Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 12

Bubulutza

Re: Membrii ClubSeat si criza economica mondiala - ne afecteaza?

27 Feb 2009, 15:02

PapaGiorgio scrie:
Am vazut si eu chestia cu RBS-ul...ma intereseaza pentru ca Leonul meu e luat cu banii de la ei. Cine stie, pana lichidez eu creditul se rebranduiesc baietii de cateva ori. Lasand gluma la o parte, e groasa rau de tot situatia, si noi stam la firma ca pe ghimpi...faza e ca e nasol peste tot. Offfffffffff...I need a beer...or more... :drunken: :drunken: :drunken:

beer sa fie, dar fara alcool daca ai te gand sa conduci! :) :D

Testosul
Subiect Autor

27 Feb 2009, 15:54

Bubulutza scrie:
s-a nationalizat inainte de schimbarea Brand-ului in Romania.
o vinde daca e cineva sa o cumpere! daca nu o inchide! :)

"Trebuie să ne concentrăm resursele în această perioadă. De aceea, în aceste ţări va trebui fie să ne retragem, fie să găsim pe altcineva care să se ocupe de implentarea unei alte strategii", a spus Stephen Hester în cadrul conferinţei de presă pentru anunţarea rezultatelor grupului pe 2008. "

Crede-ma ca nu se inchide, daca se retrage RBS din Romania asta nu inseamna ca se inchid portile si business-ul se opreste...ai macar idee cat tine o procedura de faliment?...iti spun eu, 3 ani..asa ca sigur o sa avem placerea sa vedem un nou brand pe piata romaneasca a serviciilor bancare...
Trust me, informatiile pe care le am eu, nu sunt nici din presa si nici din ce corporate bullshit se mananca...

Sunt de acord ca avem dreptul sa ne exprimam parerile insa de aici si pana la a trage concluzii de genul "RBS pleaca cu totul
cea cu "Marele Profit" in Romania. Oricum era nationalizata de cand a preluat ABN-ul!"
este o cale foarte lunga, nu crezi?....

Bubulutza

27 Feb 2009, 16:15

doar daca esti actionar la RBS sau angajat ai dreptul sa te superi atat!
:)
nu-ti convine ce am scris? adu argumente! scris cu roz si cu Bold nu ma convinge! :)

Testosul
Subiect Autor

27 Feb 2009, 16:56

Nu este vorba de ce cui convine insa ce ai scris tu este total nedocumentat si neinformat....este o vorba aruncata in vant...de unde stii tu ca pleaca?...doar din analiza de text pe care ai facut-o pe comunicatul din care citai?....big mistake...si nu, nu sunt actionar si nici nu lucrez acolo, eu lucrez in alt domeniu, insa am informatii exact de unde trebuie si anume de la sursa...
Mai mult decat atat, fac parte din echipa de Moderatori si unul din taskuri este sa ma asigur ca informatiile postate sunt de ajutor si au legatura cu realitatea si nu sunt postate doar de dragul de a inflama.

Nu in ultimul rand, acest topic se refera la cum suportam noi ca si persoane criza, nu marile companii care activeaza in Romania...si orice s-ar scrie (asta este valabil in orice arie a forumului, mai putin la Cafenea), trebuie sa fie documentat.

Bubulutza

27 Feb 2009, 18:12

tot nu m-ai convins! nu stiam ca trebuie cenzurate comentariile personale.
stirea oricum era una publica - la care toata lumea are acces!

Bubulutza

27 Feb 2009, 18:14

Testosul scrie:
Mai mult decat atat, fac parte din echipa de Moderatori si unul din taskuri este sa ma asigur ca informatiile postate sunt de ajutor si au legatura cu realitatea si nu sunt postate doar de dragul de a inflama.

nu am intentionat sa inflamez pe nimeni...desi se pare cam facut-o :)

Nicky

27 Feb 2009, 18:17

Fratilor, haideti sa incepem week-end-ul cu veselie.
Nu ne intereseaza ce pateste banca.
Oricum, vad ca de la o zi la alta, eu devin mult mai nesigur pe prognoze de orice fel. Nimic nu mai e cert.
E o vorba din batrani...ce-o vrea Dumnezeu!
Pana atunci, tot inainte sau "La lupta, vitejii mei!"
Week-end placuuuut! ;)
http://www.car-setup.com Car Setup Romania

Bubulutza

27 Feb 2009, 18:27

badganaflee scrie:
ati vazut a picat RBs bank " RBS pierde inca 3,47 miliarde dolari in urma falimentului Lyondell Chemica l", iar citibank a dat 50. 000 de angajati afara la nivel global, e groasa fratiilor, sper sa nu pice BT si ING, acolo am conturi, daca aflati ceva inainte sa stiu in leg. cu bancile mai sus mentionate anunati-ma

dn Moderator Testosu: de bagdanaflee de ce nu te iei??? Ai vz ce a scris? "A picat RBS bank"...
mi se pare discriminatoriu cel putin :!:

ps : Bagdanaflee: fara suparare te rog! nu e nimic personal - i am just making a point!

Bogdan

27 Feb 2009, 18:39

Bubulutza, tu chiar vrei sa faci flame aici? Sau ii judeci pe moderatori referitor la cum intervin? Spune-ne ca sa stim unde si cum ne mutam cu discutia!
Octavia 3 Elegance, 2.0TDI, DSG, Black Pack
C4 Coupe '05
KartingClub | ClubC4 Romania | DS Spirit | MotorSportNews

badganaflee
V.I.P.

27 Feb 2009, 19:20

uh ce fight e pe cale sa inceapa, doamne Bubulutza...
Testosul , sterge ce-am scris in legatura cu banca si gata, e prea cald aici , ma mut pe alt topic la chill , dar acum a inceput WEEKED - ULLLLL, uh weee am plecat la partyyy

Flory
Albertina

03 Mar 2009, 09:33

Eu lucrez ca agent de vanzari pe papetarie. Vaf cum incet incet comenzile clientilor scad, unele firme isi mut sediul in locatii in care chiria este mai mica, iar altele intra in faliment. Din punctul meu de vedere este chiar vizibila criza.
Enervant e ca aud in fiecare zi "e criza!!!, nu mai vrem nimic, nu mai avem nimic" :?
Orice solutie genereaza noi probleme.

Puffy

12 Mar 2009, 20:46

Mi-am propus ca sa nu scriu despre cum ma afecteaza criza, pana in momentul in care voi ramane somer.... Ei bine, dragii mei, aflati ca.... am ramas somer....

Asa ca, cum ma afecteaza pe mine criza???

Nicky

12 Mar 2009, 21:03

Pufule, cum am vorbit noi si backstage (pe messenger), nu iti face prea mari griji, doar aplica la locurile de munca pe care le gasesti agreabile si potrivite pregatirii tale. Imi pare rau! Considera-l un sut in phoond...asteptam sa vedem pasul inainte! Doamne ajuta! Baftaaaaaaaaaa!
http://www.car-setup.com Car Setup Romania

PapaGiorgio
D U D U

13 Mar 2009, 17:55

Bubulutza scrie:
PapaGiorgio scrie:
Am vazut si eu chestia cu RBS-ul...ma intereseaza pentru ca Leonul meu e luat cu banii de la ei. Cine stie, pana lichidez eu creditul se rebranduiesc baietii de cateva ori. Lasand gluma la o parte, e groasa rau de tot situatia, si noi stam la firma ca pe ghimpi...faza e ca e nasol peste tot. Offfffffffff...I need a beer...or more... :drunken: :drunken: :drunken:

beer sa fie, dar fara alcool daca ai te gand sa conduci! :) :D

Categoric fara alcool la volan...insa dupa 2-3 beri criza parca se mai "indulceste"...
Om trece noi si de asta...sa gandim pozitiv si sa avem si noroc.
Cheers.
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC

PapaGiorgio
D U D U

13 Mar 2009, 17:57

Puffy scrie:
Mi-am propus ca sa nu scriu despre cum ma afecteaza criza, pana in momentul in care voi ramane somer.... Ei bine, dragii mei, aflati ca.... am ramas somer....

Asa ca, cum ma afecteaza pe mine criza???

Naspa man...imi pare rau. :(
Tin pumnii sa revii cat mai rapid la statutul de "working people".
Sa traiesti, bafta multa omule! :)
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 12