Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

coke_s
Subiect Autor

Probleme deschidere clapeta rezervor.

14 Sep 2016, 14:47

Salutare , acum 3 luni am achizitionat un Toledo 1.4 TSI.Imediat dupa achizitionare , in prima zi , am observat ca nu
functioneaza clapeta de la rezervor , cel putin nu tot timpul. Din curiozitate am vrut sa o deschid si... surpriza , nu functiona.
Dupa mai multe incercari gen ... descuiat/incuiat masina pana la urma s-a deschis. Dupa aceea a functionat de fiecare data ,
pana am ajuns la pompa unde iar nu a mai vrut sa functioneze si m-am chinuit iar vreme de 5-10 min sa o deschid.Am obs.
ca uneori se deschide din prima alteori nu. Vreau sa stiu daca mai are cineva prob.de genul asta si cum a rezolvat.

Multumesc.

adita80

Re: Probleme deschidere clapeta rezervor.

15 Sep 2016, 00:03

Pana in prezent într-un an si o luna nu am nici o problema cu clapeta de la rezervor .....
Seat Toledo Style plus 1.6 TDI 115cp model 2016
Ex: Seat Ibiza 6L . 1.2 12 v

trebory

16 Sep 2016, 11:13

Nici eu nu am nicio problema cu a mea, in schimb am vazut fenomenul in reprezentanta la o masina expusa, dar si a revenit dupa ce s a impins ceva mai tare in clapeta

danym

23 Oct 2016, 11:41

Daca ai avut usile blocate din interior, dupa ce cobori din masina o sa ai in continuare blocat portbagajul si clapeta de la rezervor. Cel mai simplu este sa apesi pe butonul de deblocat usile din interior sau pe butonul de pe telecomanda.

adrian p

14 Mar 2017, 22:09

aceeasi problema o am si eu si toata iarna am stat sa desfac usa de la rezervor, la mine cand incuie cand nu , ieri incuia motorasul,