Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

adi_lipici
Subiect Autor

volanta kit ambreiaj

14 Mar 2009, 15:02

Am cumparat astazi kit-ul de ambreiaj mult dorit!18.000ron fara montat,contine placa de presiune,discul,volanta dubla si rulment,sper sa sa potriveasca pentru ca omu' a zis ca se poate insela cu programul de pe calculator,dupa seria de motor calculatorul i-a zis ca ce am cumparat exact asta am pe masina,acum sa vad marti e programata sa il schimb,3 mil manopera,acum daca merge totul bine voi scapa de toate zdruncinaturile si toate zgomotele provocate de volanta!
Seat Toledo 2003
ALH 1M 1.9 TDI - 90 CP
Imagine
BC 15 S E F

Matrixu

Re: volanta kit ambreiaj

14 Mar 2009, 15:50

1800 RON ai vrut sa zici.
Leon Mk2 BXE 1.9 tdi 105cp 2007 crono yellow
http://www.youtube.com/watch?v=GcfwBzFdRQ4

Sima

14 Mar 2009, 16:32

cam mult ai dat.

de ce nu te-ai dus la porsche ? au program de reduceri bune daca dai piesa veche la schimb.
pentru mine un kit de ambreiaj e 450 lei si o volanta e 500 lei (nu mai tin minte exact).
Imagine

marian_iam
V.I.P.

14 Mar 2009, 20:54

si de ce ai deschis topicul asta???
puteai sa ne anunti la aria masinii tale, la prezentarea masinii tale ...
dar poate ai o explicatie!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

mchereja

15 Mar 2009, 18:43

Nu stiu ce Toledo ai, nu ai in semnatura, eu am schimbat in urma cu o luna ambreiajul si am volanta simpla :D
Intr-o lume sufocata de Volkswagen si Dacia, un SEAT e o pata luminoasa de culoare...
Seat Toledo 1.9 TDI 90 CP 2002 ALH
BN - 27 - CAM

adi_lipici
Subiect Autor

16 Mar 2009, 08:53

am scris aici pentru ca aici este sectiunea PROBLEME ,si eu am avut o problema ,pentru cine nu e multumit ca am scris aici!
Am volanta dubla,asa mi-a zis mecanicul,a cautat cica intr-un program si mi-a dat exact ce am pe masina, m-as bucura sa se insele si sa o am simpla:D.
masina e seat toledo 1,9 tdi(ALH)din 2003
o zi buna la toata lumea
Seat Toledo 2003
ALH 1M 1.9 TDI - 90 CP
Imagine
BC 15 S E F

Testosul

16 Mar 2009, 09:06

adi_lipici scrie:
am scris aici pentru ca aici este sectiunea PROBLEME ,si eu am avut o problema ,pentru cine nu e multumit ca am scris aici!
Am volanta dubla,asa mi-a zis mecanicul,a cautat cica intr-un program si mi-a dat exact ce am pe masina, m-as bucura sa se insele si sa o am simpla:D.
masina e seat toledo 1,9 tdi(ALH)din 2003
o zi buna la toata lumea

Deci ce problema ai avut?...tocmai pentru ca ai spus ca ai postat aici pentru ca ai avut probleme....care sunt acele probleme?
Acest subiect trebuia sa il postezi la aria in care ti-ai prezentat masina, nu la Probleme, pentru ca eu nu vad nici o problema in a achizitiona un kit de ambreiaj.
Data viitoare cand postezi te rog sa fii mai atent...multumesc

AlexG

26 Apr 2009, 19:59

Salutare si bine v-am gasit. Sunt nou pe forum si sunt fericitul posesor unui Seat Toledo 2005 1.9 TDI 105CP. Din pacate cam de o saptamana am o problema. Se aude o bataie la motor :( ... trebuie sa precizez ca nu bate motorul si este altceva. Cei de la Seat mi-au zis ca este volanta ... nu stiu ce sa cred ... . Ideea este ca bataia este aleatoare, nu este o bataie ritmata, si apare cand mototul ajunge la 90 grade ( aproape ). Ca sa intelegeti zgomotul, este ca si cum, masina nu ar merge rotund si datorita trepidatiilor motorul loveste din cand in cand in suporti. Mentionez ca vibratiile sunt normale. Intrebarea mea este daca stie cineva cum se manifesta o volanta defecta si daca mai are cineva o problema asemanatoare.

P.S. Am inteles ca volanta + kitul ambreaj costa 2500 RON fara TVA si fara montaj ( 500 RON cel putin ) :(

Merci
Seat TOLEDO 2005 1.9 TDI 105 cp

bogdanel88

28 Iul 2009, 11:50

Si eu am aceeasi problema cu trepidatiile. Inca nu am fost la nici un service cu masina pentru ca taicamiu zice ca ar fi normal sa mai trancane ca e diesel doar..dar mie nu mi se pare normal mai ales ca imi este aproape imposibil sa plec in tromba pentru ca se opreste motorul..si nu mai zic ca trepideaza foarte tare la plecare. Si inca ceva mi se pare ca imi consuma cam mult, adica mers lejer la drum lung pe computer arata 4.9 % la proba cu plinu imi scoate 6,5%.. Acum am 86000 de km si cred ca ar trebui sa schimb distributia; aveti idee cam cat ajunge totul cu tot cu manopera si cam pe unde sunt locuri de incredere in iasi?
Si nu in ultimu rand..mi se rod cauciucurile din fata pe interior, am fost la facut echilibrare roti si au zis ca nu pot face mare lucru..ca ar fi primit o lovitura in roata...am sa ma duc si la SEAT sa vad ce zic ei (masina e second hand).

Toledo 1.9 TDI 105cp 2005
SEAT TOLEDO 5P 1.9 TDI 105 BHP