Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Almanika

Re: Rosioara Turbo

19 Ian 2009, 22:35

ee nici chiar 2-3 mi ganditiva ca e 2006 are 3 anii deja...nush ce sa zic..o fi avand o defectiune..si weltauto sunt hotii..nu avea incredere in ei masina poate sa fi fost lovita..sau altceva...testeazo
<Lumina Orange>Design by ALM

Stelutu
Subiect Autor

19 Ian 2009, 22:38

nu e asa :)) tocmai ce v-am spus ca am beneficiat de o reducere foarte mare ca o aveau la vanzare de un an ceea ce pentru un dealer de masini cred ca e foarte mult :D
masina a avut niste probleme la motor dupa ce a fost chipuita....si reparata..am verificat-o in service la Porsche, momentan eu nu am sesizat nimic. Iar de lovit nu apare nimic in service
am aflat de ea si am profitat de ocazie....
@cry_wum sincer...Eu ma uit la oglinzi din interior :) pe afara nu prea ma intereseaza cum arata....dar aspectul general vreau sa fie ok...poate ne vedem prin Tei ca si eu tot acolo stau....
Seat Leon -2006 TFSIImagine
Audi A3 sportback-2006 2.0 TDI Imagine

bogdan_mw

19 Ian 2009, 22:41

super super pret!!! bv, sa o stapanesti sanatos. la 180 cai are nevoie de stapanire :))
nu stiu cum se face ca eu nu am gasit nimic sh cand am luat-o pe a mea, de nicio culoare. la 17500 cred ca acum iau cupra de 240 :x
Leon Reference 1.6 - 102CP - 2009 Magico Black

Almanika

19 Ian 2009, 22:44

Stelutu scrie:
nu e asa :)) tocmai ce v-am spus ca am beneficiat de o reducere foarte mare ca o aveau la vanzare de un an ceea ce pentru un dealer de masini cred ca e foarte mult :D
masina a avut niste probleme la motor dupa ce a fost chipuita....si reparata..am verificat-o in service la Porsche, momentan eu nu am sesizat nimic. Iar de lovit nu apare nimic in service
am aflat de ea si am profitat de ocazie....
@cry_wum sincer...Eu ma uit la oglinzi din interior :) pe afara nu prea ma intereseaza cum arata....dar aspectul general vreau sa fie ok...poate ne vedem prin Tei ca si eu tot acolo stau....

eu nush ce sa zic posibil sa ai dreptate..problemele pot aparea pe parcurs...sincer si un sfat O MASINA NOUA RAMANE MASINA NOUA KIT CA E LOGAN KIT CA E LAMBORGHINI NICIODATA NU AVEA INCREDERE CAND CUMPERI CEVA LUAT LA MANA A 2..GANDESTETE CA NU STI PRIN CE PERIPETII A TRECUT MASINA..SI MAI ALES ARE 16000 DE KM..EU NU CRED 3 ANI DE ZILE...AR TREBUI SA AIVE MINIM 50 DE MI,CU MERS CAT DE CAT NORMAL...

cev13

19 Ian 2009, 22:46

Super MASINA la un super pret! S-o stapanesti sanatos!
LEON 1.4 2008

Almanika

19 Ian 2009, 22:50

aa si apropo sa nu crezi ca sunt invidios sau ofticos..nici o treaba...mie imi place ceva nou...aja sunt invatat...dar ai grija mare sa nu ai probleme am avut prieteni care au cumparat de la weltauto..care apartine lui gama wv..si credema ca au gasit si masini facute din 2 bucati..un golf 5...deci nu e de jucat cu asta...te bucuri ca dai un ban putin..dar dupaia cand incepi sa bagii...o sa iti para enorm de rau..ai mare grija cu hotii astia de la weltauto..ca nush sa mai faca banii si gandestete..intra pe site http://www.weltauto.ro si ai sa vezi ce preturi au de pici pe spate..niste preturi de ramai masca....si eu la banii care i-am dat pe masina mea imi luam o cupra din germania...dar de...mi-a fost frica...pt ca nu stiu ce sa intamplat cu ea..si cu cartea de servici..stai linistit..sunt o gramada de smecheri care se fac...pretu asta si mai ales cumparata de la weltauto..ma uimeste..ai grija ce vei face mai tarziu....se vede ca e cumparata de la weltauto..cu poza cu gardu ala...stiu ca ei mereu pun masinile acolo sa le pozeze :))

Stelutu
Subiect Autor

19 Ian 2009, 23:00

Almanika scrie:
eu nush ce sa zic posibil sa ai dreptate..problemele pot aparea pe parcurs...sincer si un sfat O MASINA NOUA RAMANE MASINA NOUA KIT CA E LOGAN KIT CA E LAMBORGHINI NICIODATA NU AVEA INCREDERE CAND CUMPERI CEVA LUAT LA MANA A 2..GANDESTETE CA NU STI PRIN CE PERIPETII A TRECUT MASINA..SI MAI ALES ARE 16000 DE KM..EU NU CRED 3 ANI DE ZILE...AR TREBUI SA AIVE MINIM 50 DE MI,CU MERS CAT DE CAT NORMAL...

Corect ceea ce spui tu de aceea am verificat-o chiar in service la po ro am vazut cu ochii mei toate intrarile in service si la ce km..si are ultima revizie in noiembrie 2007 la aprox 15.000 km..parca
Deci 2006-2007 15.000 Km; 2007-2008 ~1000 km
Din ceeea ce am mai aflat eu asa intimplator masina a fost facuta de Porsche si folosita ca demo car...pe vwforum chiar imi daduse cineva mesaj ca a vrut sa o cumpere el si nu era de vanzare la momentul respectiv....
Mai mult eu am vazut masina la vanzare de acum un an...dar pretul era pe masura aprox 18.000 fara tva nu mai tin minte exact...
Acum eu sper sa fi facut alegerea buna...trebuie sa recunosc ca m-au convins si cele 6 luni de garantie :D

nu e vorba de "ofticos sau invidios" eu chiar iti multumesc pentru grija...si pretul a fost o oferta pentru angajati de care pina la urma am beneficiat eu :D
Seat Leon -2006 TFSIImagine
Audi A3 sportback-2006 2.0 TDI Imagine

Almanika

19 Ian 2009, 23:08

mda dar de ce numai 6 luni ...de garantie oricum la pretu asta e pomana sa o stapanesti sanatos...ai facut o alegere buna in primul rand ai o masina super performanta si frumoasa mai ales...dar sa ai grija de ea..si un sfat fa-i casco neeaparat...pt ca sunt scumpe piesele de leon...bine daca nu ai casco :D...ce sa zic altceva singura suspiciune este de ce are decat 16 mi de km si in anii 2007-2008 decat 1000 de km..asta nu am inteles..oricum la 11.500 care iti iei un logan pana la urma nou si nici macar fulll..nai ce sa mai ceri bv..si 185 de cai ce sa mai zici eu am 102 si totusi are cateodata nervozitate..dar cateodata arata ca este totusi un motor puturos :(...dar sa ai 185 de cai 2.0 tsi ...senzatia ceva modificari?nush daca ai niste ploape ceva?
ai aflat ce fel de probleme a avut la motor?
can d ai timp iti dau un sfat sa te duci la Dona Valcea super baietii de acolo ti-o pune pe tester se uita la caroserie..absolut tot iti face...si nu te costa mult..eu sunt din pitesti si reviiziile si tot fac la ei..si sunt de calitate baieti...

The teacher
Profesoru

19 Ian 2009, 23:36

Almanika scrie:
.EU NU CRED 3 ANI DE ZILE...AR TREBUI SA AIVE MINIM 50 DE MI,CU MERS CAT DE CAT NORMAL...

Nu va luati dupa aparente sau nr . de km afisati , aici te combat , masina sotiei mele, la un mers normal pt, ea are 12800 km din august 2006 .......................ciine ma crede , tu in nici un caz

BIG MAX
BESTIUȚA

20 Ian 2009, 02:51

SZUPER TARE JUCARIA TA!
Imi place si ma bucur pentru tine,drumuri bune sa o stapanesti sanatos.
TE TUC!
Imagine
LEON 1.4/16 V

Ciosmi

20 Ian 2009, 03:00

Stelutu scrie:
Din ceeea ce am mai aflat eu asa intimplator masina a fost facuta de Porsche si folosita ca demo car...pe vwforum chiar imi daduse cineva mesaj ca a vrut sa o cumpere el si nu era de vanzare la momentul respectiv....

Eu eram....si nici nu stii cat regret ca nu am luat-o..!
Sa o stapanesti sanatos,este super masina

ovydu

20 Ian 2009, 07:22

foarte frumoasa masina.
sa o stapanesti sanatos si multi km fara incidente.
din ce stiu eu a fost demo car pentru un dealer seat din bucuresti.
ai luat-o la pret de 1.9 tdi.
bafta.

PapaGiorgio
D U D U

20 Ian 2009, 07:51

Bine ai venit! Masina e super, pretul de asemenea, ai facut o afacere foarte tare. Sa o stapanesti cu placere si fara probleme in continuare. :wink:
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC

razmih

20 Ian 2009, 08:36

Daca masina a fost o masina de showroom/test drive se justifica numarul mic de km.
Tatal meu si-a luat un golf variant (facut in 2006, daca nu ma insel) care avea doar 3000 de km facuti, masina fiind masina de showroom fusese plimbata doar intre diferite puncte de prezentare.

Frumoasa masina, cred ca am vazut-o si pe viu. Parchezi cumva in zona Doamna Ghica, pe langa LukOil?

ace117
Membru Fondator

20 Ian 2009, 10:53

Bine ai venit!
I-mi place masina, arata foarte bine, si stickerele sunt ok.
Insa si sfatul meu este sa schimbi capacele de oglinzi in negre, ca la Cupra.
O sa arate mult mai bine.
In rest, n-am ce sa comentez la ea.
Multa bafta! :wink:
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine