Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

eddy_wtx
LowRider

Re: Cordoba 2009 1.4 MPI 85CP

01 Mar 2009, 12:52

Bine ai venit in club! :D

radu4iasi
Subiect Autor

Re: Cordoba 2009 1.4 MPI 85CP

26 Mar 2009, 01:17

ODO - 5050 km
Nici o problema cu masina, in afara ca a suferit un usor impact frontal.
Nu s-a recurs la asigurare din fericire...
Nu s-a produs cu nici o zgarietura .. nici o indoitura.. dar sigla a cazut in compartimentul dintre grila si motor.
Am reusit s-o recuperez bagand mana printr-un spatiu mic dintre placi.
Sigla are pe spate, pe mijloc, un fel de prelungire cu care, presupun, ca s-ar prinde de altceva, dar eu n-am gasit nimic altceva in spatiul ala.
Eu am pus la loc sigla sustinuta doar pe spinii aia si am mers asa un drum, dar am impins putin sa vad ce se intampla... si cade la cea mai mica atingere.
Nu stiu cum a reusit sa cada.. sigla n-a fost afectata direct la impact (fiind si putin in spate), doar prin forta de reactiune .. oare au uitat cei din fabrica sa monteze sistemul de prindere ?

Rugamintea mea este, daca poate, cineva sa puna o poza cu sigla din fata sau ,daca stie, sa zica cum e prinsa mai exact.
Eu m-am gandit sa scot grila aia si sa lipesc sigla cu ceva. Cred ca n-are rost sa ma duc la CASCO pentru atat. Problema e ca capacele alea nu prea vor sa iasa.. poate o fi vreo smecherie si eu nu stiu .. nu vreau sa le fortez.

Imagine