Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 42

razmih

Re: 2007 New Leon FR "Black Magic" 2.0 TFSI - 250 CP

27 Apr 2009, 11:36

Putem sa iti spunem domnul vanator. Dupa penele alea lungi se pare ca ai vanat un fazan :lol:

Remus
Membru Fondator

27 Apr 2009, 11:37

Auzi dar de unde cotiera cu 5 mil ?
Mercedes Benz A-Class 180 - 2015
Land Rover Freelander 2 /2.2/ 160cp
Ex ; Seat Leon 1.6 102 cp

Despre mine....urasc regulile altora, ador regulile mele...
http://clubseat.hi5.com
http://www.youtube.com/ClubSeatRomania
http://twitter.com/ClubSeatRomania
http://www.facebook.com/pages/Clubseateu-Romania/108874261828

ace117
Membru Fondator

27 Apr 2009, 19:31

Da domnule, de unde? :)
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine

LIFEPHORM
Subiect Autor

27 Apr 2009, 19:42

Da, oricum nu i-am gasit capul si ghearele, doar o parte a ramas pe capota din el...
Am spalat masina azi si din fericire nu sunt alte pagube, in afara de cele identificate initial.
Am schimbat clipsurile cu altele noi si e totul ok!
A ramas un usor miros de galinaceu, dar sper sa se duca in timp. Nu se simte decat cu capota ridicata oricum...

Zilele astea merg la carbonsystems pentru colantat montantii laterali dintre usi, si cei de la usile din spate si partea de plastic din capota, partea dinspre parbriz unde sunt stropitoarele.

Remus, ace: 110£ din UK. Aveam niste lire pe-acasa luate la curs bun :)
2007 Leon FR 2.0 TFSI - 290 CP - Powertech Stg 2+, Cupspoiler, EVOMS Intake, Front -20mm OMP & Rear -30mm Eibach Springs, ECS Dogbone, 18" OZ Ultraleggera + Bridgestone Potenza S001, Brembo Z18 + Golf Mk5 R32 Rear Brakes, Cupra HPFP + Autotech, S3 Intercooler, S3 Camshafts & Injectors, BSH PCV Fix, Forge QSS, Eurojet TBE, etc

Ciosmi

27 Apr 2009, 21:16

LIFEPHORM scrie:
nicky: Da, asta am si urmarit :) Inca nu m-am decis la ET, kenzo zicea ca 35 o sa imi atinga putin. O sa ma mai informez si saptamana asta ma decid exact si le comand.

Thank you ace! ;)

The teacher: Sa vedem, si eu sunt foarte curios. Cu arcurile alea de -20mm cred ca o sa dea la fix. Arcurile le comand oricum dupa ce vin jantele si dupa ce le vad puse pe masina...

Multumesc bretonel. Am mers cu un Leon cu cotiera si merita! Mai ales la drum lung, e foarte odihnitoare pentru bratz. Am comandat modelul pe negru, cu punctele rosii in interior.
A meritat si prin prisma pretului: 500 RON :)

Din ciclul "Road Runner is dead!" azi am imprastiat rau de tot un galinaceu prin jud. Calarasi...
Dupa penaj, cred ca era o potarniche ceva mai micutza.
Era foarte liber in fatza si drumul avea un aspect usor in valuri, longitudinal pe directia mea de mers, asa ca a aparut pe drum dupa coama unui astfel de "val".
Aveam cam 190-200, am franat pana pe la 110, dar nu am avut cum sa il ocolesc, statea pe mijlocul benzii, cu curu' spre mine. Fapt care, acum constientizez ca m-a avantajat pentru ca altfel il infigeam in bara destul de urat. A apucat sa zboare cand eram foarte aproape de el, asa ca l-am luat cu coltzul stanga al grilei, exact unde se termina capota, motiv pentru care s-a si "spart" PE SUB capota, in motor si pe parbriz.
Ca pagube, nu m-am ales decat cu plasticul din spatele grilei spart cam 5cm din cauza faptului ca a fost presata grila, cu clipsurile grilei sarite complet si cu o "paleta" verticala din stanga emblemei, rupta, dar fara bucati lipsa din ea.
Capota e la linie, bara la fel, grila urmeaza sa o dau jos ca sa o curatz de fulgi si abia dupa ce o montez inapoi vad daca sta si ea la linie cu restul.
Mare inventie cu grila prinsa in clipsuri si nu in suruburi! Mare om cine a gandit-o!
Toata forta impactului a impins grila spre inapoi si usor in sus, unde a fortat si scuipat afara clipsurile. Daca ar fi fost suruburi acolo in loc de clipsuri, clar cumparam alta grila si probabil si alte plastice prin interior.
Aveti dovada mai jos. Scuzati sadismul, dar nu am mai prelucrat pozele:

Imagine Imagine Imagine

Owned :blackeye: :)))

sfigmo

29 Apr 2009, 06:26

Esti mai tare decat pilotu' ala care a amerizat pe HUDSON in NY...el o stricat un avion, tu ai reusit sa opresti fara sa te bagi in rau...:)) :)) ESTI EROU NATIONAL !!!!

TIBI

04 Mai 2009, 19:27

astea fac parte din ciclul ''tritza-ferfelitza pictures'' :lol:
eu am barbierit pe spate pisici..nu stiu cum au scapat cu atat

poze cu cotiera se poate?
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

LIFEPHORM
Subiect Autor

05 Mai 2009, 23:18

sfigmo: Sa nu exageram, totusi! :) Intr-adevar, daca luam zburatoarea in mijlocul grilei sau pe parbriz, daunele erau ceva mai mari, asta e clar!

TIBI: Cotiera este inca in UK la un amic ce urmeaza sa vina in tara. Tocmai din cauza asta am si ajuns cu pretul atat de jos pentru ca am economisit maxim din ce puteam cheltui pe aceasta cotiera in alta parte... Cu siguranta voi pune poze cand va veni! :)

Astazi am reusit sa montez stopurile clare iceygrey Hella pe care le-am cumparat acum 2 saptamani, cu singurul tip de folie pentru stopuri pe care l-am gasit in Bucuresti.
Este vorba de un tip de folie cu transparenta 23%, heliomata, destul de neagra, insa care dincolo de nuanta inchisa, lasa destul de bine lumina sa iasa.
Am pus-o in seara asta, asa ca nu am decat 1 poza cu luminozitati diferite ca sa va dati seama mai bine de diferenta dintre ele. Stopul stanga este cel foliat, stopul dreapta cel normal stock.
Nu am ales sa foliez stopurile clasice rosii, pentru ca cele clare cumparate ulterior au din start mai multa luminozitate si vroiam sa scap complet de aspectul de "rosu" care oricum ar fi ramas in spate.
Odata cu ele am foliat si ochii de pisica de pe bara, care se vad in poze ca inca isi fac treaba!
Maine voi reveni cu poze cu ele pe zi si impresii despre cum se vad in trafic. Voi face niste teste, si in cazul in care mi se pare ca sunt slab observabil in trafic, le voi inlocui cu alte folii pe care sper sa le aduc din Buzau de la un amic.

P.S: Am comandat si jantele de care am vorbit in posturile anterioare, cu dimensiunile:
18", 8J, ET 40.

Imagine Imagine
2007 Leon FR 2.0 TFSI - 290 CP - Powertech Stg 2+, Cupspoiler, EVOMS Intake, Front -20mm OMP & Rear -30mm Eibach Springs, ECS Dogbone, 18" OZ Ultraleggera + Bridgestone Potenza S001, Brembo Z18 + Golf Mk5 R32 Rear Brakes, Cupra HPFP + Autotech, S3 Intercooler, S3 Camshafts & Injectors, BSH PCV Fix, Forge QSS, Eurojet TBE, etc

ace117
Membru Fondator

05 Mai 2009, 23:23

Super!
Arata mai bine stopul foliat! :wink:
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine

TIBI

06 Mai 2009, 06:54

amicul tau poate sa mai aduca cotiere?

niste poze facute ziua cu stopurile poti sa pui?
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

DaniTorz

09 Mai 2009, 00:55

diferenta dintre 35w si 55w Imagine
My Bmw E90/Nokian Wr G2 / Bosch Xenon Silver/
Ex: My Leon St1/gt1749va turbo/bilstein b12 suspension/borla custom exhaust/wiechers strut bar/revo remap/bbs wheels/aerodynamic body kit

CIOBY R H U

09 Mai 2009, 01:05

foarte frumoasa masina.am si io o intrebare...grila fata cromata cum ai facut`o neagra?k da super bine pe masina.ms anticipat si bafta la modificari!;)
Seat Leon SPORT-UP Magico Black
CUPRA LOOK & SOUND

LIFEPHORM
Subiect Autor

09 Mai 2009, 02:41

ace: Da, daca le lasam normale era contrastul prea mare cu restul masinii, asta a fost si ideea, mai ales ca in primul post am zis ca plan de viitor este si "black-look" cat mai complet posibil, asa ca urmam trasa ideala :) Inca nu sunt decis daca le pastrez, mai urmaresc si restul de variante.
Sunt cam 50/50 decis sa le las asa sau nu... sa vedem...

Tibi: Amicul nu stie inca daca reuseste sa o bage prin bagaje pe-a mea, cand se intoarce cu avionul, d-apai sa il mai pun sa mai cumpere una... :D
Nu se ocupa cu asta, mi-a facut un simplu serviciu, pentru care a mai mers si 300 km pana la dealer-ul respectiv. E cam complicat, etic si moral sa il pun din nou la treaba.
In plus de asta, vine pe data de 20, si pentru cotiera a asteptat un pic peste o saptamana pana a primit confirmarea ca o poate ridica. E cam la limita...
Dani: Nu vad poza aia, da-mi un link eventual pe PM de unde e "urcata". Thanx! ;)

Cioby: Iti multumesc pentru impresii! :) Grila este cea din echiparea Cupra, care din cate stiu vine pe masinile fabricate incepand cu anul 2008.
Se poate achizitiona de la orice dealer, este gata vopsita cum o vezi in poze si pregatita pentru pus pe masina. Intr-adevar, e un element simplu si de efect. Numai bine iti doresc si multa inspiratie!

Am ramas dator catorva cu niste poze pe zi cu stopurile negre si cu bumper-lip-ul.
Era spalata masina dar m-a prins o ploaie rapida :(
Impresii stopuri:
Pozitive: Se vede bine stopul de frana pe lumina zilei, diferenta intre stopurile clare simple si cele foliate este chiar minima, nu ma asteptam. Se vede si in poze ca sunt usor de sesizat.
Este mult accentuata impresia de "stopuri pe led", pentru ca se pierde o parte din lumina care se difuza in afara formei cercurilor pe fiecare stop, astfel ca arata mult mai interesant!

Negative: Din cauza foliei care este mata, se creeaza un efect ciudat, de blury in interiorul stopului, privit de aproape si noaptea (1-2 metri). Lumina stopului cade pe folie sub forma unor umbre ca niste arcuri de cerc, avand un efect mai ciudat, usor haotic. De la distanta insa, se vede mult mai bine ca un stop normal sau unul clar normal.

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

Iuliuli

09 Mai 2009, 05:34

Pe lumina arata super tare!!! Felicitari!! :thumbright: :salute:
Seat Leon 1,6 - 102 hp

DaniTorz

09 Mai 2009, 08:38

incearca cu asta http://yfrog.com/3v35wcomparison55w3copyj
si asta e cu un 5000k de 55w http://yfrog.com/4acimg0297kj8j
a 2a poza e de pe o honda s2000 cu un update kit de la 35 la 55w
My Bmw E90/Nokian Wr G2 / Bosch Xenon Silver/
Ex: My Leon St1/gt1749va turbo/bilstein b12 suspension/borla custom exhaust/wiechers strut bar/revo remap/bbs wheels/aerodynamic body kit
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 42