Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

twisterel

Re: !!!SPIRIT OF DEMON!!!

08 Feb 2009, 16:17

frumoasa foc masina, mai ales culoarea, nu prea am mai vazut kitul asta. Felicitari!!
Seat Ibiza (New 2008) Stylence, 1.4i, 85 HP

Royalu
Subiect Autor

08 Feb 2009, 17:46

twisterel scrie:
frumoasa foc masina, mai ales culoarea, nu prea am mai vazut kitul asta. Felicitari!!

Ms twisterel. Intr-adevar am ales ce era mai deosebit pe piata,mi-a luat destul de mult timp,dar...s-a meritat zic eu :D & masina nu e inca terminata ,mai am eu niste chestii in cap :P
STOCK IS NOT AN OPTION! BE TUNNED!
Imagine

Breazu
breazu

08 Feb 2009, 18:54

Frumusica foc,sa o stapanesti sanatos si fara evenimente.Asteptam si alte imbunatatiri.
Ibiza exclusiv 1.2 alba.

Stefan

08 Feb 2009, 20:59

Salut...Felicitari pt investita facuta...banuiesc ca a fost un efort financiar destul de mare....sau ti-ai facut-o pe CASCO :D ??
Ma gandisem si eu sa imi cumpar Shogun-ul celor de la CARZONE SPECIALS......dar nu am mai facut-o caci mi s-a parut ca este prea ciudat...si imi era sa nu dau intr-un kitch....si am optat pt altceva.....Acum permitem sa te contrazic referitor la faptul ca "este cel mai deosebit de pe piata"....pana la urma nimik nu este "cel mai deosebit" in segmentul auto.....Deosebit poate sa fie si ceva mai simplu in comparatie cu ceva mai complicat....
Acum....referitor la jante....MAK VOLARE MIRROR sunt ok ....calitate buna...pret bun...stil...dar nu pe masini mici....parerea mea este ca nu se preteaza jante multi-spitzate pe masini mici....
Ti-as mai recomanda o suspensie....cu toate ca deja ai garda la sol coborata din cauza barilor.....dar dincer....e inalta masina pt ce bodykit agresiv ai......
Am vazut ca ai scris mai sus ca ai deja un filtru K&N...din care ai castigat 6 CP...si ca vrei sa iti mai montezi o evacuare care crezi ca iti va mai da 10-12 CP.....Chiar as fi curios sa vad rezultatul asta .... caci mi se pare cam exagerat....Totusi ai un motor de 1.4 75 CP.....nu ai de unde scoate aproape 100 CP doar din modificarile astea doua.....Daca asa ti-au spus cei de la PILOT inseamna ca nu prea au cunostiintze despre meseria lor.....si chiar te rog sa le spui ca "Stefan de la REAL PERFORMANCE - CRAIOVA" zice ca voi delirati....
Uite daca mai vrei sa mai vorbim si sa te mai sfatuiesc ....poti sa imi lasi un private message.....
Te salut...si bafta la modificari.....
Don't drive faster than your guardian angel can do....
Ex. SEAT IBIZA 1.2 64CP....

Royalu
Subiect Autor

08 Feb 2009, 22:56

Acum Stefan,stii cum se zice...gusturile nu se discuta,ca "cel mai deosebit" kit si care mai iese din anonimat intr-un mod placut si futuristic mi s-a parut Shogun-ul de la Carzone Specials este punctul meu de vedere,deosebit este ceea ce-ti place tie personal,eu sunt f multumit de cum a iesit,toti m-au felicitat pt alegerea facuta & sa stii ca pozele nu sunt f reusite nu am avut timp pentru asa ceva,iar in realitate da mult mai bine se observa clar calitatea finisajelor si design-ului.
Jante cu spite...de ce zici ca am vazut la foarte multe masini sport si mici ,multi spun ca o avantajeaza genul asta si crede-ma ca am stat f mult sa le caut si m-am documentat bine.
Despre suspensia sport,nu stiu ce sa zic,m-am cam razgandit gandindu-ma ca mi-e teama sa nu ating cu bara la "strazile" pe care le avem noi...desi e mai rigida o coboara totusi ku minim 35mm...
Multumesc pt punctul de vedere oricum,bafta si tie in continuare.
Imagine

twisterel

08 Feb 2009, 23:28

asteptam sa vedem ce idei noi ai, :P poate ne inspiram si noi de la tine
Seat Ibiza (New 2008) Stylence, 1.4i, 85 HP

Royalu
Subiect Autor

08 Feb 2009, 23:31

Zilele astea cred ca o sa vin cu o mica modificare de...look :D so...keep in touch :D
Imagine

andrei.27kim

08 Feb 2009, 23:36

bine ai venit ... imi place ce iai facut :D so transformi sanatos in continuare si asteptam sa mai auzim despre ea
Actual: '16 LEON 5F X-Perience 1.8 tsi DSG Navada White
'04 Ibiza 6L1 Aqua Green 1.2 12V AZQ
Ex: '08 LEON 1P1 Chrono Yellow 2.0 Tdi FR
'07 Cordoba 6L2 Blue Mar 1.9 Tdi AXR – the auto emotion sedan

Vlad_TNS

09 Feb 2009, 01:23

Noroc. Eram curios sa vad daca ti-ai luat kitul acesta prin intermediul http://www.****** . MS
Ex: 2008 Seat Ibiza 6L Glow Orange
2001 Honda Civic Type-R EP3 Nighthawk Black
2002 VW Lupo 3L Silver

Vlad_TNS

09 Feb 2009, 01:35

p.s. nu vopsi capota.....nush mie imi place ceva simplist dar misto.Adica puteai sa faci masina misto si fara bodykit.....Si eu m-am gandit la bodykit....dar am zis k nu are rost....la c gropi sunt.Daca dai intr-o groapa si iti ciobesti bara ce faci???Eu mi-am luat suspensii dar macar daca iau o groapa baietii de la casco ma rezolva cu o bara noua Seat in max 3 zile.Alta problema dc nu mi-am pus bodykit.Intr-un an m-au pupat 3 in fund(adica m-au busit),si am schimbat bara de 3 ori,si stateam la stop,asa k mi-am luat gandu. Oricum masina arata ff bine acum.Sa nu o mai incarci.........fara roof scoop si alte accesorii a la nfs.
2002 VW Lupo 3L Silver

Vlad_TNS

09 Feb 2009, 01:52

Stefan scrie:
Salut...Felicitari pt investita facuta...banuiesc ca a fost un efort financiar destul de mare....sau ti-ai facut-o pe CASCO :D ??

Nu cred ca poti sa-ti pui piese aftermarket pe casco.....Eu nu am auzit asa ceva.Daca era asa se chema Tuning Shop nu CASCO
2002 VW Lupo 3L Silver

Bamse
Moderator

09 Feb 2009, 10:29

salut, misto rau de tot masina, si ai cam avut dreptate ca ibiza e mai deosebita asa in felul fata de restul masinilor de pe piata, si jantele imi plac mult mai ales ca la fel am si eu p masina numai ca sunt pe 15
@stefan, am luat cu multe spite sa nu se vada ca am tambur pe spate :D

oricum spor la tuning si poate ne onorezi cu o prezenta live la o intalnire prin bucuresti!
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

Stefan

09 Feb 2009, 10:56

TNS scrie:
Stefan scrie:

Nu cred ca poti sa-ti pui piese aftermarket pe casco.....Eu nu am auzit asa ceva.Daca era asa se chema Tuning Shop nu CASCO

Hehehehe....TNS....am avut nu stiu cati clienti care si-au luat bari pe CASCO....Intr-adevar este contrar a ceea ce se numeste tuning....dar asta e....daca merge ...de ce nu .....
Don't drive faster than your guardian angel can do....
Ex. SEAT IBIZA 1.2 64CP....

BIG MAX
BESTIUȚA

09 Feb 2009, 12:14

Bun venit.
Frumoasa lucratura,mie imi place.
Drumuri bune!
LEON 1.4/16 V

badganaflee
V.I.P.

09 Feb 2009, 12:29

ceau, bun venit in the club, mishto " mini racheta " ti-ai tras , wroom wrooom, mii de km fara incidente de " cacao "