Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14

zoneprotect
Subiect Autor

ZoneProtect-Folie auto,Polish Profesional,Curatare tapiserie

19 Feb 2009, 21:49

Zone Protect - Salon de cosmetica auto

Suntem specializati si atestati in aplicarea foliilor solare omologate RAR. Deasemenea efectuam polish auto profesional precum si curatare profesionala a tapiseriei auto.

Pentru toti membrii clubseat oferim reduceri de 10% la toate produsele si serviciile noastre.
Deasemenea oferim reduceri suplimentare pentru grupuri de prieteni membrii ai clubului.

Pentru o lista completa de preturi dar si explicarea pe larg a serviciilor si produselor va invitam pe siteul nostru
http://www.zoneprotect.ro

Pentru orice nelamuriri sau intrebari sunt aici sa va raspund.
Claudiu
0728318370

Puffy

Re: ZoneProtect-Folie auto,Polish Profesional,Curatare tapiserie

02 Mar 2009, 19:46

Eu mi-am pus acum o saptamana folia la ei si sunt foarte multumit.
Nota 10 cu felicitari.
Profesionalism intins la cote maxime!!!!!

Cateva poze gasiti aci... http://www.zoneprotect.ro/galerie.htm?c ... rie&pag=6&

P.S. Recomand si spalatoria ;)

Alexxx
B 90 CEV

02 Mar 2009, 21:08

as vrea sa imi foliez si eu stopurile. transparenta 50% cre k ar merge. nu vreau sa fie dupaia prea inchis.
cam cat m ar costa?
Leon 1P 1.6 with: Pandora BodyKit ~ Barracuda Tzunamee 8.5 x 18" ~ Bi-Xenon ~ Angel Eyes ~ Borla Muffler + double tips ~ Mattig Eyebrows ~ Magnat StreetRacer 3000 ~ Sparco Sport Pedals & Footrest

Imagine

zoneprotect
Subiect Autor

03 Mar 2009, 12:59

Din pacate pe stopuri nu se poate aplica folie de genul celei car se aplica pe geamurile auto datorita faptului ca nu este indeajuns de elastica ca sa se poata mula pe forma stopului sau farului.

Alexxx
B 90 CEV

03 Mar 2009, 20:35

un pret pentru geamuri fata leon 1p. ( autorizata bineinteles )
mersi
Leon 1P 1.6 with: Pandora BodyKit ~ Barracuda Tzunamee 8.5 x 18" ~ Bi-Xenon ~ Angel Eyes ~ Borla Muffler + double tips ~ Mattig Eyebrows ~ Magnat StreetRacer 3000 ~ Sparco Sport Pedals & Footrest

Imagine

Flory
Albertina

03 Mar 2009, 21:00

Foarte bine arata bubulina ta Puffy!!! Da foarte bine pe alb. Oare la culoarea Albertinei mele s-ar potrivi foliile?
Orice solutie genereaza noi probleme.

zoneprotect
Subiect Autor

04 Mar 2009, 13:45

Alexx - costul pentru folia omologata de fata este 100 ron pt fiecare geam.

Flory - din experienta noastra de pana toate masinile cu folie aplicata arata mult mai bine decat o masina fara folie :)

grecutzu2005

04 Mar 2009, 13:53

pe mine m-ar interesa folie de carbon pe anumite parti de pe masina....
nu stiu cum sa explic cam cat de mare dar m-ar interesa asa un pret estimativ pentru 10 cm patrati
si pentru oglinzi sa le imbrac in carbon...
cam cat m-ar costa pentru un seat leon 1p ...
a si daca sti acolo la capota cum vine la leon este o parte din plastic acolo m-ar interesa sa pun folie de carbon.
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro

zoneprotect
Subiect Autor

04 Mar 2009, 23:46

Grecutzu2005 : inca nu am o lista de preturi pt folia carbon pt ca este un produs nou si inca suntem in teste :). In maxim 2 saptamani o sa primesc raspuns exact de la cei de la 3m pt ca le-am cerut si eu preturi si urmeaza sa definitivam. Oricum stiu ca vom folosi folia carbon facuta de 3m. Cum am o lista de preturi o voi pune pe site.

grecutzu2005

05 Mar 2009, 15:40

asa mai fa-mi un pret pentru luneta spate geamuri laterale spate si pentru geamuri laterale fata.
si as dori sa imi zici si cam cat de negre pot sa le faci omologate.

eu vreau sa fie toate negre si alea de fata si alea de spate cu 100 la suta negru :)
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro

drw99

05 Mar 2009, 16:52

Un parasolar se poate monta voi?

zoneprotect
Subiect Autor

05 Mar 2009, 22:50

grecutzu2005 folia pentru masina ta te costa 500 ron. Pentru geamurile lateral fata omologata este o singura folie care este f deschisa la culoare :(. Aceasta costa 100 ron de geam. Daca iei decizia sa pui mai inchisa noi te putem ajuta dar exista riscul ca cei de la politie sa se prinda din cauza intunecimii. Deci putem aplica orice folie vrei tu pe fata si chiar daca ai autorizatie daca dai de un garcea mai destept ti-o ia.

drw99 : da se poate monta, il ai achizitionat deja sau vrei sa folosesti folia de la noi? oricum ar fi raspunsul este afirmativ 8)

drw99

06 Mar 2009, 08:59

Nu l-am cumparat. Cat ar costa operatiunea cu tot cu folia de la voi?

Krondet

06 Mar 2009, 09:02

intrebare intrebatoare - folia pentru parbriz este numai anti UV, sau este utila si contra pietricelelor ce sar de pe griblura, de la cel din fatza? la ce pret s-ar ridica?
Aah, uitasem...pentru luneta am pus parasolar (care, parerea mea, este mai folositor decat folia), dar pentru laterale dorsale ash arunca o folie, cred ca 50% (sa nu fie nici prea intunecat, dar sa faca si un confort pentru pasagera minora). La ce pret s-ar ridica doar pentru cele doua geamuri lateral-dorsale :twisted:
Seat Ibiza 1.4 85 Rojo Emocion
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

zoneprotect
Subiect Autor

06 Mar 2009, 16:33

drw99 - noi nu avem decat folie llumar sau 3m deci de calitate. Cu tot cu folia de la noi parasolarul costa 70 ron. daca vii cu folia ta manopera este 35 ron.

Krondet - folia pentru parbriz are ca proprietati 100% protectie uv, 40% reducerea caldurii vara, izotermie iarna, anti fog si rezistenta sporita la parbriz. Daca te va lovi o piatra din fata creste rezistenta la impact iar daca cumva geamul se ciobeste incetineste procesul de extindere a crapaturii.
Pt cele 2 geamuri lateral spate te costa 2oo ron folia omologata cu autorizatie orice intunecime vrei.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14