Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

badganaflee
V.I.P.

Re: Membrii ClubSeat si criza economica mondiala - ne afecteaza?

06 Feb 2009, 12:25

ati vazut a picat RBs bank " RBS pierde inca 3,47 miliarde dolari in urma falimentului Lyondell Chemica l", iar citibank a dat 50. 000 de angajati afara la nivel global, e groasa fratiilor, sper sa nu pice BT si ING, acolo am conturi, daca aflati ceva inainte sa stiu in leg. cu bancile mai sus mentionate anunati-ma

Testosul
Subiect Autor

06 Feb 2009, 14:30

badganaflee scrie:
ati vazut a picat RBs bank " RBS pierde inca 3,47 miliarde dolari in urma falimentului Lyondell Chemica l", iar citibank a dat 50. 000 de angajati afara la nivel global, e groasa fratiilor, sper sa nu pice BT si ING, acolo am conturi, daca aflati ceva inainte sa stiu in leg. cu bancile mai sus mentionate anunati-ma

Faptul ca au mai pierdut niste bani, nu inseamna ca a picat. RBS Bank este pe profit net in Romania.

Nicky

06 Feb 2009, 14:36

Eu mi-am deschis cont la Ulster Bank, si eu sunt parte a RBS, pentru ca RBS i-au cumparat in 2000.
In Romania, cred ca toate bancile sunt pe profit :)
http://www.car-setup.com Car Setup Romania

mh_rms

06 Feb 2009, 14:51

inca sunt pe banii parintilor.. dar imi pot da cu parerea.. observand din " exterior " ... treaba cu aceasta " Criza economica " e cam adevarata .. :) nu avem credite sau rtate sau alte chestii dar... tot se simte :D ne luam manutza de manutza si trecem toti peste asta :)) cum zice Mircea Badea . a... si desigur... criza.. se simte la noi Oamenii medii sau mai rau.. saraci.. pun pariu ca un om cu afaceri foarte tari sau parlamentarii etc etc ... duc o viata roz !

p.s : Anu asta aveam in plan sa schimb si eu leonul .. sa-mi iau si eu un fr la mana a 2-a .. dar.. inceputul de an nu e promitator :-<
Duuuuuuude ! :D Follow me ! .. if you can :)

Seat Leon 1.9 TDI

Bamse
Moderator

06 Feb 2009, 15:39

nici la mine nu se simte criza! :D
deloc!
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

badganaflee
V.I.P.

06 Feb 2009, 16:00

Testosul scrie:
badganaflee scrie:

Faptul ca au mai pierdut niste bani, nu inseamna ca a picat. RBS Bank este pe profit net in Romania.

asa este nu a picat INCA, noroc cu guvernul britanic care a pompat 30 de miliarde coco, daca nu aveti ce face cititi acest mini reportaj : http://www.banknews.ro/stire/24302_rbs_ ... mical.html

Florin&David
JAF

13 Feb 2009, 08:45

Nu stiu cum ne-a afectat in parte pe noi membrii acestrui club dar vad la TV la stiri o gramada de jafuri, omoruri si toate alte legate strict de disperarea unoara de a supravietui.
Cred ca o masina mai aranjata, o haina mai altfel atrage imediat atentia si ... Doamne Fereste ... ganduri negre din partea tampitiilor.
Mare atentie.
FIAT 500 - 1.4/100 CP, B 38 RUP
SEAT LEON - 1.4/86 CP, CT 50 DAB

Imagine

Testosul
Subiect Autor

13 Feb 2009, 10:32

Florin&David scrie:
Nu stiu cum ne-a afectat in parte pe noi membrii acestrui club dar vad la TV la stiri o gramada de jafuri, omoruri si toate alte legate strict de disperarea unoara de a supravietui.
Cred ca o masina mai aranjata, o haina mai altfel atrage imediat atentia si ... Doamne Fereste ... ganduri negre din partea tampitiilor.
Mare atentie.

Deja se vad pe forum din ce in ce mai multe anunturi de vanzarri auto si predare de leasing...cred ca incepe sa afecteze...

Florin&David
JAF

13 Feb 2009, 11:50

Corect.
Naspa. Poate isi revine treaba pana-n vara.
FIAT 500 - 1.4/100 CP, B 38 RUP
SEAT LEON - 1.4/86 CP, CT 50 DAB

Imagine

cev13

13 Feb 2009, 13:35

Daca primim al 13-lea salar....poate mai trece un pic din criza :wink: :lol:
LEON 1.4 2008

Nicky

27 Feb 2009, 11:59

Ca sa incep week-endul in forta, am mai primit o veste.
Am vazut ca brusc atosfera in echipa mea s-a facut blue, parca era inmormantare.
Am aflat ca trei dintre colegii din echipa mea (total 8 oameni in echipa) au primit stirea pe mail, fara anunturi generale oficiale.
Am inteles ca azi tre' sa plece 20 de oameni, e a doua mare restructurare din noiembrie 2008 si pana acum la ei, aici.
Nu mai inteleg nimic...eu pe cine mai invat diverse smecherii, daca ei ii trimit acasa pe angajati?
Mai vedem. Ciudata situatie, nu stii niciodata ce te asteapta maine. Tot inainte!!! Week-end placut sa aveti! ;)
http://www.car-setup.com Car Setup Romania

Bubulutza

27 Feb 2009, 12:17

RBS pleaca cu totul :)
cea cu "Marele Profit" in Romania. Oricum era nationalizata de cand a preluat ABN-ul!

http://www.bancherul.ro/stire.php?id_stire=3035
n-are cum sa fie de bine!
mergem inainte :)

PapaGiorgio
D U D U

27 Feb 2009, 13:41

Am vazut si eu chestia cu RBS-ul...ma intereseaza pentru ca Leonul meu e luat cu banii de la ei. Cine stie, pana lichidez eu creditul se rebranduiesc baietii de cateva ori. Lasand gluma la o parte, e groasa rau de tot situatia, si noi stam la firma ca pe ghimpi...faza e ca e nasol peste tot. Offfffffffff...I need a beer...or more... :drunken: :drunken: :drunken:
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC

Testosul
Subiect Autor

27 Feb 2009, 13:56

Bubulutza scrie:
RBS pleaca cu totul :)
cea cu "Marele Profit" in Romania. Oricum era nationalizata de cand a preluat ABN-ul!

http://www.bancherul.ro/stire.php?id_stire=3035
n-are cum sa fie de bine!
mergem inainte :)

Greseala, pleaca doar brandul, business-ul ramane pe loc si exact cum a spus si Mugur Isarescu, in Romania aceasta banca are profit pe nisa pe care opereaza. Este scoasa la vanzare impreuna cu alte 15 sucursale din pietele emergente si deja se vehiculeaza cateva nume grele pentru achizitie, nume care nu sunt in piata romaneasca si care nu au fost afectate de criza.
Nu era nationalizata cand au preluat ABN Amro...s-a nationalizat in momentul in care s-au descoperit pierderile...

Bubulutza

27 Feb 2009, 14:32

s-a nationalizat inainte de schimbarea Brand-ului in Romania.
o vinde daca e cineva sa o cumpere! daca nu o inchide! :)

"Trebuie să ne concentrăm resursele în această perioadă. De aceea, în aceste ţări va trebui fie să ne retragem, fie să găsim pe altcineva care să se ocupe de implentarea unei alte strategii", a spus Stephen Hester în cadrul conferinţei de presă pentru anunţarea rezultatelor grupului pe 2008. "
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12