Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Sporea Bogdan
Subiect Autor

Navigatie seat leon 1P

12 Iun 2016, 18:08

Salut! Mi-am cumparat și eu un Seat Leon model 1p din 08.2005. Și are modelul ăsta de navigatie. A mai văzut sau mai are cineva model acesta? ImagineImagine

Trimis de pe al meu SM-A500FU folosind Tapatalk

Tyrone
Getaway driver

Re: Navigatie seat leon 1P

12 Iun 2016, 19:00

Pare a fi o versiune upgradata de MFD2, am avut eu pe Jetta ceva asemanator, doar ca fundalul era albastrui si fara "Tele"

Sporea Bogdan
Subiect Autor

12 Iun 2016, 19:04

Am căutat pe net și cd-uri pt navigatie și nimic. Mă baga în ceata rău de tot. Are magazie de cd-uri, aux audio/video dar probabil am nevoie de ceva mufe în plus

Cosmin
Admin

13 Iun 2016, 07:42

E MFD 2 CD. E o unitate veche, discontinuizata in 2007. Versiunea asta citeste doar cd-uri audio, hartile sunt regionale si vin pe cd-uri. NU exista harti detaliate pt. Romania si nici nu vor exista vreodata.

Pt. video ai nevoie de o interfata in plus (nu vine din fabrica cu asa ceva), iar daca ai cd changer (verifica sub scaunul pasagerului) nu mai ai nevoie de alte mufe. Daca nu ai unitatea cd changer, poate fi adaugata. Sau poti adauga un emulator cd changer, cu suport USB / SD card.
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

Sporea Bogdan
Subiect Autor

Re: RE: Re: Navigatie seat leon 1P

13 Iun 2016, 07:44

Cosmin scrie:
E MFD 2 CD. E o unitate veche, discontinuizata in 2007. Versiunea asta citeste doar cd-uri audio, hartile sunt regionale si vin pe cd-uri. NU exista harti detaliate pt. Romania.

Pt. video ai nevoie de o interfata in plus (nu vine din fabrica cu asa ceva), iar daca ai cd changer (verifica sub scaunul pasagerului) nu mai ai nevoie de alte mufe. Daca nu ai unitatea cd changer, poate fi adaugata. Sau poti adauga un emulator cd changer, cu suport USB / SD card.

O sa verific sa văd dacă am sau nu. Mersi mult.