Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

vladskate8
Subiect Autor

Referitor la Seat Leon 1m1 din 2000

08 Iul 2016, 12:36

Salutare tuturor!

Astazi am avut niste treaba prin oras. Toate bune si frumoase, pana cand un sofer ne-experimentat s-a gandit sa schimbe banda cu 5m inainte de semafor si fara semnalizare, obligandu-ma pe mine sa franez brusc. Dupa ce am ajuns la destinatie, cand am vrut sa parchez am avut surpriza ca directia mi s-a ingreunat tare si plus ca se auzea un zgomot moderat spre tare care venea de la rotile din fata cred.

Tin sa mentionez ca masina o am cam de 3 saptamani aproximativ si tot ce am depistat la ea ca si "bube" au fost discurile de frana putin ovalizate si dupa ce merg o perioada indelungata cu viteza de peste 100-110 km/h motorul devine lenes, pierde din putere enorm...ca si cum pica turbo.

P.S. Mecanica prea multa nu stiu, sa fiu sincer. Nu e domeniul meu de specialitate, asa ca nu ma dau mare si tare.

Am nevoie de sfaturi va rog si de idei !!!

Sa aveti o zi faina si drumuri cat mai bune si fara probleme,
Vlad

vladskate8
Subiect Autor

Re: Referitor la Seat Leon 1m1 din 2000

08 Iul 2016, 13:28

Am fost acum la masina sa vad dupa ce s-a racit putin nivelul de ulei de servo si culoarea, dar e ok.

Totusi, am scos-o putin din parcare sa vad daca si-a revenit si am depistat o problema...pierd lichid de servo pe partea dreapta....de unde, nu stiu?!?

Ceva idei ce ar trebui sa fac si ce ar trebui schimbat/inlocuit?

oto_mihail

21 Sep 2016, 19:13

Pai uita-te pe unde pierde (caseta , conducte ) si ce trebuie inlocuit...

oto_mihail

21 Sep 2016, 19:14

Uita-te pe dedesubt ma refer pe elevator sau pe o rampa/canal