Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

maryus66
Subiect Autor

Claxon "obosit"

03 Mar 2016, 23:05

Am observat de curând că d-abia se mai aduce claxonul și aș vrea sa rezolv problema, dar mai intai trebuie sa aflu mai multe.
Pe Leon 1p exista 1 sau 2 claxoane? Eu am descoperit doar unul langa roata fata stanga, care d-abia se aude.
Ca sa am acces la el presupun ca trebuie sa urc masina pe o rampa, sa dau scutul jos si sa umblu de jos, nu?

Mulțumesc de ajutor!

RD-Woo

Re: Claxon "obosit"

04 Mar 2016, 00:04

Seat Leon 1P are un singur claxon si este pozitionat in spatele proiectorului de ceata din stanga,
pt acces este necesara demontarea grilei de la proiector (2suruburi). aceste detalii sunt disponibile, la o cautare rapida, si in manualul de utilizare al autoturismului.
manualul de utilizare este postat, in format electronic, aici: https://www.scribd.com/fullscreen/82039 ... o6fyn332dz
Seat Leon 1P1 Style 1.6 TDI CR 2012

maryus66
Subiect Autor

Re: Claxon "obosit"

04 Mar 2016, 07:36

M-am uitat in acel manual, preponderent in sectiunea Inlocuirea becurilor pentru a vedea cum se da grila respectiva jos pentru a inlocui becurile proiectoarelor, si nu am gasit nimic. O sa ma mai uit sin a masina, poate gasesc cele doua suruburi.
Mulțumesc