Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

cnorisor
Subiect Autor

Leon 1P aer conditionat - solutie service

25 Mai 2016, 13:29

Salutare,

Recent mi-a cedat aerul conditionat si am fost pentru completare freon, aici surpriza ( dupa ce am fost taxat cu 100 ron) nu mai merge compresorul. Devizul celor de la Augsburg a fost : inlocuire compresor, electrovalva, ..... tot sistemul de racire pret estimativ 6500 ron :cry: . Am plecat de acolo pentru ca mi s-a parut aberant. Am citit pe forumuri si asa am aflat de cei de la GES, mai nou sunt undeva langa IDM Basarab. Merg la ei pentru un diagnostic : incercam reparea compresorului, radiatorul trebuie neaparat inlocuit si posibil spalare chimica a instalatiei. Rezultat : au reusit repararea compresorului, s-a inlocuit freon + ulei, inlocuit radiator , manopera aferenta pret total 1.348 ron. Mult , putin , nu stiu sa mi dau cu parerea dar ce este important baga rece acum de stai cu suba pe tine 8)

Nu vreau sa fac nici o reclama acestui service ci doar sa ofer si celorlalti o posibila solutie pentru aer/clima.

Atasez si datele lor de contact precum si factura pt reparatia mea.

Rog adminul daca am incadrat gresit postul sa nu-l stearga si sa-l mute in categoria adecvata.

Multumesc.

Imagine

Imagine

Imagine