Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

ovydu
Subiect Autor

vand bara fata leon 1p fr

04 Mar 2009, 13:47

pret 600 lei.
este doar bara, fara grile si fara capacelele de la spalatoarele de faruri.
culoare neagra, nu este rupta sau crapata, doar zgariata pe partea stanga lateral.
este disponibila cam pest 3 saptamani.
poze nu am momentan, dar zilele ce urmeaza o sa atasez si poze.

Bodo
.B.O.D.O.

Re: vand bara fata leon 1p fr

04 Mar 2009, 16:12

Salutare!
m-ar interesa insa o mica intrebare...ai idee cat costa restul de componente? (grile si capacele de la spalatoarele de faruri?)
multumesc
PH-15-EAT - Luna Grey Leon 1P (De vanzare viewtopic.php?f=95&t=8658 )
PH-09-WAC - VW Golf IV ( De vanzare http://clubseat.eu/viewtopic.php?f=95&t=2964 )

crysu
the yellow one

04 Mar 2009, 16:52

bodoa scrie:
Salutare!
m-ar interesa insa o mica intrebare...ai idee cat costa restul de componente? (grile si capacele de la spalatoarele de faruri?)
multumesc

sa te ajut putin ... grila stanga/dreapta proiector - 37 RON ... grila centrala 80 RON.. asta sunt preturile din Craiova
Imagine
Actual: Seat Leon 1P 1.6
Poate vreodata: Altea 4 Freetrack

Bodo
.B.O.D.O.

04 Mar 2009, 16:59

multam crysule :wink:
PH-15-EAT - Luna Grey Leon 1P (De vanzare viewtopic.php?f=95&t=8658 )
PH-09-WAC - VW Golf IV ( De vanzare http://clubseat.eu/viewtopic.php?f=95&t=2964 )

ovydu
Subiect Autor

04 Mar 2009, 17:45

cele 3 grile sunt aproximativ 200 ron, iar capacele de la spalatoare sunt aproximativ 100 ron/set.
inca nu stiu sigur dar cred ca o sa am si 2 capace de spalatoare la 60 lei/set.

Cosmin
Admin

04 Mar 2009, 18:08

Sunt eu interesat de ea.
O sa te sun zilele astea.
Multumesc!
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

DaniTorz

14 Mar 2009, 01:04

ghita_celofan scrie:
Sunt eu interesat de ea.
Multumesc!

nu ti se potriveste bara de fr, nu e cea de altea, dc te uiti mai bine la masina ta o sa-ti dai seama ca dai bani pe ceva care nu o poti adapta sub nici o forma la masina, am vb cu mai multi posesori de altea asta seara la intalnire si am parcat o altea langa un fr, iti spun sincer nu ai cum sa o adaptezi, si e pacat de ea. ms
My Bmw E90/Nokian Wr G2 / Bosch Xenon Silver/
Ex: My Leon St1/gt1749va turbo/bilstein b12 suspension/borla custom exhaust/wiechers strut bar/revo remap/bbs wheels/aerodynamic body kit

ovydu
Subiect Autor

14 Mar 2009, 09:08

DaniTorz scrie:
ghita_celofan scrie:
Sunt eu interesat de ea.
Multumesc!

nu ti se potriveste bara de fr, nu e cea de altea, dc te uiti mai bine la masina ta o sa-ti dai seama ca dai bani pe ceva care nu o poti adapta sub nici o forma la masina, am vb cu mai multi posesori de altea asta seara la intalnire si am parcat o altea langa un fr, iti spun sincer nu ai cum sa o adaptezi, si e pacat de ea. ms

din ce stiu eu, nu difera la prinderi bara de leon fata de cea de altea.
am vb si cu un mecanic, care zic eu ca stie destul de bine daca se potriveste sau nu...

DaniTorz

14 Mar 2009, 15:09

ovydu scrie:
DaniTorz scrie:
ghita_celofan scrie:
Sunt eu interesat de ea.
Multumesc!

din ce stiu eu, nu difera la prinderi bara de leon fata de cea de altea.
am vb si cu un mecanic, care zic eu ca stie destul de bine daca se potriveste sau nu...

prindereA e identica, dar bara de leon nu e asa de evazata pe lateral ca si la altea, aia e mai bombata in fata si jos sub masina aia e mult mai lunga, am fost la pex si am vb cu baieti de acolo si raspunsul lor a fost ca bune-i o bara de ibiza pe leon, si vezi dc se pupa.
sa nu ma inteleaga gresit dar nu are cum sa o puna pe masina, de acea sa facut bara de leon fr si altea fr, ca atunci aveau acleasi coduri, nu?
Ex: My Leon St1/gt1749va turbo/bilstein b12 suspension/borla custom exhaust/wiechers strut bar/revo remap/bbs wheels/aerodynamic body kit

Cosmin
Admin

14 Mar 2009, 17:52

Multumesc de info, Dani.
Toate barile au acelasi cod, difera doar ultimele litere, care reprezinta diferitele modele (FR, Cupra etc.). Spre exemplu, bara de leon are forma 1P0 807 217..., iar cea de altea 5P0 807 217... Sunt 95% convins ca se potrivesc ca si prindere, au acelasi nr. de suruburi, am destula experienta cu masinile Seat (in special Leon si Altea - am desfacut in bucati vreo 3 pana acum). In fine, ideea e ca sunt documentat.
Si cel mai imoprtant lucru..nu (cred ca) o sa o pun pe Altea :). Cel putin nu acum. Mai am nevoie de jet carrier-ul stanga si de water level switch pt. sistemul de spalare faruri, piese pe care nu le-am gasit second inca.
Iar referitor la faptul ca dau banii degeaba, iti faci prea multe griji pt. bugetul meu :) . In cel mai rau caz bara se va repara (unde e cazul), se va vopsi si va pleca in Olanda sau la Munchen (am catva amici acolo care sunt convins ca au ce sa faca cu ea). Sau se va revinde mai departe pe clubseat (stiu deja 2 colegi de forum care vor asa ceva) :)
Asa ca dupa cum vezi, am cam luat in calcul toate situatiile....
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

DaniTorz

14 Mar 2009, 20:31

ghita_celofan scrie:
Multumesc de info, Dani.
Toate barile au acelasi cod, difera doar ultimele litere, care reprezinta diferitele modele (FR, Cupra etc.). Spre exemplu, bara de leon are forma 1P0 807 217..., iar cea de altea 5P0 807 217... Sunt 95% convins ca se potrivesc ca si prindere, au acelasi nr. de suruburi, am destula experienta cu masinile Seat (in special Leon si Altea - am desfacut in bucati vreo 3 pana acum). In fine, ideea e ca sunt documentat.
Si cel mai imoprtant lucru..nu (cred ca) o sa o pun pe Altea :). Cel putin nu acum. Mai am nevoie de jet carrier-ul stanga si de water level switch pt. sistemul de spalare faruri, piese pe care nu le-am gasit second inca.
Iar referitor la faptul ca dau banii degeaba, iti faci prea multe griji pt. bugetul meu :) . In cel mai rau caz bara se va repara (unde e cazul), se va vopsi si va pleca in Olanda sau la Munchen (am catva amici acolo care sunt convins ca au ce sa faca cu ea). Sau se va revinde mai departe pe clubseat (stiu deja 2 colegi de forum care vor asa ceva) :)
Asa ca dupa cum vezi, am cam luat in calcul toate situatiile....

cel putin o vroiam si eu, bara , sunt din ploiesti si imi era bine, asta e, bafta , salut

ovydu
Subiect Autor

14 Mar 2009, 20:54

bara este vanduta.
pleaca spre colegul ghita celofan.
rog un moderator sa inchida topicul.