Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

robert_andre187
Subiect Autor

piese de schimb

12 Mar 2009, 21:14

Spuneti-mi si mie va rog niste marci producatoare mai cumsecade (sa nu fie facute in turcia sau china) si preturi pentru discuri de frana fata/spate si rulmeti fata pentru un Seat Leon 1.9 TDI ASV
Imagine
Seat Leon 1M ASV 1.9 TDI

marian_iam
V.I.P.

Re: piese de schimb

13 Mar 2009, 07:33

intra la seat shop, la discuri si placute si ai sa vezi acolo niste preturi!
EBC - englezesti
disc fata stock 38 E/buc
disc spate stock 20 E/buc
avem si upgrade la discuri cat si la placute!
"succesuri"!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

mchereja

13 Mar 2009, 09:08

Eu am luat ieri discuri de fata ventilate Brembo cu 390 lei perechea. Erau si alte marci mai ieftine dar am inteles ca astea chiar merita. Au si certificat de autenticitate.
Intr-o lume sufocata de Volkswagen si Dacia, un SEAT e o pata luminoasa de culoare...
Seat Toledo 1.9 TDI 90 CP 2002 ALH
BN - 27 - CAM

robert_andre187
Subiect Autor

13 Mar 2009, 16:25

Merci frumos pt sfaturi :notworthy:
Seat Leon 1M ASV 1.9 TDI

baiatubaiatu
B 36 LRN

19 Mar 2009, 12:23

mchereja scrie:
Eu am luat ieri discuri de fata ventilate Brembo cu 390 lei perechea. Erau si alte marci mai ieftine dar am inteles ca astea chiar merita. Au si certificat de autenticitate.

mchereja, de unde le-ai luat?
Seat Leon 1.9 TDI, 110 CP
ImagineImagine

mchereja

19 Mar 2009, 16:45

De la un magazin de aici din Bistrita de unde imi iau intotdeauna piese destul de ok ca si pret...
Intr-o lume sufocata de Volkswagen si Dacia, un SEAT e o pata luminoasa de culoare...
Seat Toledo 1.9 TDI 90 CP 2002 ALH
BN - 27 - CAM

edyy

13 Sep 2009, 02:17

Ideea cu piesele de schimb este putin mai complicata chiar daca sunt Brembo acele discuri ar trebuii sa studiezi din ce gama de la Brembo pt ca el produce mai multe serii adica cele de schimb (service change) car sunt catalogate slabute (in gama brembo, nu fata de celelalte game) unele medii nu le mai retin denumirea si cele race (de top) de unde se trage si renumele marcii brembo. Aceste principii se aplica la multi producatori dar nu la toti. Eu ca si discuri de frana am luat ATE pe spate ar fi mers fara probleme si ceva putin mai ieftin, dar asta mi s-a ivit atunci.
Oricum toti producatorii isi produc piesele prin alte tari unde mana de lucru este evident mai ieftina , rar o sa mai gasisiti Germania scris pe piese si jumatate din ele au asta inscriptionat doar pe cutie pe piesa scrie alta tara si complicatiile continua. Ideea de baza este sa va axati pe producatorii consacrati ( piese de prim montaj ) care isi pastreaza calitatea pieselor.
Seat Leon 1M 1.6 16v 105cp (AZD)