbit cu sotul ei , ca masina era a sotiei lui .

HUNTER
HUNTER

12 Iun 2012, 16:55

salut.ti-am citit topicul de la inceput.frumoasa masina dinainte,se vede ca esti pasionat.de apreciat este revenirea ta,dupa gravul accident al sotiei,care acum,speram ca este bine.
cat despre masinuta actuala,o adevarata bestie.si proiectul la final,va fi cu adevarat de invidiat.
respect pentru puterea de a trece peste un accident grav,respect pentru daruirea care o ai in a realiza un nou proiect,la care iti doresc multa bafta sa-l vezi realizat.
sper,cand trec prin Alba,sa-ti vad masina si sa-i fac cateva poze.merita cu prisosinta.
te salut. :hi

Mihai B.
Subiect Autor

12 Iun 2012, 18:15

Marius (the_hunter) ma simt onorat si cred ca nu merit asa respect :hi !! Sotia este ok acum ... dar cu altul , asta ma face sa iubesc mai mult masinile :))))))
Legat de proiect , totul e pregatit , ideile le am in cap de ani de zile , totul e documentat dar totusi costurile sunt un pic peste asteptarile mele. In ciuda faptului ca am muncit ani de zile pentru proiectul asta ... sunt un pic sceptic ca nu o sa il pot duce la nivelul dorit , dar o sa vedem .
In plan totul incepe la 01.07.2012 si se termina la 01.05.2013....sa vedem practic.
Daca treci prin Alba si o sa ma prinzi in tara si acum si in viitor esti binevenit.
Respect :hi si La Multi Ani :cheers

HUNTER
HUNTER

12 Iun 2012, 19:47

multumesc pt urare Mihai.o sa iti dau de stire cat poposesc in Alba,daca ai timp,sa-ti admir si eu masina.bafta la realizari,si sper sa o vad la anul in vare,schimbata total fata de anul acesta.
:cheers
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 47