Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Andrei_VVB

28 Mai 2008, 17:49

In Ploiesti lucrurile stau de la foarte prost la incredibil de nesimtiti mai sunt edilii nostrii!
Seat Leon 1p 2.0TDI Stylance Black
Suma respectelor!

danieltanase79
Bestia Nerra

28 Mai 2008, 17:59

Si in Buzau lucrurile stau la fel ca in Ploiesti...dar sa vezi cat au asfaltat baietii acum in campania electorala nu iti vine sa crezi....
Si ce masina...si ce sofer...
C U P R A

Puffy

28 Mai 2008, 19:04

Daca nu acum, atunci cand??? :lol:

PapaGiorgio
D U D U

29 Mai 2008, 07:23

Andrei_VVB scrie:
In Ploiesti lucrurile stau de la foarte prost la incredibil de nesimtiti mai sunt edilii nostrii!

Faza nasoala e ca pana cand lucrurile vor intra cat de cat pe un fagas normal cred ca va mai dura... :angryfire:
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC

Florin&David
JAF

17 Iun 2008, 23:13

De cateva zile aveam un zgomot foarte enervant in spatele banchetei, porbagaj ... pe acolo.
Am sacait cam tot ce se putea sacai.
Am placat tavita de separare portbagaj cu burete.
Tot se auzea!
M-am enervat si am inceput sa bat prin porbagaj usor cu palma.... atunci am facut o decoperire.
In lateral la nivelul stopurilor pe spate sunt doua usite de vizitare si loc prin care se inlocuiesc becurile arse.
Acele usite se prind de capitonaj cu un plastic ordinar care aluneca, ca naiba.
Usitele se deschid catre interiorul capitonajului lovind in stopurile spate.
Este un sunet strident care te sacaie enorm de mult. (luci_ct stie)
Pe piatra cubica .......... o iai razna.
Usitele sunt beleau.
FIAT 500 - 1.4/100 CP, B 38 RUP
SEAT LEON - 1.4/86 CP, CT 50 DAB

Imagine

luci&dana
VIP

17 Iun 2008, 23:58

bine ca la mine in masina muzica este mai tare...tare enervant zgomotul ala :( :(
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4

Nautilus

18 Iun 2008, 08:39

La Leon I sunt capace demontabile in spatele stopurilor, cate 2 pe caroserie si 2 pe hayon. Capacele pot vibra nashpa, dar se rezolva construindu-le o garnitura subtire din cauciuc sau Purfix; eu am facut-o din silicon de la tub :)

Pana acum am vanat "greierii" prin toate metodele posibile:

- Dynamat Xtreme in usile fata, Dynamat Original in usile spate (pe metal);
- Inelele pe care sunt montate difuzoarele din usi imbracate cu 1 banda de Dynamat Xtreme si 1-2 benzi de Dynamat Original pe deasupra. Parca sunt din lemn masiv acum;
- Patratele de Dynamat Original pe toate panourile de plastic care pot vibra: in jurul torpedoului, in masca de plastic de pe hayon, in consola centrala, in tunelul central putin mai inapoi fata de schimbator etc;
- Imbracarea bordului, a tunelului central si a mastii de plastic de la baza scaunelor in piele ecologica, in primul rand in scop estetic dar si pentru eliminarea zgomotelor specifice plasticului

Mai raman de imbracat panourile de plastic ale usilor

~Nautilus
1966 VW (Broscuta) 1300 - "steaua" spotului publicitar la Orange
2005 Seat Leon FR 1.8T
Blog incomod

Dj_Bila

21 Iun 2008, 18:30

Din ciclul sunete ciudate!
Am si yo o intrebare:
scartie ceva foarte rau in partea din fata undeva in zona telescoapelor cred atunci cand trec peste denivelari sau cand masina i-si face balans!
este foarte suparator parca e carutza!
ma poate ajuta cineva cu o parere pana ajung la service! :(
Imagine

Baiat cu benzina caut Fata cu Dacie

A sosit sfarsitul LUMII??
Nu te panica!
Vino in Romania!!!
Suntem cu 50 de ani in urma!!!!

adrian1

23 Iul 2008, 14:25

la denivelari se aude un bubuit in spate ca si cum ar fi placa aia care nu lasa sa se vada in portbagaj...nu sunt sigur dar cred ca aia joaca putin...
Oriunde merg si orice fac, in fata vad doar rosu-alb / Sufletul meu e colorat, in alb si rosu, rosu-alb !
SOLO DINAMO!
-------------------------------------------------
Leon 1,4 100 cai frumosi :P, Candy White& Beautiful

luci&dana
VIP

23 Iul 2008, 15:50

incearca sa pui pe marginea acelei placi niste burete autoadeziv...eu asa am procedat, dar tot se aude un greieroi care nu vine de acolo. nu stiu cum sa il omor. chestia este ca daca umplu portbagajul cu mai multe lucruri...nu se mai aude
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4

marian_iam
V.I.P.

23 Iul 2008, 20:26

vezi sa nu fie de la roata de rezerva si alte plastice de prin spate ....
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

zorotoro

greierasi hayon

28 Iul 2008, 20:35

Si eu la leonu' meu am avut aceeasi problema cu scartaieturile; in partea inferioara a hayonului (ma rog, partea ce tine mai mult de bortbagaj decat de hayon), am ridicat bucata de plastic din mijloc care e prinsa in 2 cleme de caroserie, si am pus in jurul clemelor un fel de garnitura de cauciuc, pana ce clemele nu au mai venit in contact cu caroseria (cauza probabila a scartaiturilor); am facut figura asta acum 6 luni, si de atunci nici o problema. :wink:

Sylver

17 Aug 2008, 12:12

astazi mi-a aparut primul greieras din pacate. Cam repede, am doar 300 km cu masina. Am avut greierasi si la celelalte masini, dar dupa 10 mii.

In fine, greierasul apare cand merg pe drum mai prost (gen griblura) si e localizat in partea dreapta la usa fata, ori in partea superioara a usii ori undeva la geam. E un tacanit care se aude mereu, ca si cum vreun surub nu ar fi bine strans. E de la balamalele usii cumva? S-a mai intalnit cineva cu problema asta?

Testosul
Subiect Autor

22 Aug 2008, 13:24

Ca tot ai mentionat de balamale, eu am avut un astfel de greieras si am gresat toate balamalele de la usi, si de atunci nu se mai aude nimic.

marian_iam
V.I.P.

22 Aug 2008, 13:30

nu uita sa ne spui k ai curatat si toba intermediara pt problema greierasilor din usi.... :D
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10