Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

abude
Subiect Autor

Zdrăngănit la motor.

08 Feb 2016, 22:46

Salut colegi .Să o iau cu începutul .. alaltăseara am făcut pană , nu am avut roata de rezervă aşa ca am umflat roata si am mers cu ea aşa pana acasa.. Dimineața când să fac pana am ridicat maşina pe cric am dat roata jos şi iam dato unui prieten să mi o faca .. am intrat pana in magazin sa îmi iau o cafea si cand am venit maşina cazuse de pe cric .. magazinul fiind la 50 de m de maşina .. de atunci se aude un zdrănganit la motor pe la 1400-1500 de turați .. ( mentionez că am suportul motor rupt..) se poate auzi de el ? Sau de la ce se poate auzi .. vreau sa repar masina si sa fiu sigur că schimb ceea ce trebuie .. Multumesc frumos .

Narcisila

Re: Zdrăngănit la motor.

09 Feb 2016, 11:37

Da, este de la el sau s-a rupt suportul tobei langa racordul flexibil. Verifica si tamponul antibalans
Seat Leon FR ,BMN, 125kw PowerFlex bushes, H&R SwayBars, KONI Sport, Stage 1+

abude
Subiect Autor

09 Feb 2016, 11:39

Mersi frumos o sa verific azi si revin cu rezultatul.

abude
Subiect Autor

10 Feb 2016, 23:19

Salut am revenit cu detali.. Se pare ca suportul motor nu este rupt .. Dar sta motor umplic înclinat in drapta , iar acel bâzit se aude de la galeria de admisie , am dat jos filtrul de aer si am miscat galeriile , se cam misca din pacate , urmeaza sa fac o evaluare mai amanuntita..