Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

5inci
Subiect Autor

Montaj brate seat leon spate

28 Iul 2016, 20:56

Tocmai ce am schimbat bratele de pe spate nr 1 din poza si am o intrebare legata de montarea lor pe masina.Se strang suruburile la aceste brate cu masina pe elevator sau pe canal?
Imagine

Cosmin
Admin

Re: Montaj brate seat leon spate

29 Iul 2016, 08:55

NU se strang pe elevator, se va deteriora bucsa de cauciuc. Se strang cu suspensia in pozitie "de strada", pe canal (cum zici tu).
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

5inci
Subiect Autor

29 Iul 2016, 09:09

multumesc frumos, le-am schimbat ieri si au fost stranse pe elevator , ma voi duce inapoi sa mi le slabeasca si sa le stranga din nou cu masina pe roti.

5inci
Subiect Autor

29 Iul 2016, 17:26

Am fost inapoi si am ridicato pe elevator le-a slabit suruburile si a ridicat pe rand fiecare roata (brat) cat sa putut ca se ridica de pe bratele elevatorului si le-a strans.nu sunt exact in pozitia de strada dar totusi e mai bine.

Cosmin
Admin

30 Iul 2016, 08:33

E ok si asa. Adica aduse la pozitia de strada pe elevator. S-au deteriorat bucsile?
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

5inci
Subiect Autor

30 Iul 2016, 22:49

Nu sau rupt pentru ca nu am mai mers cu masina de atunci, de cand le-am schimbat am facut maxim 10 km , ma duc luni sa imi desfaca(slabeasca) toate bucsile schimbate inclusiv telescoapele bucsa acea mica de jos si sa le stranga cu masina pe roti.
Azi am mai vb cu niste prieteni cu golf 5 skoda octavia 2 si toti erau mirati de ce le-am spus de chestia cu bucsile.Mi-am adus aminte ca si bucsile de la bratele alea de se prind de caroserie la fel mi le-a schimbat tot pe elevator acum jumatate de an din pacate.Desii am fost si am verificat totul cu masina pe placi miscatoare in momentul de fata e totul ok , nu am nici o problema