Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

abude
Subiect Autor

Re: vas lichid servodirectie ibiza

19 Ian 2016, 15:18

Salut , sunt nou pe aici , am si eu o problema cu ibiza mea . Sa incep cu inceputu are un motor 1.4 16 v 86 cp benzina 2007 ... La inceput am avut o problema cu vasul de expansiune pierdea antigel , l am schimbat toate bune si frumoase , apoi la vreo 2-3 zile distanta volanul mi sa ingreunat si trosnea ceva .. am copletat cu lichid de servo si si-a revenit .. dupa acea la 2 3 zile tot pierdea lichidul .. la o privire mai atenta am descoperit ca vasul este spart... azi aceasi poveste volanul sa ingreunat si a inceput trosnitul,,, am pus lichid , volanul si a revenit dar trosnitul se aude in continuare la orice miscare a volanului .. Se poate sa faca asa de la vas deoarece este crapat si nu mai face presiune ? Va multumesc anticipat , Si va multumesc ca m-ati primit in grupul vostru
Aceasta este ibiza mea ( o sa revin cu poze mai amanuntite ):
Imagine

Bamse
Moderator

19 Ian 2016, 17:06

bine ai venit in sanul familiei noastre :)
Ia zi, topicul asta vrei sa il lasi ca si prezentarea masinii, sau il mut la probleme?
zi minunata.
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

abude
Subiect Autor

19 Ian 2016, 17:21

Scuze am gresit categoria poti sa il multi probleme.. sunt nou si inca ma familiarizez cu forumul..