Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14

zoneprotect
Subiect Autor

Re: ZoneProtect-Folie auto,Polish Profesional,Curatare tapiserie

03 Noi 2009, 12:26

Oferta Lunii Noiembrie

Pregatire de iarna : consta in degresarea completa si aplicarea unui strat protector de ceara solida pe caroseria masinii. Aceasta ceara acopera toti porii din lac si vopsea si ofera o protectie indelungata impotriva agentilor corozivi ai mediului inconjurator. Deasemenea dupa cerurire vopseaua isi recapata stralucirea si luciul. Efectul dureaza aproximativ 3 luni

Pret special forum 80 RON

Cei care se opteaza pentru oferta lunii noiembrie beneficiaza deasemenea si de oferta lunii Octombrie ( folie auto 360 ron).

Pentru programari sunati la 0728318370 sau intrati pe site www.zoneprotect.ro

ionutblv
BLV SCENTS

03 Noi 2009, 12:28

in iasi, de ce nu aveti un sediu? :D

iulian06

10 Noi 2009, 20:14

zoneprotect scrie:
Oferta Lunii Noiembrie

Pregatire de iarna : consta in degresarea completa si aplicarea unui strat protector de ceara solida pe caroseria masinii. Aceasta ceara acopera toti porii din lac si vopsea si ofera o protectie indelungata impotriva agentilor corozivi ai mediului inconjurator. Deasemenea dupa cerurire vopseaua isi recapata stralucirea si luciul. Efectul dureaza aproximativ 3 luni

Pret special forum 80 RON

Cei care se opteaza pentru oferta lunii noiembrie beneficiaza deasemenea si de oferta lunii Octombrie ( folie auto 360 ron).

Pentru programari sunati la 0728318370 sau intrati pe site http://www.zoneprotect.ro

apelati cu incredere, fac treaba buna baietii.. multam inca o data! :wink:
Ofer servicii de diagnoza auto specializata,execut lucrari de mecanica pentru toate marcile din grupul VAG (VW/Skoda/Audi/Seat)

pakyman

10 Noi 2009, 21:15

my friends,

confirm. eu mi-am facut si se vede efectul. poate sa ploua oricat, apa nu sta. si vad ca nici nu se mai murdareste asa usor.

nu mai zic ca pretul e ok. asa ca sfatul meu, faceti-va o programare si mergeti. dureaza cam 2 ore max, si in banii astia intra si spalatul masinii pe exterior.

bafta maxima si km fara probleme
Viaţa e scurtă,încalcă regulile,iartă repede,sărută încet,iubeşte cu adevărat,râzi din toată inima şi niciodată nu regreta ceva ce te-a făcut să zâmbeşti!
Imagine

gzhazh
Bihoreanu

13 Noi 2009, 07:50

V-am recomandat cuiva de pe forumul computergames, omul vroia sa isi curete doar portierele or something.
Sper ca nu v-a stresat prea tare :)
Challenge the races that the others can't win...
R.I.P. Seat Leon 1.6 16v (1M)
Renault Laguna 1.8 16v Mk2
http://vreausaplec.wordpress.com

gamer555
ClubSEAT Admin

13 Noi 2009, 10:49

eu eram acea persoana, si m-am hotarat sa ma duc pt o curatare tapiserie la ei. dar trebuie sa aman momentul cand fac programarea, pt ca urmeaza o interventie in service, si mi-e teama sa nu ma duc cu masina curata si sa se urce vreun mecanic mai unsuros pe vreo bancheta si sa-mi strice investitia :). dupa ce termin cu respectivii sun la zoneprotect :wink:

Malaciuca

14 Noi 2009, 11:17

Montat folie auto pe toate geamuri.

Resultat, arata super frumos, am ramas placut surprins de timp de lucrare f scurt. Baieti au lucrat f bine. Recomand cu incredere. Pe langa folie auto aveau si alte oferte de intretinere f tari si ieftine in comparatie preturi practicate in alte servisuri.

In fine, am si primit reducere de luna octombrie 560ron (Atat am dat in loc de 700ron).

Ah inca ceva, super de treaba proprietaru (ca sa nu zic numele). :)

Va salut
Seat Leon 1p 1.9 TDI 144cp RBN-RULZ!

zoneprotect
Subiect Autor

14 Noi 2009, 22:18

Salut,
A venit timpul sa mai postez niste poze cu seat-uri frumoase care au trecut pe la noi.
Postez doar pozele cu aplicarea foliei pentru ca restul operatiunilor sunt mai greu de detectat in poze (polish, curatare tapiserie, ceruire etc).

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Malaciuca

17 Noi 2009, 12:21

Surpriza surpriza duminica dupa masa :

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Hotul a luat detectorul de sub scaun si ventuza de la parbriz. Folie am pus vineri, duminica surpriza. Mai e ceva, Hotul nu a nimerit din prima cu bolovanu si a indoit o parte de la tavan pe deaspru portiera. Masina e in service si iese vineri sau luni, am putea sa programam pt geamu din fata?

Malaciuca
Seat Leon 1p 1.9 TDI 144cp RBN-RULZ!

zoneprotect
Subiect Autor

18 Noi 2009, 13:53

Ghinion, ne pare rau, se pare ca e foame mare in tara :(. Cand vrei sa inlocuim folia suna-ne si se rezolva. (0728318379, 0215693033)

epuredanut

22 Noi 2009, 15:50

Mai e valabila oferta Llumar cu 560 ron toata masina pt sfarsitul lunii noiembrie?
Sunt posesorul unui leon 1P!
Seat LEON Formula Race 2007 2.0TDI, Magico Black

zoneprotect
Subiect Autor

23 Noi 2009, 20:53

da, cu conditia sa optezi si pt pregatirea de iarna in valoare de 80 ron (spalara + degresare + aplicare ceara solida)

patzaichin
LEONidas

24 Noi 2009, 15:01

La Leon 1p am vazut ca nu merge aplicata folie pe geamurile mici din lateral....unde se dechis usile din spate!

Sugestii? :D
LEONidas...1.4 TSI
ImagineImagineImagine

LIFEPHORM

25 Noi 2009, 15:17

patzaichin: Poti incerca sa pui pe exterior, o folie pentru stopuri, fumurie. Ar fi indicat sa o pui pe interior, dar e cam greu sa o aplici corect pentru ca nu prea ai spatiu.
2007 Leon FR 2.0 TFSI - 290 CP - Powertech Stg 2+, Cupspoiler, EVOMS Intake, Front -20mm OMP & Rear -30mm Eibach Springs, ECS Dogbone, 18" OZ Ultraleggera + Bridgestone Potenza S001, Brembo Z18 + Golf Mk5 R32 Rear Brakes, Cupra HPFP + Autotech, S3 Intercooler, S3 Camshafts & Injectors, BSH PCV Fix, Forge QSS, Eurojet TBE, etc

zoneprotect
Subiect Autor

28 Noi 2009, 20:55

nu e vorba de spatiu, este din cauza materialului din care este facut acel coltar, respectiv plastic. Nu permite aplicarea foliei deorece aceasta se aplica la temperatura 200-300 grade cu feonul electric si geamul de plastic nu rezista. O alta problema este si folosirea cuterului pt luarea formei care in cazul plasticului zgarie suprafata. Solutia recomandata de noi este aplicarea unui autocolant pe acest element. Un colant de culoare neagra. rezultatul estetic fiind unul placut.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14