Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Blooo
Subiect Autor

2008 Leon 1.6

06 Aug 2016, 04:35

Salutare seat-isti!
Dupa un mic refresh pe facebook imi apare un post pe un grup cu un leon de vanzare, am vazut anuntul, eram undeva pe la Sinaia (eram plecat cu un golf 5 1.9) in ultima zi de "vacanta" ma pregateam sa plec spre casa, cand un sunet ciudat al motorului imi prelungeste vacanta cu inca o zi...Am fost la service, mi s-a spus ca pot merge cu masina pana acasa (~220km) ajuns acasa motorul a crapat si momentan se afla intr-un garaj pana ma hotarasc ce fac cu ea.... Intr-un final m-am decis sa merg sa vad masina pe care o conduc in prezent, am luat legatura cu proprietarul, ne-am inteles pentru a merge sa vad masina, eram in parcare la lidl (sper sa nu se considere reclama :yh) am intrat putin in market pentru a lua o cafea, bineinteles nu am gasit ce cautam, am iesit, voiam sa plec spre un magazin ceva, la un moment dat il aud pe prietenul meu ca striga: "BAAAAAAA uite-ti masinaaaa!!!!! 8) " m-am intors si am vazut masina, am dat o tura, mi-a placut, n-am rezistat si am cumparat-o... Masina adusa din germania (cumparata de la o gagicuta, asa a spus tipul de la care am luat-o :)), cu numere inca valabile, urmeaza sa o inscriu revin atunci cu alte poze si eventuale upgrade-uri! Astept un tricou, breloc, un sticker si suporti pentru numar! :cheers
Sper sa nu fiu singurul cu 1.6 :oops:
Urmeaza pozele :yah :
Imagine.Imagine.Imagine.Imagine.Imagine.Imagine

gamer555
ClubSEAT Admin

Re: 2008 Leon 1.6

06 Aug 2016, 10:25

bine ai venit intre noi ;) Leonul e o echipare Sport, sunt foarte misto scaunele fata, suport lateral excelent ;) nu am vazut botul masinii sa vad daca e complet kitul aero. si nu, nu esti singurul cu 1.6, macar stii ca e un motor fiabil, fara probleme deosebite ;)

oLandeZu
RedLine

01 Sep 2016, 14:29

Salutare . Masina arata bine , pacat de montatul invers al pragurilor :)) Asteptam poza si din fata. Sa ai drumuri bune si bine ai venit !
<3 my REDLEON : 2.0 TDI BKD

AlexRuLeS

01 Sep 2016, 15:47

E faina! Sa o stapanesti sanatos!

Adriannn

02 Sep 2016, 12:37

Ce a patit BXE-ul ?

Celebrul conrod failure, piston iesit prin bloc ?
Ex: Seat Leon 1.6 16V BCB 2004 Magma - Competition
Actual: still looking for the perfect car